Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Motorina ar putea ajunge la 10 lei litrul, chiar de mâine?

* * - - - 5 votes
  • Please log in to reply
171 replies to this topic

#19
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,816
  • Înscris: 30.08.2006

View Postmiki07, on 09 martie 2022 - 13:49, said:


Posted Image) Sincer, la cât de repede a ieșit din birou să alimenteze, m-am speriat.
Cred ca nu la benzinarie a plecat. S-a dus in viteza sa-si reinoiasca pasaportul. Ceilalti cand au auzit au fugit la benzinarie. Posted Image

#20
adip1962

adip1962

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,487
  • Înscris: 01.07.2020
Pretul petrolului a crescut datorita conflictului din Ucraina, iar cresterea a fost acutizata de dorinta SUA de a forta statele lumii sa nu mai importe gaze/petrol din Rusia. Cum mai multe state europene, deja au declarat ca nu au solutii pentru inlocuirea resurselor petroliere cumparate din Rusia, cresterea pretului petrolului s-a temperat.
Daca Ucraina va accepta conditiile Rusiei, pretul va scadea sub cel anterior declansarii conflictului, deoarece mai mult ca sigur ca Rusia va scadea preturile pentru a-si recapata toti clientii anteriori.

#21
dtd234

dtd234

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,062
  • Înscris: 29.03.2021
Nu are cum sa scada ca nu exista piata libera la combustibili.
Pretul nu poate decat sa creasca sau sa ramana pe loc indiferent cu cat scade rusia pretul de vanzare. Pretul final la consumator nu a scazut niciodata in istorie.
Ar merita sa iti faci rezerve,problema e ca nu ai unde sa le depozitezi ca ti se evapora.

Edited by dtd234, 09 March 2022 - 17:04.


#22
mannick

mannick

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,039
  • Înscris: 08.08.2018
Poate stia el ce stia Posted Image

https://www.bihon.ro...umpiri-3938982/

#23
Melteanu

Melteanu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,105
  • Înscris: 28.02.2022

View Postadip1962, on 09 martie 2022 - 16:53, said:

Pretul petrolului a crescut datorita conflictului din Ucraina, iar cresterea a fost acutizata de dorinta SUA de a forta statele lumii sa nu mai importe gaze/petrol din Rusia. Cum mai multe state europene, deja au declarat ca nu au solutii pentru inlocuirea resurselor petroliere cumparate din Rusia, cresterea pretului petrolului s-a temperat.
Daca Ucraina va accepta conditiile Rusiei, pretul va scadea sub cel anterior declansarii conflictului, deoarece mai mult ca sigur ca Rusia va scadea preturile pentru a-si recapata toti clientii anteriori.
Degeaba Rusia ar scadea pretul,ca de la furnizor pina la consumatorul final nu vor ceilalti sa scada.

#24
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,699
  • Înscris: 29.10.2017
Am auzit ceva la radio (nu era Gold fm) ca se face 10 lei din noaptea asta, ca au primit scrisori transportatorii ...nu stiu detalii sau daca e adevarat

#25
dtd234

dtd234

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,062
  • Înscris: 29.03.2021
Pretul benzinei motorinei gazului are la baza suportabilitatea clientului final.
Razboiul acesta influenteaza pretul dar nu direct si numai in sus.
Problema este defapt ca suportabilitatea se eterogenizeaza. Mai pe romaneste,saracii devin tot mai saraci, bogatii tot mai bogati. Pe timp de crize si razboaie acest lucru se accentueaza si mai mult.
Deci incet incet se muta suportabilitatea pe bogati. Si cum bogatii consuma tot mai mult combustibil,nu este exclus ca in viitorul apropiat ca ei sa ramana singurii clienti ai rafinariilor pentru ca nu va mai fi viabil dpdv economic pentru ele sa vanda la saraci

View Poststalker2142, on 09 martie 2022 - 17:10, said:

Am auzit ceva la radio (nu era Gold fm) ca se face 10 lei din noaptea asta, ca au primit scrisori transportatorii ...nu stiu detalii sau daca e adevarat
Este

Edited by dtd234, 09 March 2022 - 17:18.


#26
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,816
  • Înscris: 30.08.2006
In cazul asta, tarile arabe vor prefera sa vanda petrolul in Europa decat sa-l dea ieftin la asiatici. China va fi prima tara afectata de scaderea importurilor.

#27
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,862
  • Înscris: 06.10.2003
Deci rămâne electrică vara cu panouri solare și diferența de bani pe benzen iarna...
Și bicicletă.
Și pejos-ul.

Asta-mi aduce aminte de Elysium

#28
zeroice

zeroice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,817
  • Înscris: 28.12.2006

View Postandreic, on 09 martie 2022 - 14:49, said:

O sa rededina rentabila electrica la costuri totale, cu tot cu curentul mai scump Posted Image

a fost vreodata nerentabila?

#29
Arhanghelul_Mihail

Arhanghelul_Mihail

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 652
  • Înscris: 06.01.2022
Zvonuri, doar zvonuri.

Exact ca alea de la inceputu' pandemiei cand toata lumea s-a burdusit cu hartie igienica si conserve. Oameni buni, nu mai ascultati la toate prostiile..

#30
BeastieEminem

BeastieEminem

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 03.10.2021
Masina pe gaz va fi la putere chiar daca evident si gazul se scumpeste. Concediul va fi un adevarat lux, biletele de avion superscumpe, benzina si mai si. La vara pe autostrada spre litoral o sa vedem coloane intregi mergand la economie cu 85-90 km/k. Am citit ca va da liber si la exploatare gaze de sist (ia sa vedem cati popi si activisti se mai leaga cu lanturi la Pungesti cu punga plina de ruble). Cîțu  arunca nada sa prinda lozul cel mare ''Dacă Europa revine la extracţia de cărbune, ar trebui să ne uităm şi la proiectul Roşia Montană. Până la urmă, avem şi acolo resurse pe care le putem folosi în interesul României şi ar trebui să ne uităm în ce condiţii am putea să începem şi acolo exploatarea”, a adăugat liderul PNL.
   Si toate acestea doar daca nu cumva petrecem in pestera feriti  de radiatiile nucleare.

#31
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Sa ii spui colegului sa ia o cisterna, macar asa face economii pe termen lung Posted Image

10 lei nu sunt deloc SF anul asta, ba chiar mai mult.

Viena azi

Attached Files



#32
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008

View Postpasilla, on 09 martie 2022 - 16:08, said:

M-am oprit mai devreme la un MOL pentru a cumpara o sticla de apa. Era o coada imensa la pompe. Acum am aflat de ce.
Informatii de pe FB ?

Cica ar fi scapat pe net un document intern. Deci, ceva informatii avea colegul meu.

View PostAdm, on 09 martie 2022 - 18:07, said:

Sa ii spui colegului sa ia o cisterna, macar asa face economii pe termen lung Posted Image

10 lei nu sunt deloc SF anul asta, ba chiar mai mult.

Nu stiu daca-r fi in stare, dar mi-a zis ca pleaca in week-end acasa si are nevoie de un plin la masina.

#33
apocalipsul

apocalipsul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,482
  • Înscris: 26.01.2014
in live sunt cozi zdravene la benzinarii, se scumpeste sau nu maine, ramane de vazut... bine e sa fii si prevazator Posted Image

Quote

Viena azi
ce preturi sunt alea? la sacoșă? la basculă?
noroc ca shelu a fugit din RO

Edited by apocalipsul, 09 March 2022 - 18:15.


#34
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,984
  • Înscris: 18.09.2008

View Postmannick, on 09 martie 2022 - 17:06, said:


La cum a fugit la benzinarie, stia el ce stia. Vedem maine ce va fi.

View PostLeo2006, on 09 martie 2022 - 16:25, said:

Cred ca nu la benzinarie a plecat. S-a dus in viteza sa-si reinoiasca pasaportul. Ceilalti cand au auzit au fugit la benzinarie. Posted Image

Nu, nu, a fost la benzinarie, ca a venit foarte repede. Nici 5 minute nu a durat.

https://www.androidr...-la-benzinarii/

E cu poze de la benzinarii.

#35
shiva

shiva

    Nameless hero. Professional bug slayer mom.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,862
  • Înscris: 06.10.2003

View PostBeastieEminem, on 09 martie 2022 - 18:05, said:

[...]Cîțu  arunca nada sa prinda lozul cel mare ''Dacă Europa revine la extracţia de cărbune, ar trebui să ne uităm şi la proiectul Roşia Montană. Până la urmă, avem şi acolo resurse pe care le putem folosi în interesul României şi ar trebui să ne uităm în ce condiţii am putea să începem şi acolo exploatarea”, a adăugat liderul PNL.[...]
Strânge-l-aș de gât! Acolo nu-i nici petrol nici gaz. Dar mno, e momentul să transforme toate nasoalele în legi pentru comisioane grase.

#36
rinaldoparaipan

rinaldoparaipan

    Green member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,435
  • Înscris: 13.02.2006

View PostAdm, on 09 martie 2022 - 18:07, said:

Sa ii spui colegului sa ia o cisterna, macar asa face economii pe termen lung Posted Image

10 lei nu sunt deloc SF anul asta, ba chiar mai mult.

Viena azi

???
Preturi in silingi?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate