Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

Adele - Easy On Me

- - - - -
  • Please log in to reply
No replies to this topic

#1
jumborom

jumborom

    E bine așa cum e.

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,616
  • Înscris: 25.11.2007
Oficialul

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/U3ASj1L6_sY?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Live

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ffcitRgiNDs?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Cel de-al patrulea album al lui Adele va fi lansat în curând, iar artista britanică este dornică să le împărtășească fanilor cât mai multe frânturi de informații. În recentul său interviu pentru Vogue, artista britanică a vorbit mult despre divorțul ei de Simon Konecki, mărturisind că albumul atacă, fără ocolișuri, acest subiect, piesele fiind scrise din dorința de a-i prezenta fiului ei, Angelo, motivele pentru care s-a despărțit de tatăl său.

"Prin intermediul acestui album am vrut să-i explic fiului meu, când va avea 20 - 30 de ani, cine sunt eu și de ce am ales, voluntar, să-i dau viața peste cap în procesul de căutare a propriei fericiri.
A fost extrem de nefericit în anumite momente, iar asta este o rană pe care nu știu dacă voi reuși vreodată să o vindec", a explicat Adele.

Artista nu s-a ferit să-și asume decizia de a divorța, explicând în interviul pentru Vogue de ce a considerat că e nevoie să facă această schimbare.
"Pur și simplu nu simțeam că sunt în relația potrivită. Nu am vrut să ajung la fel ca multe alte persoane pe care le cunosc. Nu eram complet nefericită, dar aș fi ajuns să fiu dacă nu aș fi hotărât să mă pun pe mine pe primul plan. Nu s-a întâmplat nimic grav între mine și fostul soț", a detaliat Adele.

Simon Konecki și Adele au fost împreună mulți ani înainte de a deveni soț și soție. În 2012 a venit pe lume fiul lor, iar în 2018 s-au căsătorit. Relația lor nu a mai durat, însă, mult timp, în 2019 Adele cerând divorțul, la începutul lui 2021 acesta fiind soluționat.

Adele despre "Easy On Me": "A fost prima melodie pe care am compus-o pentru album, după care nu am mai scris nimic șase luni"

Această perioadă tulbure din viața sa i-a servit drept inspirație pentru noul album, ce s-ar putea intitula "30". Cât despre noul single "Easy On Me", aceasta are o mare încărcătură emoțională, fiind prima piesă scrisă pentru acest material.

"A fost prima melodie pe care am compus-o pentru album, după care nu am mai scris nimic șase luni, pentru că simțeam că am spus tot."

Sursa

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate