Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Hyundai Tucson 2022 luxury hev 230cp teal 4x4

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
208 replies to this topic

#19
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 11.07.2006
Inca invat ce si cum,ce nu am gasit este viteza medie sau imi scapa mie ceva,plus a aparut pe drum indicatorul coastin sau seling  ceva de genu de 2 ori si nu stiu ce trebuie sa fac.

#20
Nukem

Nukem

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 28.01.2006
Coasting iti apare cand masina poate rula la aceeasi viteza constanta fara sa mai accelerezi. Este insotit de semnul sa ridici piciorul de pe acceleratie. Mi-a aparut de vreo 2 ori...
Cu privire la viteza medie, pentru o sesiune de condus iti apare in aplicatie, daca asta e nedumerirea. Nici eu nu am apucat sa ma dumiresc cu toate cele. Daca ii faci update, sa spui ce schimbari au aparut, ca eu nu prea am avut timp, sper zilele astea sa reusesc.

#21
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 11.07.2006
Mie mi-au facut update la reprezentanta inainte de a livra  masina.

#22
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,671
  • Înscris: 10.10.2011

View PostPhonyx, on 21 ianuarie 2022 - 15:34, said:

Prima impresie dupa un drum de 100km dus si inca atata la intoarcere.Mi-a intrecut toate asteptarile merge extraordinar de bine silentios,iar cand vrei sa depasesti se infige foarte bine.La dus mers lejer cu viteze de pana 110km/h iar la intoarcere la cateva depasiri fiind drumul drept nu mi-am dat seama si hopa la 176km/h.Ce imi place ca are avertizare nivel scazut de lichid de parbriz,in schimb duzele is niste petarde.La dokerul de servici is mai ok,acesta lasa o zona unde nu ajunge apa doar o dara pe mijloc in ambele parti.O sa mai studiez problema.Super merge si asistenta la mentinerea benzi, volan,cc adaptiv.Mega incantat si inca descopar multe lucruri noi,cauciucurile is ok desi doar un pic de zapada am prins.

colegul vezi ca acolo la display ai un colt albastru. trage de el sa iei folia jos. nu tine masina ca pe telecomenzi in anii 90

#23
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 11.07.2006
Mai sunteti multi cu probleme cu folia respectiva,acum serios fara suparare fiecare cu ale lui,o seara placuta.

#24
Rene1984

Rene1984

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 295
  • Înscris: 01.11.2011
Felicitări, mulți km fără probleme!

#25
sandu222

sandu222

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,854
  • Înscris: 06.10.2008

View PostPhonyx, on 19 ianuarie 2022 - 23:32, said:

Entuziasmul ce sa faci,apropo la alimentare a intrat 54l si am avut autonomie de 17km,dupa alimentare arata 780km.
Eu cu loganul merg 1386km la exterior cu 54 de litri de motorina. Asta daca e vara, nu trec prin multe localitati, daca merg legal si constant, pe drumuri de campie drepte.  Vrei sa facem schimb? Posted Image

#26
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 11.07.2006
Sa stii ca e ok loganul,si eu am avut si am fost multumit de ea.

#27
Nukem

Nukem

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 28.01.2006
Daca cineva si-a luat Tucson ca sa se uite la consum, a gresit masina. 😁


#28
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 11.07.2006
Asa zic si eu, am dat cu de toate aproape 40k euro nu stau intr-un litru doi.Oricum imi consuma mai putin decat precedenta masina in aceasi conditii (chevrolet cruze 1,8 benzina).In oras mai sportiv trece de 11l iar esterior lejer intre 7-8%.Dar senzatia de condus si demarajul e fenomenal.

#29
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,113
  • Înscris: 17.01.2012
1. io am ales să dau 1000 coco în plus și să primesc un plug-in luxury
2. nu te supăra, dar dacă nu iei acum folia aia, mai târziu să n-ai surprize neplăcute...
3. la cine ai făcut casco? io am dat 4200 lei/an la generali, tot cu 100 euro franșiză

4, din ce magazin ai luat jantele de iarnă?

#30
Nukem

Nukem

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,287
  • Înscris: 28.01.2006

View Postgushpi, on 25 ianuarie 2022 - 15:34, said:

1. io am ales să dau 1000 coco în plus și să primesc un plug-in luxury
2. nu te supăra, dar dacă nu iei acum folia aia, mai târziu să n-ai surprize neplăcute...
3. la cine ai făcut casco? io am dat 4200 lei/an la generali, tot cu 100 euro franșiză

4, din ce magazin ai luat jantele de iarnă?
Daca vrei iti pot raspunde si eu:
1. Diferenta la mine era de 600 euro, dar comiditatea ma facut sa aleg HEV.
2. Daca e la fel ca la alte ecrane (de ex.: telefon), atunci ar trebui data jos! Eu nu am dat-o 😁
3. 1020 euro la Omniasig, fara fransiza (client de 12 ani, tot Casco)
4. Urmeaza, bugetul nu a permis decat cauciucuri.
Si eu astept raspunsurile initiatorului (mai ales 4).

#31
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 11.07.2006
Ma bucur ca topicul prezinta interes,pe langa cele lalte.

1 Ca si Nukem si la mine diferenta era de sub 600€,dar la fel nu am nervi si timp sa il incarc,sa stau la supermarket dupa altul etc.Am urcat in masina si am plecat fara alte calcule consum km.Si am posibilitatea stand la casa cu garaj inchis.
2 Folia o sa il dau jos inca nu am apucat nici jumate prin masina din cauza serviciului,masina fiind folosit in scop personal si preponderent in weekend.
3 Casco la alianz 653€ pachetul max cu fransiza de 100€ (fara fransiza era 933€ si deci nu avea rost fara ca abia la al treilea incident as fi ajuns la acea valoare,iar daca nu am nici un incident norocul meu),iar rca 456lei tot alianz.
4 Jentile le-am luat de pe anvelope.ro de 19" Dezent ks graphite si sunt bestiale la un pret de 800ron cu transport cu tot in luna octombrie.Acu a vad cu nu mai au pe stot si nici alte site-uri,se mai gasesc dar au scumpit in draci la aproape 1000lei (https://www.anvelope...5x114.3-50-67.1).Anvelopele am cumparat tot in octombrie conform specificatiilor din cartea masinii pe 19" si indicele de greutate respectiv viteza.Acestea sunt Hankook si am prins la un pret de 700ron cu 3 ani garantie (https://www.anvelope...19-103-v-xl.htm) dar ca orice s-au scumpit si astea.
Pentru alte detalii va stau la dispozitie sa ne impartasim experientele.

#32
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,113
  • Înscris: 17.01.2012
io am comandat jantele din poză cu 193 coco/buc, iar anvelopele tot hancuc, de la același magazin, cu 743 lei/buc

Attached Files



#33
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 11.07.2006
Super faine un mare like.

#34
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 11.07.2006
Pentru cei interesati de senzor de presiune si au timp de asteptare cca.3 saptamani.
https://www.aliexpre...e549740ddeb2258

Recomand fiind compatibile 100% sunt programate nu mai trebuie facut absolut nicio setare,masina recunoaste automat dupa aproximativ 50km cel putin in cazul meu.Iar pretul de 230lei este mult mai convenabil fata de reprezentanta unde sare de 800lei si e aceasi chinezarie.Ar mai fi cele ce se pot programa dar tot mai scumpi 180lei/buc.

#35
Phonyx

Phonyx

    Veteran

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,581
  • Înscris: 11.07.2006
Azi am facut o iesire cu familia la Stana de vale peisaj de poveste,masina s-a comportat cum era de asteptat.Am selectact modul de condus snow fiind zapada sus si totul a fost ok.E interesant de urmarit cum distribuie tractiunea pe cele 4 roti din meniu.Anvelopele au avut o aderenta buna.La dus un consum de 8,2% iar la intoarcere fiind mai mult de coborat s-a folosit destul de mult de modul EV si asa a iesit un consum de 6%.

Attached Files



#36
gushpi

gushpi

    cârcotaș

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,113
  • Înscris: 17.01.2012
știe cineva dacă sistemul 4x4 blochează diferențialul la nevoie? că io n-am găsit scris asta-n cartea mașinii...

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate