Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Magnolia Urban Residence

- - - - -
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012

View Postech, on 21 ianuarie 2022 - 19:08, said:

A, alea sunt langa, dar sunt tot ale lor. Cred ca li se spune "gardens" nu "residence".
Da, casele alea parca nu arata prea grozav ...
Imi pare rau dar dezvoltatori astia [nu ma refer numai la Magnolia] ori sunt prosti si nu stiu sa dea locatia exacta [eu nu cred asta[, ori o tin secreta din nus' ce motive.
In general este aproape imposibil sa gasesti adresa exacta a blocului/ansamblului. De regula [ daca se pune ] se pune cea unde poti incheia contractul.
Nu prea exista informatii privind dezvoltatorul, CUI, J. si alte detalii despre acea constructie [stadiu proiect cu poze reale nu randari]. E totul la secret. Ai un numar de telefon si cam atat.

Edited by pasilla, 21 January 2022 - 19:20.


#20
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,831
  • Înscris: 01.09.2006
Sunt una langa alta, dar acum vad ca nu prea mai apar referinte la "Magnolia urban gardens" ci doar la "residence". Posibil din cauza ca alea din "gardens" sunt vandute mai demult.

#21
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Posibil ca dezvoltatorul sa fie la a mia firma inregistrata, iar celelalte sa fie radiate.

#22
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,831
  • Înscris: 01.09.2006
Vad ca sunt aceleasi firme la ambele si la beneficiar si la constructor (Profilux si Visio).

#23
pasilla

pasilla

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 55,778
  • Înscris: 31.03.2012
Nu am stat sa caut in cazul asta cine, ce si cum. Nu am idee pe ce nume [de firma] sunt incheiate contractele de vanzare cumparare.
De regula firmele inregistrate suna la fel, dar au mici diferente in nume. Se vede asta daca verifici CUI. Una construieste, alta e beneficiar, alta vinde.
O alta metoda este ca odata cu incheierea vanzarii unui bloc, sa se schimbe proprietarii acelei firme (bineinteles cu unii homless )

Eu reclam ( vorba vine) doar lipsa de transparenta, in general, a dezvoltatorilor. Si nici in cazul de fata nu e transparenta.

#24
ech

ech

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 15,831
  • Înscris: 01.09.2006
Am vazut ca apar in linkul pus de tine de pe google panoul cu firmele de care ziceam si am comparat cu firmele de la blocuri.

#25
Thoring

Thoring

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 37
  • Înscris: 25.01.2014
exista cineva care a cumparat? as prefera sa ramanem on topic, pozele de pe google nu sunt updated

#26
AnaM-009

AnaM-009

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.08.2022
Păreri despre clădirile de apartamente MUR și zona în care sunt amplasate?

#27
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
https://magnoliaurbanresidence.ro/

https://magnoliaurba...e.ro/localizare
E la aruncatura obuz de statia de metrou Straulesti, adica nici dracu nu merge pe jos.

Straduta de acces e sublima si adesea soseaua DN1A este full.
Niste blocuri trantite suav intr-un cartier de case.

Perfect, dar cererea e mare, oferta e discutabila, mai ales dpdv preturi.

#28
teaspoon

teaspoon

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 07.09.2019
Complexul are deja un topic...
https://forum.softpe...8#entry28752831

Oricum, pentru cine e interesat, grija la antecontract. De exemplu la clauza cu schimbul valutar de BNR+1,3% in favoarea dezvoltatorului.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate