Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Honda vs Yamaha vs Kawasaki

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
mihaiC1

mihaiC1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,755
  • Înscris: 12.08.2008
In principiu nici macar nu stii ce vrei ! Motoreta sau motocicleta ?? Banuiesc ca ai reciti codul rutier..

 exqusit_drunk, on 17 februarie 2022 - 12:04, said:

Sunt mai mult decât începător pentru că abia la primăvară voi da probele practice pentru obținerea categoriei ”a”. Asta înseamnă că nici despre motorete nu știu prea multe așa că vă cer părerea în prvința achiziției.
pe lista scurtă au rămas:
Honda XL650V Transalp 650cc 52CP, Prima inmatriculare: 2004, Km in bord: 56516
Yamaha TDM 900, 900cc 85CP, Prima inmatriculare: 2002, Km in bord: 54583
Kawasaki Versys 650 650cc 63CP, Prima inmatriculare: 2007, Km in bord: 53787.
Am zis ca motoarele cu "vechime " au mici probleme de la accidente ?

Edited by mihaiC1, 18 February 2022 - 14:21.


#20
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005
Dude, omul a pus o intrebare simpla, nu trebuie sa vii cu dume de gen „aia care calaresc vitezane sunt donatori de organe“. Inca o data: 100km/h sunt la fel si pe motor de 50 de cai si pe motor de 200 de cai si pe scuter.
Cat despre duma cu fiabilitatea japonezelor, stai sa pui mana pe o italianca si o zici ca japonezele sunt parfum. E 2022 si italienii inca n-au priceput care e rolul electronilor intr-un circuit electric :lol:
Nici pe aria moto nu scapi de superiorii inchipuiti…

Edited by Lowrider, 18 February 2022 - 14:34.


#21
AztecWarrior

AztecWarrior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,011
  • Înscris: 17.02.2020
Daca vorbim strict de fiabilitate Honda. Daca nu iti pasa de probleme asa tare alege aia care ca si performante ti se pare portivita.

#22
mihaiC1

mihaiC1

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,755
  • Înscris: 12.08.2008
Dude, dume  ?!
Dupa 5-10 cazaturi crezi ca mai e bun motorul ?? Dar dupa 7- 10 ani ?? Dar peste 50 k km ?? Dar accidentele nu afecteaza ?!
PS nu am nimic cu japonezele , incerc sa explic sa fie atent la ce vrea sa cumpere. Daca e in stare sa mearga pe un motor ...

Edited by mihaiC1, 18 February 2022 - 15:03.


#23
exqusit_drunk

exqusit_drunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,798
  • Înscris: 17.12.2019
Azi am pedalat câteva sute de km și am și văzut pe viu oferta: 2 bucăți transalp și 2 bucăți versys. TDM-ul a picat și el din listă pentru că e prea greoi în comparație cu ce știe să facă.
Pentru căpătat experiență în plimbări de unul singur, versysul ar fi mai potrivit dar aș fi limitat la asfalt. Roțile de 17” pot fi echipate strict cu anvelope de șosea așa că orice macadam ar fi echivalent cu plimbarea la pas. Transalpul ar fi mai potrivit pentru ieșirile cu grupul fără grija suprafeței de rulare. Deși au aproximativ același preț, unul din ele arată mai bine dar necesită anvelope, celălalt, cu ceva deficiențe de aspect, are totuși anvelope noi, service la furcă, lanț nou, cele 2 cutii laterale și scut de aluminiu.

 mihaiC1, on 18 februarie 2022 - 14:50, said:

Daca e in stare sa mearga pe un motor ...
Până la urmă, de unde vine dilema ta în ce privește capacitatea mea de a merge pe motor?

Edited by exqusit_drunk, 18 February 2022 - 23:05.


#24
exqusit_drunk

exqusit_drunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,798
  • Înscris: 17.12.2019
SPentru mine s-a decis câștigătoarea: Honda transalp, doar că vine din Italia.
[ https://i.postimg.cc/Zq7HNFRt/Whats-App-Image-2022-02-19-at-18-42-39.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Se poate închide.

Edited by exqusit_drunk, 19 February 2022 - 20:05.


#25
Lowrider

Lowrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,439
  • Înscris: 22.05.2005
Are cine sa ti-o verifice inainte de a da banii? Italienii se comporta absolut oribil si cu masinile si cu motocicletele si cu scuterele dpdv al mentenantei, eu n-as cumpara din Italia, dar banii tai distractia ta.

Edited by Lowrider, 19 February 2022 - 22:07.


#26
exqusit_drunk

exqusit_drunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,798
  • Înscris: 17.12.2019
Da, e verificată și e în perfectă stare, anvelopele fiind ca mai slabă componentă. Absolut toate motocicletele de care am vorbit în acest topic aveau ca proveniență Italia doar că celelalte aveau ca intermediar societăți comerciale iar la același preț sau mai mare erau în condiție mai slabă ca asta.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate