Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Sfat alegere telefon

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
hedastro

hedastro

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 17
  • Înscris: 08.11.2015
Bună dimineața!
Soția mea este deține un iPhone, model mai vechi, care este de acum depășit și ar dori să îl schimbe, ea este fan iPhone, însă se gândește și la un Android.
Așadar, vin cu rugămintea de a mă ajuta să îi găsesc un telefon pe placul ei, poate chiar să o fac să renunțe la iPhone.
Ca principale dorințe sunt :
-memorie de stocare minim 128GB;
-memorie RAM minim 4GB;
-o cameră foto cât mai bună;
-aspect plăcut, feminin;
-buget maxim aproximativ 2.000 RON.
Aștept sugestiile voastre, iar dacă ați utilizat telefoanele respective, un scurt review.
Vă mulțumesc anticipat!

#2
mirel3003

mirel3003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,965
  • Înscris: 04.10.2007
Daca tot e fan iphone, mergi in continuare pe Iphone...

Gasesti la 2000 RON Iphone SE2/3

#3
Tsunamii

Tsunamii

    Bucuresti

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,878
  • Înscris: 20.10.2015
mergi tot pe iphone

Astia de aveti hobbies-uri d-astea... aveti prea mult timp.
Al dracu de nu urasc cand trebuie sa-mi schimb telefonul.
Iar cand o fac i-l schimb si nevestii. Urasc sa invat 2 telefoane care-mi mananca nervii si ficatii.

#4
SwatKat

SwatKat

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,223
  • Înscris: 01.12.2005
Ca "fan iphone" (glumesc, doar gandesc logic si rational) daca sotia a folosit iphone mai multi ani si s-a obisnuit cu sistemul de operare, functiile, modul de interactionare cu telefonul e mai complicat sa treaca la altceva. Ca nu ARE NEVOIE de cine stie ce (in sensul de beta-tester aplicatii etc)

Logic e sa isi ia alt iphone, si apoi in juma de ora are totul copiat in telefonul nou, de la setari, wallpaper, aplicatii, foldere, EXACT ca pe vechiul telefon.

Iar la Iphone nu mai conteaza ramii..

#5
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,263
  • Înscris: 06.01.2007

 mirel3003, on 02 mai 2022 - 07:31, said:

Daca tot e fan iphone, mergi in continuare pe Iphone...

Gasesti la 2000 RON Iphone SE2/3
Imi raspunzi si mie aici?
https://forum.softpe.../#entry29000035

#6
Hider141

Hider141

    trolling here since 2008

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 19,867
  • Înscris: 06.01.2008

 hedastro, on 02 mai 2022 - 06:33, said:

Bună dimineața!
Soția mea este deține un iPhone, model mai vechi, care este de acum depășit și ar dori să îl schimbe, ea este fan iPhone, însă se gândește și la un Android.
...
De ce sa o faci sa renunte la iPhone, daca ii place asa mult?
Daca esti dispus si la olx, gasesti acolo iPhone 11 sau chiar si 11 Pro cu 128GB memorie interna.
Asa ramane intr-un ecosistem care din spusele tale ii place, si nici nu te legi la cap inutil cu dureri cand va trebui sa-i faci migrarea datelor pe Android. Mai ales ca pe iOS are deja toate datele salvate in iCloud, iar pe Android nu ai asa usor acces la ele.
Iar arhiva de conversatii si poze, clipuri, mesaje audio din WhatsApp sunt greu spre imposibil de migrat pe Android.

Edited by Hider141, 02 May 2022 - 08:20.


#7
TrafalgarLaw

TrafalgarLaw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,461
  • Înscris: 30.10.2017
Realme GT Neo2 sau Galaxy A52S/A53.

Eu salut orice inițiativă de a renunța la produse Apple. Nu e greu să te obișnuiești cu interfețele Android, iar Realme și Samsung oferă telefoane care vor ține cu brio câțiva ani la prețuri bune.

Oricum iPhone SE2/3 sunt niște jafuri, iar la piata sh de iphone exista riscuri mari de țepe, deci aș sta departe. Poți încerca pe flip sau mai degrabă totalconvert sa găsești telefoane sh verificate, acolo găsești toate mărcile.

#8
Poll7777

Poll7777

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 646
  • Înscris: 24.12.2020
De ce ar fi SE jaf? Sau orice model de Android jaf ? 😂

În 2000 de lei nu știu dacă găsești ceva feminin pentru ea, depinde și ce iPhone are, MAX? Dacă nu e max nu știu dacă găsești ceva compact din gama Android care să meargă la fel de ok ca și iOS.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate