Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Muzica trance

Soluție incalzire apartament...

Culori fire la boxele de jogger

Autorizatie Birou Acte Auto
 Parbriz defect

Ajutor cercetare lucrare de diser...

M-am culcat cu un tip și apo...

Facultate din Bucuresti posibil o...
 Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...
 Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 

Schimb valutar si ANAF

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#19
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,244
  • Înscris: 26.06.2009

View Post_Smiley_, on 07 mai 2022 - 08:18, said:

ai mai fi spus-o tu de mai multe ori, dar tot incorect este Posted Image
cat timp statul nu poate dovedi ca niste bunuri au fost obtinute ilegal, se presupune ca le-ai dobandit legal. fix asta spune acel articol din constitutie.
Intelegi... prost!

Statul presupune ca esti corect. Daca castigi 5 lei si cheltui 10 lei => nu mai pari corect si atunci presupune ca esti incorect => trebuie sa aduci dovezi ca ai fost corect.

Acum intelegi? ;-)

#20
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,075
  • Înscris: 24.02.2006
poti sa mai explici prostia asta inca de zece ori, tot gresita este :)

#21
Magicwisewolf

Magicwisewolf

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,109
  • Înscris: 29.01.2016

View PostXman_ghio, on 07 mai 2022 - 11:57, said:

Intelegi... prost!

Statul presupune ca esti corect. Daca castigi 5 lei si cheltui 10 lei => nu mai pari corect si atunci presupune ca esti incorect => trebuie sa aduci dovezi ca ai fost corect.

Acum intelegi? ;-)

De cand trebuie sa aduci dovezi ca esti corect, din proprie initiativa ?
Eu stiu ca ar trebui sa fie fix invers, statul, in cazul are suspiciuni, trebuie sa dovedeasca intai ca tu esti incorect, sa aduca dovezi si de abia apoi tu sa dovedesti ca esti corect.

#22
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Din pacate la noi exista matusa Tamara.

#23
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,244
  • Înscris: 26.06.2009
Unii v-ati uitat prea mult la filme americane!

Se presupune ca esti corect, dar daca sunt suspiciuni de frauda - de exemplu cheltuiesti mai mult decat ai veniturile - normal ca te va intreba de unde ii ai. Nu inseamna ca te-a acuzat deja, dar daca exista suspiciunea rezonabila ca ascunzi ceva atunci trebuie sa ai argumentele bune.

#24
_Smiley_

_Smiley_

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,075
  • Înscris: 24.02.2006
eu ti-am dat articolul din constitutie care spune ca nu trebuie sa dovedesti legalitatea dobandirii averii, da-ne si tu un articol de lege care sa-si sustina afirmatiile :)


sper sa nu-mi dai art. 1 din legea 18/1968 :). stiu ca spune fix ce spui si tu, dar a fost abrogata prin anii '90. uite si un articol, daca-l citesti s-ar putea sa intelegi de ce astfel de "legi" nu sunt ok: https://www.destepta...gea-ilicitului/

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate