Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Serie Romane Theodor Constatin

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
raul223

raul223

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 08.03.2022
Buna seara.
As vrea sa stiu daca are cineva idee unde pot gasi seria aceasta completa: https://www.libraria...lding-p10127360

Ulterior, Theodor Constantin a început să scrie un ciclu de nouă romane de spionaj, intitulat ciclul "Nebel". Primul roman din serie a fost Fiul lui Monte Cristo, publicat la Editura Tineretului în 1958, iar majoritatea cărților au fost scrise între anii 1965 și 1973.[2]


Daca imi poate spune cineva exact numele volumelor din serie..pe internet am gasit versiuni diferite, unele cu 10, altele cu 9 volume.

#2
lely

lely

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 03.02.2010
De fapt sunt 17 volume în colecția de lux de la Adevărul. Slabe șanse să le găsești pe toate odată, însă poți căuta pe saiturile de anunțuri sau la anticariatele virtuale. În magazine stocurile sunt epuizate de mult timp. Apropo, e Theodor Constantin, fără escu...
Lista completă a volumelor o găsești aici.

#3
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 29.12.2016
http://romania-inedi...mane_politiste/

La prima vedere lista pare completa, 17 volume. "La miezul nopţii va cădea o stea" nu face parte din ciclu.
Variantele DOC sunt finale, numai bune de descarcat si citit.

Edited by 2Unlimited, 08 March 2022 - 10:17.


#4
Mircel

Mircel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,427
  • Înscris: 01.10.2005
Aici poți citi Doamna cu voaleta din Balt Orient Expres:
https://cupdf.com/do...expres-v10.html

#5
2Unlimited

2Unlimited

    "No limits"

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,663
  • Înscris: 29.12.2016
Este complicat, nici pe RI nu exista o ordine si un numar exact de volume aferente seriei de spionaj "Trustul Nebel".

Ordinea ar trebui sa fie asta, conform spuselor colegilor mei:

1-Fiul lui Monte Cristo
2-Căpitanul de cursă lungă
3-Doamna în mov
4-Balthazar soseşte luni
5-Astă-seară,  relache
6-Doamna cu voaletă din Balt-Orient-Expres
7-Mătrăguna contra Monseniorului
8-Crizanteme pentru Erna

Cei de la Adevarul au facut prezentarea romanelor la gramada si fara sa le citeasca si asta s-ar putea sa incurce pe multi referitor la ordinea cronologica a romanelor.

Edited by 2Unlimited, 08 March 2022 - 12:13.


#6
lely

lely

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 940
  • Înscris: 03.02.2010

View Post2Unlimited, on 08 martie 2022 - 11:59, said:



Cei de la Adevarul au facut prezentarea romanelor la gramada
Mea culpa. Credeam că inițiatorul e interesat de seria de autor din colecția de lux, nu de seria de spionaj. Din păcate nu am citit decât foarte puține cărți ale acestui autor, și asta demult tare...

#7
raul223

raul223

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 08.03.2022

View Post2Unlimited, on 08 martie 2022 - 11:59, said:

Multumesc. Alte variante/pareri ? Stiu sigur ca am citit undeva ca seria este deschisa de volumul "Fiul lui Monte Cristo.

Edited by althea, 08 March 2022 - 17:09.


#8
raul223

raul223

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 08.03.2022

 2Unlimited, on 08 martie 2022 - 11:59, said:

Este complicat, nici pe RI nu exista o ordine si un numar exact de volume aferente seriei de spionaj "Trustul Nebel".

Ordinea ar trebui sa fie asta, conform spuselor colegilor mei:

1-Fiul lui Monte Cristo
2-Căpitanul de cursă lungă
3-Doamna în mov
4-Balthazar soseşte luni
5-Astă-seară,  relache
6-Doamna cu voaletă din Balt-Orient-Expres
7-Mătrăguna contra Monseniorului
8-Crizanteme pentru Erna

Cei de la Adevarul au facut prezentarea romanelor la gramada si fara sa le citeasca si asta s-ar putea sa incurce pe multi referitor la ordinea cronologica a romanelor.
Aveti idee cam in ce proportie colegii dumneavoastra sunt siguri ca aceasta este ordinea ? As vrea sa incerc sa fac rost de ele, ma gandesc ca sunt destul de greu de gasit, si sa stiu exact ce caut. Alta varianta, in afara de a dvs. si ce am citit pe internet, nu am gasit...iar cea de pe net nu prea pare ok. Totodata, daca stiti de unde pot cumpara macar de o parte din serie, ar fi super.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate