Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

Iesire casti - line out

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
mangelescu

mangelescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 13.10.2011
Buna ziua

As vrea sa folosesc iesire de casti a unui microsistem Aiwa MSBTU 500 ca iesire line -out pentru a duce sunetul (SVS SoundPath Wireless Audio Adapter) la doua boxe pasive aflate in afara casei.
Este posibil sau imi trebuie un amplificator ?
Sau cum as putea avea sunetul de la Aiwa si in afara casei unde am cele doua boxe pasive de exterior (Skytec 8 ohmi, 100W) ?
Multumesc

#2
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,965
  • Înscris: 15.04.2019
Va trebuie neaparat amplificator (https://www.emag.ro/...rch-Action=view + sursa). Sau un sistem nou, cu amplificator cu tot.

#3
Peerless

Peerless

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 813
  • Înscris: 14.03.2022
Fara amplificator iti trebuie cabluri de calitate intre microsistem si boxele pasive, de ex https://hifiexpert.r...sati-angel-25m/ si le innadesti pana in afara casei. Bineinteles ca-ti trebuie amplificator! Stii si tu...

#4
mangelescu

mangelescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 13.10.2011
Multumesc pentru raspunsuri si recomandari.Posted Image

#5
un_el

un_el

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,279
  • Înscris: 24.11.2006

View Postmangelescu, on 12 mai 2022 - 21:08, said:

Buna ziua

As vrea sa folosesc iesire de casti a unui microsistem Aiwa MSBTU 500 ca iesire line -out pentru a duce sunetul (SVS SoundPath Wireless Audio Adapter) la doua boxe pasive aflate in afara casei.
Este posibil sau imi trebuie un amplificator ?
Sau cum as putea avea sunetul de la Aiwa si in afara casei unde am cele doua boxe pasive de exterior (Skytec 8 ohmi, 100W) ?
Multumesc

Eu nu inteleg o chestie, de ce mai ai nevoie de acel SVS SoundPath Wireless Audio Adapter? La ce-ti foloseste? Nu te invarti in jurul cozii complicandu-te degeaba? Ce-ti trebuie sunt urmatoarele lucruri: jack 3,5mm - cablu pentru casti, mufe de intrare pentru respectivul amplificator. Cam asta-i tot! Statie de amplificare sau amplificator, spune-i cum doresti se gaseste pe toate drumurile. Ori il iei gata facut sa nu te mai chinui, ori iti iei kituri si-l asamblezi daca te pricepi. Prima varianta e mai comoda, a doua necesita cunostinte minime de electronica si timp. Mare atentie la puterea debitata de amplificator, care evident tot chinezesc va fi, :lol: boxele pasive Skytech nu cred sa aiba 100w pe 8 ohmi. Nu de alta dar ai putea sa le arzi daca iti iei un amplificator prea puternic, oricum si ala fiind facut de prietenii cu ochi oblici n-o sa aiba in vecii vecilor 100 de watti. Se mai cunosc cazuri, daca n-as fi patit nu ti-as spune ce-ti spun. Denon Heos 7 HS1 pe care-l am eu are 100 de watti RMS la o tensiune de alimentare de 24v si un consum de 3,75A. Hai sa mori tu Denonule, cui ii vinzi gogosi? :lol: Daca sunt 2x35 watti maxim e super ok, oricum pentru o camera normala de bloc e mai mult decat suficient.
Revenind la amplificator: grija mare si cu volumul lui, daca il cumperi de-a "gata", radiatoarele vor fi subdimensionate, idem si pentru sursa de alimentare, protectii la scurt-circuit si alte lucruri trebuincioase la casa omului, pardon a amplificatorului s-ar putea sa cam lipseasca.

#6
mangelescu

mangelescu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 13.10.2011
Multumesc!
Foarte utile sfaturile.
Incerc sa am grija :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate