Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

Anvelope HANKOOK i-cept evo2

- - - - -
  • Please log in to reply
66 replies to this topic

#55
daemon

daemon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,541
  • Înscris: 08.12.2001
A fost puțin nefericită exprimarea mea. Toate 3 seturile de care am zis sunt făcute acolo.

Cred că sunt și alte fabrici, dar eu sunt foarte mulțumit până acum de ele. Mi-aș fi luat de iarnă LM005, dar am luat în același timp și jante și se termina bugetul.

#56
JamesBondage

JamesBondage

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 20.11.2017
Corect, am inteles acum. :)
Bridgestone am avut si eu pe masina cand era mai noua, ce e drept DM-V1 studless, Made in Japan, luate de la defunctul Norauto. Foarte bune, dar foarte zgomotoase si masina aducea un pic a ARO. Sunt convins ca Hankook e bun, dar cred mai mult pe cele de vara,

#57
adrianitza

adrianitza

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 11.04.2015
De la Bridgestone, LM005 de iarna are rezultatele cele mai bune.

#58
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Trebuie si centrat si uns cu clei pe margini. Odata am parcat in groapa, seara a plouat si dimineata era pe janta  fara sa  fi avut vre-un cui in masina. Doar ca nu era uns bine cu clei  si a stat vre-o 10 ore in apa. asa mi-a zis  expertul in anvelope.

Altceva: cand tata a fost plecat in strainatati, mama a circulat cu cele de iarna  vre-un an fara sa bage aer, deja mergea aproape pe janta. S-au si ros alea, dar NU ca si Hankook ul tau, totusi erau inca folosibile. Deci nu inteleg ce i-ai facut.

Lasati prostiile astea de marci auzi Hancook si mi-a zis acu un prieten de anvelopa ChengShan ,  wow.

Sortati  dupa Michelin, Continental, Goodyear, Dunlop, Pirelli  si numerele voastre si care are review bun pe emag ati cumparat si gata.

Edited by MembruAnonim, 04 January 2022 - 09:49.


#59
daemon

daemon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,541
  • Înscris: 08.12.2001
Asa, nu mai fiti saraci.

#60
raducut123

raducut123

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,197
  • Înscris: 12.09.2013

View PostMembruAnonim, on 04 ianuarie 2022 - 09:35, said:

Trebuie si centrat si uns cu clei pe margini. Odata am parcat in groapa, seara a plouat si dimineata era pe janta  fara sa  fi avut vre-un cui in masina. Doar ca nu era uns bine cu clei  si a stat vre-o 10 ore in apa. asa mi-a zis  expertul in anvelope.

Altceva: cand tata a fost plecat in strainatati, mama a circulat cu cele de iarna  vre-un an fara sa bage aer, deja mergea aproape pe janta. S-au si ros alea, dar NU ca si Hankook ul tau, totusi erau inca folosibile. Deci nu inteleg ce i-ai facut.

Lasati prostiile astea de marci auzi Hancook si mi-a zis acu un prieten de anvelopa ChengShan ,  wow.

Sortati  dupa Michelin, Continental, Goodyear, Dunlop, Pirelli  si numerele voastre si care are review bun pe emag ati cumparat si gata.
Asta cu parcatul in groapa si cu expertul in anvelope e....tare!!!

#61
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
nu am lovit-o doar parcat in ploaie si sa umplut de apa . in fine, nu mai luati Hancok sau cum se scrie, nici nu ma intere,  luati marcile bune , sunt destule nu numai Continental.

#62
kcosmin

kcosmin

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 12.12.2016
Dacă nici Hankook nu sunt anvelope bune... sa ne luam linglong 🤣🤣
Am pe un Suzuki Jimny icept-rs, am urcat și coborât un șanț cu puțin noroi lângă autostrada soarelui fără sa patineze vreo roată, aderenta 10+,pe zăpadă la fel, presiune 1.6 bari. Nu va luați, nu sunt bune 😂😂

#63
zero4

zero4

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 323
  • Înscris: 27.12.2016
am avut modelul asta montat pe un suv,  3 ani cred

nu as mai cumpara din nou,
pozitiv - sunt silentioase
negativ, uzura f mare, consum crescut cu 2.5 l mai mare fata de de good year ultra grip performance, montate toamna trecuta

#64
daemon

daemon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,541
  • Înscris: 08.12.2001
Mi-e greu sa cred ca diferenta de consum e de 2.5L intre anvelope, de orice tip ar fi ele. Poate la consum de 25 la suta.

#65
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,692
  • Înscris: 30.01.2006

View Postalin2pas, on 30 decembrie 2021 - 20:29, said:

[...] iar când schimb roțile le rotesc cele din față cu cele din spate și nu sm avut probleme cu uzura neuniformă sau descentrare. [...]
Pai si cum le schimbi din fata in spate fara sa dai anvelopa jos de pe janta? Stii ca se schimba in diagonala, nu?

#66
daemon

daemon

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,541
  • Înscris: 08.12.2001
A zis roțile...

#67
alin2pas

alin2pas

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,363
  • Înscris: 29.01.2008

View Posttest_driver, on 11 aprilie 2022 - 10:48, said:


Pai si cum le schimbi din fata in spate fara sa dai anvelopa jos de pe janta? Stii ca se schimba in diagonala, nu?
Anvelopele direcționale nu se schimbă pe diagonală, se rotesc doar față - spate. Cele simetrice nedirecționale și cele asimetrice (cu interior - exterior) pot fi rotite pe diagonală fără probleme. Eu așa fac de fiecare dată și am uzură uniformă la anvelope. Dacă vrei să dejantezi anvelopele direcționale doar pentru a le roti pe diagonală... îți bați joc de anvelope și de banii tăi.

Edited by alin2pas, 18 April 2022 - 12:42.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate