Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Firmware gresit TP-Link TL-WR710N

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
asyst72

asyst72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 18.05.2006
Salut.

Am un router TP-Link TL-WR710N cu versiunea hardware (EU) v.1.1 si din greseala i-am facut firmware upgrade pentru versiunea de hardware (US) v.1.0, astfel ca nu mai functioneaza cum trebuie.

Pot intra in pagina lui de configurare dar daca incerc sa-i pun versiunea corecta de firmware imi da eroarea:

"Error code: 18005
Upgrade unsuccessfully because the version of the upgraded file was incorrect. Please check the file name."

Are cineva idee cum pot reveni la versiunea firmware corecta?

#2
dan2626

dan2626

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 731
  • Înscris: 14.02.2009
cred ca merge si la modelul tau procedura
La fel am patit si eu si cei de la tp link mi-au raspuns astfel:

Quote

Buna ziua,
Va trimit procedura generala de recuperare firmware pentru routerele SOHO TP-Link. (in atasament)
Ultimul firmware disponibil pentru routerul TL-WR841N V11 este acesta: https://static.tp-li...1_150821_RO.zip .
Un caz particular al unui utilizator care a aplicat aceasta procedura pentru TL-WDR4300 este prezentat in linkul urmator: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/1hWT35w6sVI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] .
Va rugam sa tineti cont ca acest filmulet nu este produs de TP-Link si nu ne asumam raspunderea pentru el.
Va multumim si nu ezitati sa ne contactati daca intampinati dificultati sau daca aveti nelamuriri referitoare la produsele TP-Link.
Cu stima,
c r
Technical Engineer
Office: +(40) 311 011 290
Email: [email protected]

Edited by Ravy, 28 December 2021 - 06:50.


#3
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,041
  • Înscris: 26.04.2007
sugerez administratorilor forumului sa mute acest thread in ghiduri (lucruri de valoare)
eu nu am stiut ca este posibil sa te conectezi cu TFTPD la router in recovery mode

#4
Znevna

Znevna

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,436
  • Înscris: 23.08.2020
Nu e o procedura universala, iar pentru unele modele de la TP-Link e o procedura prin care poti transforma un router semi functional intr-o caramida, daca nu scrii ce trebuie prin tftp. Unele modele vor ca imaginea scrisa prin tftp sa contina si bootloader-ul, altele nu.
Iar singura salvare de acolo e programarea directa a memoriei cu un backup facut inainte sa te apuci sa te joci cu el, bineinteles ca ai nevoie si de un programator.
Se gasesc informatii prin paginile OpenWrt pentru cateva modele.


#5
asyst72

asyst72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 18.05.2006
Am incercat, prin analogie, sa urmez pasii din clip dar nu se intampla nimic in final. Ruter-ul ramane neschimbat, cu acelasi firmware gresit.

Vad ca acolo in clip are deschisa si o fereastra Putty cu conexiune seriala care ii da niste informatii de introdus (desi spune ca nu e nevoie de conexiune seriala).
Nu stiu ce mai trebuie sa fac sau sa cumpar (avand in vedere ca am doar un laptop fara conexiuni seriale).. Cred ca ma las pagubas cu resoftarea routerului si cumpar altceva..

Edited by Ravy, 28 December 2021 - 06:44.


#6
p243df

p243df

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,870
  • Înscris: 26.10.2021
Încearcă sa pui dd-wrt, apoi pui firmware-ul bun de la tplink.

#7
asyst72

asyst72

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,488
  • Înscris: 18.05.2006
Nu primeste nimic peste firmware-ul ăla pus greșit.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate