Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!
 Camera video masina

Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)
 Recomandare casti 100-150 lei

Schimbare bec far VW Touran 1T3

Plata impozit PF

Ce parere aveti de viteza/ modul ...
 Love Lies Bleeding - 2024

Cum sterg mails din Promotions

Vanzare cumparare fara transfer b...

Receptie ciudata, in functie de t...
 

Numiti o tara!

* * - - - 5 votes
  • This topic is locked This topic is locked
45 replies to this topic

#37
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,882
  • Înscris: 28.11.2006

View PostEMPP, on 21 martie 2022 - 22:21, said:

lumea s-a deșteptat
N-as fi asa sigur. Vezi isteriile cu benzina si uleiul alimentar.

#38
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008

View Postmaccip, on 22 martie 2022 - 15:18, said:

Bai, n-am vazut filmul dar am tot auzit de el, asadar am sa-l vad si eu. Sper sa fie pe Netflix. Si asa il platesc absolut degeaba.

Recomand și eu Idiocracy, este amuzant de real tot ce se întâmplă acolo, în mod sigur îl vei aprecia pentru că are și electroliți!

#39
bogwol

bogwol

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,514
  • Înscris: 26.04.2005

View PostMarianG, on 22 martie 2022 - 00:14, said:

Stii! Si la ce te ajuta sa stii?
pai atunci sa ramana prosti, ca asa cel putin nu isi bat capul sa stie chestii care nu le folosesc. Are vreo importanta faptul ca Italia are capitala la Roma, si tu cand vrei sa te sui in avion te sui in cel de Valencia, tu dorind sa ajungi in capitala Italiei?

Era o vorba spusa de unul: "Nu cresterea inteligentei artificiale ma ingrijoreaza, ci scaderea celei naturale".

Oare cati dintre romanii nostri neaosi si dastapti stiu care este capitala SUA? Probabil ca multi vor numi NY, Chicago, chiar LA

Edited by bogwol, 23 March 2022 - 13:11.


#40
dark

dark

    Nu avem Xerox!!! Marfa vândută nu se schimbă!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 61,605
  • Înscris: 16.03.2004

View Postmarga32, on 21 martie 2022 - 21:59, said:

Cu cine se invecineaza Rusia?

În curând, cu România?Posted Image
Sperăm că nu!

#41
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,445
  • Înscris: 10.08.2005

View Postbogwol, on 23 martie 2022 - 13:03, said:


pai atunci sa ramana prosti, ca asa cel putin nu isi bat capul sa stie chestii care nu le folosesc. Are vreo importanta faptul ca Italia are capitala la Roma, si tu cand vrei sa te sui in avion te sui in cel de Valencia, tu dorind sa ajungi in capitala Italiei?

Era o vorba spusa de unul: "Nu cresterea inteligentei artificiale ma ingrijoreaza, ci scaderea celei naturale".

Oare cati dintre romanii nostri neaosi si dastapti stiu care este capitala SUA? Probabil ca multi vor numi NY, Chicago, chiar LA
Daca el/ea considera ca Italia are capitala la Vencia, "aia e". Doar sa nu se rataceasca, si sa ajunga la Bucuresti in loc de Budapesta.

#42
EmeraldCountryHouse

EmeraldCountryHouse

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,001
  • Înscris: 31.03.2018

View Postrickysyv, on 23 martie 2022 - 02:04, said:

Recomand și eu Idiocracy, este amuzant de real tot ce se întâmplă acolo, în mod sigur îl vei aprecia pentru că are și electroliți!

Am calatorit in acel timp !?

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ZJT7StytPTE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

https://nypost.com/2...ition-of-woman/

Edited by EmeraldCountryHouse, 23 March 2022 - 15:36.


#43
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015

View Postbogwol, on 23 martie 2022 - 13:03, said:

pai atunci sa ramana prosti, ca asa cel putin nu isi bat capul sa stie chestii care nu le folosesc. Are vreo importanta faptul ca Italia are capitala la Roma, si tu cand vrei sa te sui in avion te sui in cel de Valencia, tu dorind sa ajungi in capitala Italiei?

Era o vorba spusa de unul: "Nu cresterea inteligentei artificiale ma ingrijoreaza, ci scaderea celei naturale".

Oare cati dintre romanii nostri neaosi si dastapti stiu care este capitala SUA? Probabil ca multi vor numi NY, Chicago, chiar LA

FARA sa se uite pe net, cei ce citesc sa spuna capitalele Canadei, Braziliei si Australiei... garantat multi vor gresi

Edited by Bogdansv1, 23 March 2022 - 20:10.


#44
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008
Probabil toți vor greși pentru că nimeni nu ține socoteala Braziliei că și-a schimbat capitala de la Rio de Janeiro în 2019... Iar Canada și Australia sunt capcane clasice pentru că mulți sunt tentați să răspundă cu Montreal și Melbourne sau Syndey. Dar oricum asta e departe de a nu fi în stare să numești nicio țară pe hartă...

#45
Bogdansv1

Bogdansv1

    Nauc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,278
  • Înscris: 13.03.2015

View Postrickysyv, on 23 martie 2022 - 21:08, said:

Probabil toți vor greși pentru că nimeni nu ține socoteala Braziliei că și-a schimbat capitala de la Rio de Janeiro în 2019...

Gresit Brasilia, Islamabad, Wasinghton au fost construite cu scopul de a fi capitale, nu au devenit ulterior. Brasilia e capitala de decenii. Nu sunt sigur daca nu cumva si Canberra e in situatia lor. Acum si Indonezia construieste un oras care sa fie capitala in locul Jakartei..

Edited by Bogdansv1, 23 March 2022 - 22:54.


#46
maccip

maccip

    46 ani

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,269
  • Înscris: 06.01.2007
Avem noi un complex provincial cu capitalele astea.
Si-acum mi-aduc aminte de Oman cu capitala la Mascat. Daca o mai fi de actualitate, sper sa nu.
Restul le-am uitat si nici nu am de gand sa le invat.
Cand o sa am nevoie sa plec in capitala Canadei, o sa dau repede un serci pe net sa vad care e.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate