Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Caut student automatica pentru meditatii C++

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
75dls

75dls

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 30.05.2008
Buna,

pentru un elev de liceu la Colegiul Tudor Vianu caut un student care sa il invete limbajul de programare C++. Nu se descurca la vectori, din cate am inteles.
Stiti/puteti recomanda pe cineva?

Multumesc!

#2
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,443
  • Înscris: 10.08.2005
Este liber sa adreseze intrebari aici.
Meditatii daca vrei eu recomand un profesor din oras, nu un student.

#3
stevetlangat

stevetlangat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,737
  • Înscris: 24.10.2019
Ce clasa? La ce profesor?

Fisele de la clasa le face?


Ce buget?
Ce obiective?

#4
Dany_Darke

Dany_Darke

    ✠ Fear of the dark ツ

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 21,821
  • Înscris: 07.06.2014
cauta probabil sa fie gratis ori ceva simbolic, insa nu va invata asa. un profesor are experienta cum sa ia elevul si cum sa-i explice, studentul abia daca invata pt el sa stie cum sa copie la examen.

ce vreti voi sa faceti acolo e replica mea: mutul trebuie sa-i explice surdului limbajul semnelor

#5
stevetlangat

stevetlangat

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,737
  • Înscris: 24.10.2019
Nu neaparat.


Eu am invatat de la un coleg de clasa, care invatase de la verisoara-sa. :D

#6
victor29cr

victor29cr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,438
  • Înscris: 04.06.2016
O submaterie asa simpla care, din pacate, se complica extrem de mult in liceu. Atatea teorii, si ipoteze create aiurea, incat nu e de mirare ca pustiului i s-a luat.

Studentul sa fie ultimul sau penultimul an ca sa poata sa explice ceva mai concret. Altfel nu rezolvi nimic.

#7
MooF2010

MooF2010

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,337
  • Înscris: 24.05.2010
Din experienta mea de programator de peste 10 ani, daca nu ai creat niste algoritmi functionali la viata ta, si nu ma refer la programe ce sa rezolve ecuatii de gradul 2 si ce se mai face pe la liceu.... nu esti bun de predat ca nu stii nimic.

Una este sa stii limbajul - Asta e dictionarul limbii - Sunt carti gratis la biblioteca publica din oras
Alta e sa stii programare - Asta e gramatica si semantica. - Exercitiu, exercitiu, exercitiu
Apoi mai vin si optimizari, framework-uri, etc - Jargoane si altele... - Lucru in echipe, proiecte cu scop real.

Daca vreti sa faca ceva din asta nu ii trebuie neaparat un profesor ci niste prieteni pasionati de lucrul asta. Eu am inceput acum 20 de ani, pe cand aveam 10 ani, ca fantezie. Apoi ma intreceam cu prietenii in aplicatii.... intre-timp din grupul nostru de copii programatorii unul a ajuns freelancer, altul pe la Oracle si eu pe o nisa la una din companiile TOP 5 mondial.

Meseria asta se invata jucandu-te. Daca trebuie, nu te vei lipi de ea. Vei fi cel mult un frustat ce o face pentru bani si nu vei trece de nivelul mediu. Trebuie sa ai pasiune ca sa ai puterea anual sa inveti lucruri noi sa ramai relevant in piata.

... daca vreti sa ia 5-ul.... sa fie cuminte la ore si sa isi dea silinta, va lua 5. Sa mai dea un ochi ca youtube ca e plin de tutoriale

Edited by MooF2010, 09 April 2022 - 23:25.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate