Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Oppo watch 46mm

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
andreyszekely

andreyszekely

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 21.01.2008
Sal

As dori sa cumpar unul . Pareri  pro si contra va rog... Funtioneaza GPay?? Pana acum am avut un Galaxy Watch 46mm.

Ms.

Edited by andreyszekely, 13 December 2021 - 00:51.


#2
whiteboy

whiteboy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 927
  • Înscris: 18.12.2007
L-am făcut cadou prietenei de aproximativ o lună, ce-i drept varianta de 41mm și e destul de ok. Seamănă foarte bine cu Apple Watch la prima vedere, însă ecranul este mai mic decât sticla și se vede ciudățel când este oprit și bate lumina în el.

Ca utilizare, bateria o ține cam două zile la o utilizare normală și se încarcă în aproximativ o oră de la 10-12% la 100%.
Utilizare normală însemnând activity tracker, plăți cu ceasul, citit notificări, eventual răspuns la unele mesaje direct de pe telefon.

Se poate integra cu Google Fit pentru a avea acolo toate datele agregate. Noi mai avem și alte chestii smart prin casă și e drăguț să vezi totul într-un singur loc.

Plățile cu Google Pay merg în România și străinătate. Am băgat un Revolut (Mastercard) și un BT (Visa) și am făcut plăți în lei, euro și lire sterline, nu am avut nici o problemă.

#3
andreyszekely

andreyszekely

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 513
  • Înscris: 21.01.2008
Deci cu alte cuvinte, îl recomanzi. Oare când apare în RO Oppo watch 2?

#4
IrishRiver

IrishRiver

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,470
  • Înscris: 30.01.2014
Exact pentru intrebarea asta am intrat si eu.
Stiu ca Qualcomm urmeaza sa lanseze Snapdragon Wear 5100 https://www.gsmarena...-news-50783.php
Ma gandesc ca este motivul pentru care nu avem Oppo Watch 2, compania asteapta sa apara Wear 5100.

Edited by IrishRiver, 18 December 2021 - 23:00.


#5
carasanu

carasanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 19.03.2011
Bună ziua! Cei care aveți ceasul sinteti mulțumiți de el? Cum se misca android wear? Ce model aveți 1 sau 2? Oare luat din China merg nfc și esim în România? Știți ceva despre modelul 3?

#6
cstrifu

cstrifu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 08.05.2008

 carasanu, on 04 ianuarie 2022 - 08:04, said:

Bună ziua! Cei care aveți ceasul sinteti mulțumiți de el? Cum se misca android wear? Ce model aveți 1 sau 2? Oare luat din China merg nfc și esim în România? Știți ceva despre modelul 3?

Am oppo watch 1 .Se misca bine. Merg platile nfc merge "ok google". Batria tine cca o zi jumate. Modelul 2 e valabil diar in China si nu are wear os dupa cate stiu. Atunci nu va functiona gpay . Am si un xiaomi miwatch care desi are wear os nu are servicii google deci nu functioneaza gpay . Dupa cate stiu inca nu a aparul oppo watch 3.

#7
carasanu

carasanu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 327
  • Înscris: 19.03.2011
Mulțumesc pentru răspuns! Îi cu esim sau doar prin wifi poți răspunde și vorbi? Se poate răspunde la mesaje, wattsap? Se văd emoticoanele? Eu am telefon huawei (p 30 pro) o sa fie ceva probleme cu conectarea? Încă o data mulțumesc și scuze! 🙂! Eu l-aș vrea cu esim! Ce părere aveți despre el?

#8
cstrifu

cstrifu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 817
  • Înscris: 08.05.2008
Oppo watch varianta europeana nu are esim.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate