Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Cum imbunatatesti o interfata grafica?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,238
  • Înscris: 24.02.2007
Pe aici s-a tot discutat despre cat de mult se pot customiza interfetele Linux. Asa ca lansez o provocare concreta: cum ati imbunatatii uploadul de pe forum?

Attached File  Untitled.png   33.91K   54 downloads

Culori/fonturi diferite?

Aranjare diferita a butoanelor?

Spoiler

Edited by dani.user, 10 December 2021 - 17:58.


#2
nicu991

nicu991

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 164
  • Înscris: 03.03.2014
Niste butoane grafice moderne ar da bine, desigur... in opinia mea, si niste teme/ scheme de culori diferite mi-ar place la interfata forumului. Si avatare animate... ca e discriminare bree... doar ai batrani pe forum au.������

#3
Arthos

Arthos

    ¯\_(ツ)_/¯

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,414
  • Înscris: 01.11.2004
Ce treaba are un site web cu interfata Linux ? mai era o postare penibila cu site web facut in generala care cica da clasa Linux  - de genul gresia din baie da clasa supei din oala :>  Vrei customizarea site-urile frecventate folosesti o extensie pentru browser de genul Stylussi ii dai bice sau folosesti ce au uploadat altii - daca exista asa ceva - daca nu devii tu primul contribuitor pentru site pe : userstyles.org

Topicul isi are locul pe zona Site & Forum Feedback

#4
vj_Heaven

vj_Heaven

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,061
  • Înscris: 19.07.2005
Drag and drop eu folosesc doar cand fisierul e mai adanc in structura de directoare, altfel nu ma complic cu mutatul ferestrei sau restore din fulscreen sa fac loc de drag and drop.
In rest nu stiu, elimiarea butonului attach this file si atasezi direct la selectie, insa e mai complicat daca vrei sa urci mai multe fisiere intr-o anumita ordine.

Edited by vj_Heaven, 10 December 2021 - 18:28.


#5
JustXXL

JustXXL

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,270
  • Înscris: 04.03.2020
@dani.user, mie nu mi se pare ca are nevoie de vreo imbunatatire.
Arata si functioneaza foarte bine.

Edited by JustXXL, 16 December 2021 - 18:44.


#6
dani.user

dani.user

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,238
  • Înscris: 24.02.2007
Ideea topicului a fost de a provoca pe cei pasionati ce customizarea desktopului Linux, sa vad cum si-ar imagina ei interfata din poza atasata daca ar fi s-o modifice dupa bunul plac.

Ca e site defapt conteaza prea putin, imaginati-va ca ar fi o aplicatie desktop care arata asa.

Edited by dani.user, 17 December 2021 - 15:46.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate