Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

contract inchiriere teren pt panouri fotovoltaice - sunt proprietarul terenului

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,624
  • Înscris: 13.03.2005
Puțin contează Cu cât a închiriat altul, contează dacă ție îți convine sau nu prețul primit.

#20
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,543
  • Înscris: 30.07.2007
Eu n-as inchiria deloc. Mie mi se pare ca ai numai dezavantaje. Practic ramai proprietar insa nu prea esti. Impozit, eventuale litigii. Aia investesc in aparate, cu greu ii scoti de-acolo, la o adica.
As propune insa un parteneriat, cu participarea ta in natura la capitalul firmei aleia (terenul) si cu impartirea profitului. Sau i l-as vinde, frumos.

#21
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,624
  • Înscris: 13.03.2005
Mai bine chirie decât participare în firma păcii,  ca în primii ani nu au ce profit sa aiba, ca investesc la greu și se amortizează și mai lent...

Edited by wertyck, 25 September 2023 - 21:26.


#22
IMVR

IMVR

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 50
  • Înscris: 06.06.2022

 black78, on 16 martie 2022 - 10:32, said:

Salut
Sunt in negocieri cu un investitor interesat sa IA IN CHIRIE  terenul meu (cca 10ha)  pentru a construi un parc fotovoltaic. Locatia Caras Severin, durata 50 ani, suma 900 EUR anual pe hectar, fara actualizare inflatie.
Caut pe cei care au fost intr-o situatie similara, aveti un model de contract, sa ma lamuresc si eu daca am primit conditii bune sau nu?
Daca ma puteti ajuta cu un sfat sau cu un model de contract, las si adresa mea de email [email protected]
Multumesc
Dupa acesti 50 de ani , cine se ocupa de lucrarile de ecologizare de pe terenul tau? Vina firma asta si isi aduna panourile (chiar si sparte ), cablurile din pamant , ecologizeaza tot sa fie din nou bun de agricultura?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate