Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Remote Download manager

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
dagobar

dagobar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,277
  • Înscris: 09.03.2019
Salut all

Caut un remote download manager bazat pe PHP pe care sa-l instez pe un server Linux CLI si pe care sa-l pot accesa/administra printr-o interfata web.
Am instalat pana acum cateva variante insa din ce observ sunt abandonate de multi ani si nu au o comunitate activa.
Ideea de baza este sa poti sa faci copy&paste link-uri in webui, sa aiba resume la download, sa vezi progresul, sa le poti sterge, e.t.c. exact ca la un download manager clasic GUI.

Recomandari ?

Mersi.

#2
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
In Synology/Xpenology ai Download Manager care face fix asta.
Poti pune in docker Xpenology si gata.

https://xpenology.co...ning-on-docker/

#3
dagobar

dagobar

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,277
  • Înscris: 09.03.2019
Scuze... vina mea... am uitat sa precizez... caut numai produse FOSS bazate pe PHP/Python sau alte variante server-side (fara Javascript sau Java sau alte variante executabile in browser din motive de securitate)

Intre timp am gasit PyLoad si am inceput sa-l testez.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate