Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 

Masina 3000 de euro pt naveta

- - - - -
  • Please log in to reply
29 replies to this topic

#19
spooky51

spooky51

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,815
  • Înscris: 29.09.2006
Toyota Yaris diesel.

#20
Xman_ghio

Xman_ghio

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,212
  • Înscris: 26.06.2009

 Mihalciuc, on 16 ianuarie 2022 - 00:24, said:

Sunt in afara.
Atunci un Golf4-5 1.9 TDI - ideal sa fi fost intretinut ok si te mai tine si pe tine! Sa lasi 7-800 euro de piese si revizie!

#21
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,215
  • Înscris: 08.01.2021
Sandero cu gpl din fabrica, ala cu motor aspirat și injecție multipunct.

Edited by KiloW, 16 January 2022 - 10:45.


#22
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Mersi ca ati facut curat !
Deci ziceam la initiator ca mai bine da putin mai mult, (sau cat poate) si se uita in categoria mai LOW: eg. Logan , Fabia , Opel, Renault  decat  sa dea banii pe un VW, Audi, BMW - ca iese mai bine!
Ca sa nu stea dupa aia la mecanic toata ziua, sau pe la schrott-uri dupa piese ... Bafta !

Si benzina sau ideal benzina + gaz combinat,  ca naveta lui nu e foarte mare sa necesite diesel. Nici nu se incalzeste pana ajunge el, dupa aia apar probleme cu filtru de particule... plus speram sa se scoata leagal diesel-ul  si din Romania.

Edited by MembruAnonim, 16 January 2022 - 11:45.


#23
Mihalciuc

Mihalciuc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 253
  • Înscris: 30.08.2019

 MembruAnonim, on 16 ianuarie 2022 - 11:40, said:

Mersi ca ati facut curat !
Deci ziceam la initiator ca mai bine da putin mai mult, (sau cat poate) si se uita in categoria mai LOW: eg. Logan , Fabia , Opel, Renault  decat  sa dea banii pe un VW, Audi, BMW - ca iese mai bine!
Ca sa nu stea dupa aia la mecanic toata ziua, sau pe la schrott-uri dupa piese ... Bafta !

Si benzina sau ideal benzina + gaz combinat,  ca naveta lui nu e foarte mare sa necesite diesel. Nici nu se incalzeste pana ajunge el, dupa aia apar probleme cu filtru de particule... plus speram sa se scoata leagal diesel-ul  si din Romania.
Asa m-am gandit si eu,sa cumpar ceva din gama enumerata mai sus de dvs,ca  stiu ca masinile germane is mai fitoase si nu ma incadrez in suma lor,pt o masina decenta.Singurele mele dorinte ar fi sa fie benzina,intretinere ieftina si un ac.Cum o sa trebuiasca sa fac naveta de luni pana vineri,nu as vrea sa ma lase in drum.
Si inca o intrebare,eu fiind din Maramures is mai putine masini sh la care m-as putea uita,am vazut ca cele mai multe si la preturi accesibile sunt in Bucuresti sau Pitesti.Vanzatori is de buna credinta in aceste zone,isi intretin masinile?

Edited by Mihalciuc, 16 January 2022 - 11:52.


#24
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Poti sa zici cu "tu" pe forum.   Atunci uita-te la Dacia in primul rand, si Opel, Renault, Skoda, ... dar poate pica chiar un VW si ai noroc, niciodata nu se stie.
AC - e important, nici eu nu as lua fara AC + centralizat, cheie cu telecomanda + geamuri macar fata electrice. Asta e minim la dotari bineinteles!

Si cand ai gasit ceva mai interesant, mergi la mecanicul tau sa vada, mai bine pierzi 200 lei pe "verificare/diagnoza" , decat 3000 euro !
Bafta !

Edited by MembruAnonim, 16 January 2022 - 12:02.


#25
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Diesel la banii aia e sinucidere financiara.

#26
s2inu

s2inu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 304
  • Înscris: 23.10.2021
Ceva cu motor cât mai mic. Un Sandero. un Clio, un Ford Fiesta. Întâi trebuie să înveți să conduci și după aia să te arunci la motoare mai mari. Pentru o navetă cum zici tu nu-ți trebuie o mașină puternică. Pe vremuri se mergea cu Dacie de-aia cu motor de 50 CP și nimeni nu mai făcea mofturi. Viteza maximă legală era 80 km/h.

#27
Friskey

Friskey

    Guru Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 11,500
  • Înscris: 11.01.2013
Lasa vremurile. Au fost si s-au dus.
Ti se pare tie ca are buget de masina puternica?

#28
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,534
  • Înscris: 21.12.2006
Alternative la Toyota Yaris ai de la Daihatsu. Sirion, mai micuță sau Materia, ceva mai măricică. După 2008, dacă ai noroc găsești pe la 3000 Euro. Piesele sunt de Toyota (Daihatsu e deținută integral de Toyota), elemente de caroserie găsești la dezmembrări. Fabricate doar în Japonia, motoare benzinare fără probleme de 1.3, 1.33 sau 1.5. Până in 2013 s-au vândut prin rețea proprie, existau dealeri in Germania, Italia. Apoi Daihatsu s-a retras din Europa.
Pentru că marca e mai puțin cunoscută, prețurile sunt mult mai mici decât pentru modele similare de la Toyota.

PS. Pentru distracție ar merge și un Sirion 4x4 din 2001.

Edited by nei-k, 20 January 2022 - 12:07.


#29
adrian_r5

adrian_r5

    23:58

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,701
  • Înscris: 23.04.2007

 nei-k, on 20 ianuarie 2022 - 12:06, said:

Daihatsu Materia
elemente de caroserie găsești la dezmembrări.
Ai vazut multe "Materia" prin Romania ?

Edited by adrian_r5, 20 January 2022 - 13:10.


#30
nei-k

nei-k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,534
  • Înscris: 21.12.2006
Personal am vazut, si nu circul prea mult. Dar le-am remarcat pentru ca aveam, si mai am, afinitati pentru marcile asiatice.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate