Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

CBD - Cannabidiol

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
12 replies to this topic

#1
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
La o scurta cautare pe net, am dat de un clip pe youtube, al unui doctor invitat la Maruta

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/H3wzEQCfnrU?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Explica destul de bine ce inseamna CBD. Nelamurirea mea este in legatura cu vapatul. Cum se comporta in comparatie cu vapatul de nicotina ? Ofera aceiasi satisfactie (il simti pe gat) ?
Nu stiu daca e o alternativa mai buna pentru vapat nicotina (am redus cantitatea de la 12mg/ml la 6mg/ml) si as vrea sa inlocuiesc nicotina cu CDB-ul.

Dar nu stiu suficient de multe despre CDB.

Am inteles ca ar exista si sub forma de pastile....as vrea sa le incerc...ceva recomandari ?

Edited by jimi91, 04 February 2022 - 17:09.


#2
laffin

laffin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,532
  • Înscris: 16.03.2007
mai era unu care cica vindea legal, dar pe langa baga si ilegal. pana l-au umflat bajetii.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/3XUWW9y9LTM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by laffin, 04 February 2022 - 17:17.


#3
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018
https://www.zonaverde.ro/ulei-cbd

E legal despre ce vorbesc eu. Si nici nu ar da o dependenta.

"Cele mai bune uleiuri CBD pe care le poti cumpara sunt testate, analizate si inregistrate in laboratoare din Uniunea Europeana. Nu contin THC si astfel sunt 100% legale. Uleiul nu are niciun efect psihoactiv.
Poti fi sigur/a ca uleiurile noastre CBD organice nu contin parabeni, coloranti artificiali, pesticide, erbicide, toxine, metale grele, solventi, conservanti sau coloranti artificiali, OMG-uri sau cannabinoizi sintetici."

Edited by jimi91, 04 February 2022 - 17:21.


#4
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017
Pai daca nu contine THC poti sa-l bei si cu sifon ca ... degeaba
Cel mai bun va fi sifonul Posted Image

#5
jimi91

jimi91

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,929
  • Înscris: 08.01.2018

 Naijax, on 04 februarie 2022 - 17:26, said:

Pai daca nu contine THC poti sa-l bei si cu sifon ca ... degeaba
Cel mai bun va fi sifonul Posted Image

Pai cica ar contine, dar vorbim de o cantitate neglijabila

#6
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,225
  • Înscris: 13.03.2017

 jimi91, on 04 februarie 2022 - 17:30, said:

Pai cica ar contine, dar vorbim de o cantitate neglijabila

Pui mai putin sifon Posted Image

#7
stalker2142

stalker2142

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,698
  • Înscris: 29.10.2017
Mie imi place sa vapez aroma la narghilea Al-Fakher de menta, lamaie, pepene galben ...dar impreuna cu tigari dunhill negru, un espresso illy si ceai verde cu lamaie, menta si miere

#8
iladi

iladi

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,431
  • Înscris: 29.04.2008
Fara THC e ca sexul de unu singur.

#9
Noua_pe_site

Noua_pe_site

    Heartless Biatch

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,867
  • Înscris: 26.01.2010

 jimi91, on 04 februarie 2022 - 17:07, said:


Ofera aceiasi satisfactie (il simti pe gat) ?
Nu stiu daca e o alternativa mai buna pentru vapat nicotina (am redus cantitatea de la 12mg/ml la 6mg/ml) si as vrea sa inlocuiesc nicotina cu CDB-ul.

Dar nu stiu suficient de multe despre CDB.

Am inteles ca ar exista si sub forma de pastile....as vrea sa le incerc...ceva recomandari ?

Nu ofera aceasi satisfactie deloc. Vapatul CBD nu e ca vapatul normal cu nicotina , iti lasa un after taste de iarba in gat dar nu iti ofera satisfactia pe care o ai cand vapezi nicotina.
Am incercat CBD vape , am mestecat gummy bears , am avut ulei de pus sub limba , efectul e acelasi. Te calmeaza dar nu-ti ia pofta de fumat. Daca asta e targetul tau , nu te mai sfatuiesc sa dai banii pe CBD degeaba ca nu ajuta.

Se gasesc si tigari CBD dar dupa 3 fumuri iti piere cheful de supt din tigara aia si aprinzi un marlboro cum am facut eu. Inca am 19 tigari in pachet pe care le tin in caz ca ma enerveaza cineva / ceva suficient de tare si am nevoie sa ma calmez instant. De vreo 3 luni nu am apelat la ele dar macar stiu ca-s acolo in caz de nevoie.

#10
ccristyan

ccristyan

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,032
  • Înscris: 17.03.2014

 jimi91, on 04 februarie 2022 - 17:20, said:

https://www.zonaverde.ro/ulei-cbd

E legal despre ce vorbesc eu. Si nici nu ar da o dependenta.

"Cele mai bune uleiuri CBD pe care le poti cumpara sunt testate, analizate si inregistrate in laboratoare din Uniunea Europeana. Nu contin THC si astfel sunt 100% legale. Uleiul nu are niciun efect psihoactiv.
Poti fi sigur/a ca uleiurile noastre CBD organice nu contin parabeni, coloranti artificiali, pesticide, erbicide, toxine, metale grele, solventi, conservanti sau coloranti artificiali, OMG-uri sau cannabinoizi sintetici."

E legal si nu este legal, vezi cazul Dide, a trimis CBD la DIICOT si l-au arestat preventiv 30 zile, acum este sub control judiciar.

#11
BeastieEminem

BeastieEminem

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 99
  • Înscris: 03.10.2021
Doctor...Maruță...informatii utile...Posted Image

#12
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Dide a trimis nici el nu stie ce a trimis. Omul e dus oricum.

@jimi: ca fost fumator iti spun ca nicotina nu o poti inlocui. Te lasi sau nu.
Bafta!

#13
benis

benis

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,130
  • Înscris: 04.02.2011
Eu am scăpat de tutun cu țigări din ceaiuri, spre exemplu damiana. Acestea se și pot vaporiza într-un vaporizator de plante, inclusiv cu muguri/extract CBD dacă insiști.

De fapt, acesta e avantajul la un vaporizator de plante, poți pune acolo orice, inclusiv lichid de vaporizator normal în amestec.

Dacă nu e suficient, mai poți pune plasturi cu nicotină.

Edited by benis, 04 February 2022 - 20:22.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate