Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Garantie laptop Lenovo IdeaPad Gaming 3 15ach6.

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
Ebio

Ebio

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.01.2022
Salut, am achizitonat laptopul mentionat in titlu recent, este inca in garantie dar vreau sa ii fac un upgrade la memorie si vreau sa stiu daca voi pierde garanita dac il voi desface.
Tin sa spun ca l-am achizitionat de pe emag iar garantia este prin Depanero.
Multumesc in avans!

#2
newusername123

newusername123

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,799
  • Înscris: 05.09.2019
Da,se pierde garantia. Daca crezi ca ai talent sa l desfaci singur fara sa rupi ceva sau sa lasi urme pe suruburi,fa o,altfel nu merita. Aia de la depanero si pcgarage sunt cele mai mari jeguri din tot ce inseamna magazin si service.

#3
Ebio

Ebio

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.01.2022

 newusername123, on 29 ianuarie 2022 - 17:18, said:

Da,se pierde garantia. Daca crezi ca ai talent sa l desfaci singur fara sa rupi ceva sau sa lasi urme pe suruburi,fa o,altfel nu merita. Aia de la depanero si pcgarage sunt cele mai mari jeguri din tot ce inseamna magazin si service.
Multumesc de raspuns, dar cum as putea rezolva problema? Ar trebuii sa programez un service cu ei sau un service autorizat?

#4
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Salut, am fost si eu in locul tau, am intrebat la Lenovo si mi-au zis ca aceste chestii se fac exclusiv in service-ul lor oficial, contra-cost. Ajungea in jur de 100 lei manopera (transport+montaj) asa ca am facut eu montarea placutei ram. Nu a fost sigiliu pe nici un surub. Am vizionat cateva clipuri pe youtube si am trecut la treaba, trebuie avut rabdare la capac sa nu rupi vre-un clips iar la placuta ram e cam...plug&play.

#5
Ebio

Ebio

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 29.01.2022
A-ti avut si dvs. acelasi model de laptop sau toate laptopurile lenovo sunt relativ similare in vedere cu sigiliile?

Edited by Dany_Darke, 29 January 2022 - 23:38.


#6
piccione

piccione

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 01.10.2019
Trebuie facut upgrade in service autorizat ca sa nu pierzi garantia, Depanero in cazul Lenovo.
Acelasi lucru am facut acum 2 ani cu un Legion pentru adaugare memorie si SSD in garantie.

#7
cundinic

cundinic

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 271
  • Înscris: 11.10.2007
Am sunat si eu la sediul social, in final, (daca tot nu am gasit in pagina de produs o modalitate de contact - email, telefon ca si suport tehnic) ca sa intreb direct, de ce atat in manualul produsului (eu am un Ideapad 3 Gaming 15ARH05) , cat si alte 3 documente se face referire la piese care se pot schimba de proprietar, citez "Notă: Unele părți componente ale calculatorului pot fi modernizate sau înlocuite de client. De obicei
modernizările sunt numite opțiuni. Părțile componente folosite pentru înlocuire și aprobate pentru a fi instalate de client sunt numite  CRU sau unități înlocuibile de către client. Lenovo furnizează documentație și instrucțiuni atunci când clienții pot instala opțiuni sau înlocui CRU-uri"

Bineinteles, raspunsul sec a fost ca in Romania nu sunt valabile acele mentiuni si ca interventia se face numai la Depanero, care la fel insista ca schimbarea se face numai la ei.
Am intentia sa sesizez OPC-ul, sa vad si opinia lor. Atata timp cat nu se specifica in pagina de Romania si in documentele de produs, traduse in Romania ca sunt alte conditii specifice tarii noastre nu cred ca este in regula.
Problema acum este ca am updatat BIOS-ul si ventilatoarele merg la viteza mare pana intra in windows si inca vreo 2 minute. Sper totusi sa nu fiu nevoit sa il trimit in service de nou :)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate