Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...

Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315
 Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 

Asamblare mobila bucatarie

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
15 replies to this topic

#1
andrei_cao

andrei_cao

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.04.2022
Salut! Mi-am cumparat recent mobila de bucatarie din Dedeman, inca nu am montat-o, mai am de zugravit. Cei de la dedeman mi-au recomandat pt montaj o firma www.montezmobila.ro, a montat cineva cu ei pana acum ? Sunt profi? Pe site la ei nu au foarte multe poze in portofoliu, poate ma ajuta cineva cu o parere de la "fata locului" ca sa zic asa. Mentionez ca sunt din Bucuresti. Multumesc!

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
apeleaza la ei si ne spui si noua,ne faci un review.

#3
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postandrei_cao, on 05 aprilie 2022 - 22:56, said:

o firma www.montezmobila.ro

Am intrat acum pe siteul lor si nu vad nicio informatie cu privire la datele de identificare ale firmei. O firma care se respecta are o adresa sediu, un CUI ceva. Poate ma insel, dar mie mi se pare ca doar teparii isi fac un site asa "fantoma", adica dau teapa si apoi stai si gaseste-i in carul cu fan.

Edited by MembruAnonim, 06 April 2022 - 00:25.


#4
Calypsso

Calypsso

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,935
  • Înscris: 21.04.2009
Nu gasesti si tu un mester care sa iti monteze o mobila? nu tre' neaparat sa fie unu din domeniu, site-ul pe care l-ai dat tu par niste oameni necalificat care fac chestia asta in timpu' liber..

#5
dorin_2k

dorin_2k

    Master Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 48,454
  • Înscris: 01.12.2001
Dacă ai îndemânare și respecți plasa de montaj o montezi într-o zi singur

#6
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,997
  • Înscris: 30.08.2006
Probabil ca au contract cu magazinul si tot asa probabil ca nu au nevoie de reclama. Monteaza corpuri de mobilier zilnic. Poti apela la altii doar ca sa eviti programarile de la o luna la alta.

#7
cristiandrei

cristiandrei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,150
  • Înscris: 19.05.2005
Nu cred ca au contract cu Dedeman, a spus asa initiatorul ca sa ridice increderea in firma pe care o promoveaza.
Mai corect ar fi fost sa o promoveze prin ceea ce face, adica daca ofera garantie, preturi, calitate...

#8
borsec22

borsec22

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 27.10.2015

View Postandrei_cao, on 05 aprilie 2022 - 22:56, said:

Salut! Mi-am cumparat recent mobila de bucatarie din Dedeman, inca nu am montat-o, mai am de zugravit. Cei de la dedeman mi-au recomandat pt montaj o firma www.montezmobila.ro, a montat cineva cu ei pana acum ? Sunt profi? Pe site la ei nu au foarte multe poze in portofoliu, poate ma ajuta cineva cu o parere de la "fata locului" ca sa zic asa. Mentionez ca sunt din Bucuresti. Multumesc!

salutare, am apelat eu la ei si sunt foarte ok. Am montat chiar o bucatarie de la Dedeman si un dulap pentru dormitor. Recomandarea a venit de la baietii de pe raionul respectiv de mobila dupa ce am cumparat. Am vazut ca a intrebat cineva aici de factura, da, se da factura pentru montaj. Daca ai nevoie de recomandari pentru instalator instalatii sanitare, firma pentru centrale termice sau pentru legaturi gaze,montaj plase de insecte la termopane :),  ma poti intreba in privat, am deja experienta pe toate domeniile :). Am facut un portofoliu cu oameni seriosi pe care i-as recomanda si la altii.

#9
robert23mg

robert23mg

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 555
  • Înscris: 18.06.2017
@andrei_cao la care dedeman ti-au recomandat? Vreau sa merg si eu acolo sa ma prefac nepriceput ca sa vedem daca baietii chiar o recomanda. Ceva nu miroase bine la threadul asta.

#10
andrei_cao

andrei_cao

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 05.04.2022
De la Dedeman Ghencea am cumparat mobila, am primit o carte de vizita de la biroul de informatii. Am sunat acum si au zis ca programeaza montajul in maxim 2 zile lucratoare. Nu am zis neaparat ca sunt atehnic, ideea e ca nu am timp si preferam sa apelez la cineva care stie. Multumesc pentru raspunsuri

#11
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postborsec22, on 06 aprilie 2022 - 08:18, said:


salutare, am apelat eu la ei si sunt foarte ok. Am montat chiar o bucatarie de la Dedeman si un dulap pentru dormitor. Recomandarea a venit de la baietii de pe raionul respectiv de mobila dupa ce am cumparat. Am vazut ca a intrebat cineva aici de factura, da, se da factura pentru montaj. Daca ai nevoie de recomandari pentru instalator instalatii sanitare, firma pentru centrale termice sau pentru legaturi gaze,montaj plase de insecte la termopane Posted Image,  ma poti intreba in privat, am deja experienta pe toate domeniile Posted Image. Am facut un portofoliu cu oameni seriosi pe care i-as recomanda si la altii.

De incredere zici? Eu nu vad nicio informatie cu privire la datele firmei pe acel site. O firma care se respecta ofera aceste detalii. Sunt chiar obligatorii prin lege. Eu tot banuiesc ca este ceva putred cu topicul asta, dupa cum bine au mai zis si alti colegi inaintea mea.

#12
dewalto

dewalto

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 109
  • Înscris: 08.03.2022
cu mobila asta noua trebuie sa umbli mai ceva ca cu un cofrag de oua. personal as sta closca pe ei si daca nu vor sa insurubeze toate suruburile manual macar sa fie bormasinile pe forta 1 si chiar si asa e risc mare sa dea peste cap suruburile. atentie si la manipulare ca imediat se ciobeste si tot asa...

#13
borsec22

borsec22

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 27.10.2015

View PostMembruAnonim, on 06 aprilie 2022 - 18:13, said:

De incredere zici? Eu nu vad nicio informatie cu privire la datele firmei pe acel site. O firma care se respecta ofera aceste detalii. Sunt chiar obligatorii prin lege. Eu tot banuiesc ca este ceva putred cu topicul asta, dupa cum bine au mai zis si alti colegi inaintea mea.

Eu am lucrat cu ei, au fost  totul ok, mi-am spus parerea sincer, acum mai departe fiecare crede ce vrea. Nu cred ca este o conspiratie mondiala cu toate lucrurile pe lumea asta :)

View Postdewalto, on 09 aprilie 2022 - 17:58, said:

cu mobila asta noua trebuie sa umbli mai ceva ca cu un cofrag de oua. personal as sta closca pe ei si daca nu vor sa insurubeze toate suruburile manual macar sa fie bormasinile pe forta 1 si chiar si asa e risc mare sa dea peste cap suruburile. atentie si la manipulare ca imediat se ciobeste si tot asa...

Din experienta pot spune ca am patit asta anul trecut cu o mobila basic de la Ikea. Am luat o bucatarie foarte ieftina, una alba , foarte simpla. Trebuia sa imi dau seama dupa greutatea coletelor ca mobila era facuta cumva din carton lipit cu rumegus. Pe asta am montat-o singur si am reusit sa stric 3 piese din cauza materialelor din care era facuta..... Daca nu erai atent, iti iesea surubul pe partea cealalta :). In schimb, mobila pe care am montat-o cu baietii astia, a fost luata din Dedeman, tot asa, cea mai ieftina dintre cele mai ieftine si am avut surpriza sa constat ca este facuta de 100 ori mai bine decat ca cele de la Ikea. Toate placile erau grele de ziceai ca sunt facute din lemn masiv. Si alt aspect pe care l-am observat, pentru mobila de la Ikea a trebuit sa schimb toate balamalele, pentru ca oricum incercai sa le setezi, usile erau strambe, in schimb mobila de la Dedeman a fost montata cu balamalele originale si toate usile au iesit la linie.

#14
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postborsec22, on 14 aprilie 2022 - 10:47, said:


Seful ANPC chiar a zis acum cativa ani sa fim foarte atenti la firmele care nu au pe site datele de identificare deoarece sansele sa fie niste tepari sunt foarte mari. Motivul este simplu, habar nu ai cine sunt, unde ii poti gasi, pe cine reclama. Telefonul ala poate fi inchis in secunda 2.

Deci pana nu vad datele de identificare ale firmei pot banui ca sunt niste tepari. Scriu si aici sa indexeze google www.montezmobila.ro

#15
borsec22

borsec22

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 27.10.2015

View PostMembruAnonim, on 14 aprilie 2022 - 12:03, said:

Seful ANPC chiar a zis acum cativa ani sa fim foarte atenti la firmele care nu au pe site datele de identificare deoarece sansele sa fie niste tepari sunt foarte mari. Motivul este simplu, habar nu ai cine sunt, unde ii poti gasi, pe cine reclama. Telefonul ala poate fi inchis in secunda 2.

Deci pana nu vad datele de identificare ale firmei pot banui ca sunt niste tepari. Scriu si aici sa indexeze google www.montezmobila.ro

Chiar am cautat pe site de curios sa vad daca oamenii chiar nu au datele de identificare dar le au deci putem sta linistiti si cu conspiratia asta :)

#16
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

View Postborsec22, on 14 aprilie 2022 - 12:30, said:

Chiar am cautat pe site de curios sa vad daca oamenii chiar nu au datele de identificare dar le au deci putem sta linistiti si cu conspiratia asta Posted Image


Posted Image Le-au pus intre timp. La contact nu aveau nimic cand am verificat acum o saptamana.

Edited by MembruAnonim, 14 April 2022 - 17:06.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate