Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?
 Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...
 Tablou sigurante Dacia Sandero 2012

Baby Reindeer - 2024

Hotii voteaza hoti?!

Camera video masina
 Zilele emailului din gospodaria n...

Best gaming laptop?

Humane (2024)

Recomandare casti 100-150 lei
 

Ce părere aveți despre stabilirea unei întâlniri în vara anului 2022 ?

* * - - - 7 votes
  • Please log in to reply
28 replies to this topic

#19
MBSL

MBSL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 321
  • Înscris: 16.11.2021

View Postapocalipsul, on 05 martie 2022 - 09:21, said:

n-am nicio parere
poti stabili ce vrei ca vad ca in ultima vreme esti obsedat de chestia asta
pe mine nu ma lasa mama sa vin


Nu îmi amintesc să fi fost vreodată „obsedat” de ceva.
Și nu mint.

Nu îmi doresc și nu mi-am dorit niciodată să fiu catalogat, pe baza unor acțiuni / inacțiuni pe care le-am făcut / nu le-am făcut drept „scroafa care s-a urcat în copac” și a uitat de unde a plecat.
Îmi place să cred că mi-am păstrat întotdeauna simțul măsurii și al realității în tot ce am / nu am făcut în această scurtă „trăire” pe această planetă.


Plecând de la răspunsul tău și având în vedere natura umană, consider că, în general, fiecare individ în parte, are mai multe / puține oportunități de-a lungul vieții.
În primul rând, aproape în orice alegere, vor conta mai ales convingerea personală existentă în subconștient și impulsul de moment.

Drept urmare, în ceea ce mă privește, mi-am auto-impus să respect părerea fiecăruia, indiferent dacă o aprob / accept sau nu.
În concluzie, îți voi respecta punctul de vedere.


View Postadisz, on 05 martie 2022 - 10:35, said:

Ce parere ai daca absolut toti membri forumului ar fi de acord sa se prezinte la intalnire?Posted Image
Esti pregatit pentru asa ceva?


Am suficientă experiență în organizarea unor evenimente de toate nivelurile. Chiar și de mari / foarte mari dimensiuni.
Reprezintă una dintre competențele mele.

View Postapaxtc, on 05 martie 2022 - 11:57, said:

nu este o ideie rea  -  mai ales cand nu ai prieteni ! (MBSL) - chiar exista si astfel de oameni...



Mă „mulțumesc” să fiu înconjurat doar de PRIETENI.
Pe „prieteni” încerc, și reușesc !, să îi evit.
Îi „las” să „graviteze” în alte comunități „personale”.
De regulă, cine se aseamănă, se adună.

#20
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,970
  • Înscris: 06.04.2007

View Postlunarsmachu, on 05 martie 2022 - 00:47, said:

si sa facem ce? Posted Image
Asta e sindromu "stat prea mult online" , daca esti fata in fata nu mai stii ce sa faci, totul la virtual frate ca avem ce face...

Asta-i fain la socializarile FIZICE, ca nu trebuie sa faci ceva anume, doar sa te vezi cu altii si restu vine de la sine, asa era, acum lumea s-a schimbat nitel, socializam (mult) mai mult online, nimic bun fata de real.

La intalnirile de acum 1000 de ani (glumesc, acu vreo 12-14 ani) ne-am intalnit trei la inceput (MAK... sa-ti fie tarana usoara) , apoi la urmatoarele am umplut o pensiune mare, nu mai stiu cati...multi frate.

Eram foarte organizati in a face ceva, in mare programul era : discutam (diferite subiecte de oameni elevati) , pileam, mancam, iar discutam, iar pileam, iar mancam, nu neaparat in ordinea asta, unii incepeau cu pileala, altii cu discutatu (sau ma rog, concomitent cu discutiile elevate, eu eram tare destept...sau pileam mult...) , se lega tot, zici ca aveam programu pe hartie

Acum cand dau timpul inapoi chiar si ce m-a iritat atunci, acum rad (iritatie poa sa insemne si sa te mance pielea) . Imi aduc aminte ca intr-o seara nu mai stiu care din colegi, sau erau mai multi  (cam ceata deja) in miezu noptii aveau chef de iepure la gratar...in varfu muntelui...si asa in miezu noptii s-au dus sa caute un iepure sa-l arunce pe gratar, masa era plina cu de toate, dar vrusera iepure,  nu aveam niciun chef de iepurele lor si de stat (din nou) la gratar, dar la un moment dat m-am trezit ca invarteam ierpurele pe gratar.

Au fost si raman cele mai frumoase amintiri legate de softpedia, pe deasupra am legat si prietenii care sunt valabile si in prezent.

As mai participa la intalniri? Nu cred, cu exceptia daca ar fi o intalnire cu trupa veche, macar cu o parte, fara nicio atingere la alti colegi mai noi/vechi, doar ca au trecut ceva ani si mi s-au schimbat dorintele.

Momentul ales e unul nefericit in a organiza treaba asta, ca nuca-n perete.
Dar ideea nu e rea, doar ca am retineri ca va prinde, pt ca nimic nu va mai fi si nu este cum a fost. Peste unii au trecut ceva ani, peste altii care vin din spate a trecut buldozeru si le-a strivit neuronii (deh, conflict de generatii ar zice unii)  nu era in trecut atata ipocrizie si uraciune cata vad acum virtual. Si pt ca nu era atata, asta a fost unul din marile motive sa ne adunam (si sa discutam desigur...si sa bem...evident)

Succes

#21
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,924
  • Înscris: 09.12.2004
Hai ca ma gindeam ca de data asta se petrece ceva, dar uite ca nu e asa Posted Image
Ba chiar sint vreo 7 ani de la ultima manevra de genul asta. Si chiar noi astia care ne stim bine, mai mult sau mai putin Posted Image , nu am reusit sa ne intilnim decit asa pe bucati...
Eu as zice sa lasam prostiile cu Covidul si cu operatiunea militara speciala ca nu de asta nu mai iesiti voi din casa acum...

Ref. la valori, principii,,,  pt mine e fix ca la un curs / team building unde ajung si manageri si ingineri si lucratori iar la o intilnire din aria auto e clar ca nu vin pasionatii de goblenuri.
Cred ca noi nu ne mai intilnim ca in afara de a minca si bea nu prea avem ce face. Am imbatrinit, am facut bani, ne-am luat masini mai noi la care nu prea avem ce le face Posted Image

 Octavian___, on 09 martie 2022 - 22:42, said:

. Imi aduc aminte ca intr-o seara nu mai stiu care din colegi, sau erau mai multi  (cam ceata deja) in miezu noptii aveau chef de iepure la gratar...in varfu muntelui...si asa in miezu noptii s-au dus sa caute un iepure sa-l arunce pe gratar, masa era plina cu de toate, dar vrusera iepure,  nu aveam niciun chef de iepurele lor si de stat (din nou) la gratar, dar la un moment dat m-am trezit ca invarteam ierpurele pe gratar.
Imi aduc aminte despre iepure, dar nu stiu de ce nu imi amintesc sa fi mincat... plecasem la somn?

Cum ziceam, baieti cu bani, gusturi fine.. :))

Edited by Evergreen, 26 March 2022 - 23:16.


#22
apocalipsul

apocalipsul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,483
  • Înscris: 26.01.2014

Quote

Hai ca ma gindeam ca de data asta se petrece ceva,
gandeste-te la altceva... mai practic si mai folositor pentru tine

Edited by apocalipsul, 27 March 2022 - 05:47.


#23
Octavian___

Octavian___

    Membru de ocazie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,970
  • Înscris: 06.04.2007

 Evergreen, on 26 martie 2022 - 23:14, said:

............................

Imi aduc aminte despre iepure, dar nu stiu de ce nu imi amintesc sa fi mincat... plecasem la somn?
.................................
Nu mai stiu...in final cred ca n-a mancat nimeni iepurele ala

Mai imi aduc aminte cum mergeam in coloana cu masinile, daca sefu de coloana gresea directia, o luam toti ca berbecii dupa el :)))))

#24
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,924
  • Înscris: 09.12.2004
Pai nu era frumos sa faci pishu in bataia vintului... :))

#25
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,260
  • Înscris: 24.01.2008

View PostEvergreen, on 26 martie 2022 - 23:14, said:

Imi aduc aminte despre iepure, dar nu stiu de ce nu imi amintesc sa fi mincat... plecasem la somn?
Cred ca pe ala de pe gratar l-a mancat ciobanescu' pensiunii.   :D
Iar celalalt tot la caini a ajuns, dar la Bucuresti.   :lol:

#26
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,924
  • Înscris: 09.12.2004
Aha, absolut corect daca nu a fost fezandat :)

#27
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,299
  • Înscris: 13.01.2011
Da, se întîmplă ceva de la o vîrstă, încetinește metabolismul  🤭
Poate mai sînt și excepții, să se arunce din avion, cu parașuta, la 70 de ani, dar rămîn excepții.

Totuși, nu cred că este nasol că îmbătrînești, este un ciclu normal, înțelept este să experimentezi și asta, chiar dacă nu cu prea multă bucurie.

Pe mine mă muți de colo colo doar tractat de tanc, dacă mă uit peste umăr, nu pot să cred că eram total diferit, acum niște zeci de ani în urmă.

Huuh, ăsta este ciclul vieții, de la obraji îmbujorați și catifelați ca piersica, la cartonul presat de peste ani  🙆 🤣

#28
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,924
  • Înscris: 09.12.2004
Noi nu avem treaba cu metabolismul ci cu timpul si de ce nu, sincronizarea :)

#29
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,299
  • Înscris: 13.01.2011
Am spus, există și excepții  😉

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate