Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!
 La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e
 Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...

Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...
 Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...

Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...
 

Realme GT Master Edition

- - - - -
  • Please log in to reply
74 replies to this topic

#1
apollodollce

apollodollce

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 03.09.2012
Intentionez sa achizitionez un Realme GT Master Edition si mi-ar fi de folos niste pareri ( mai ales de la utilizatori, dar nu numai)
1. Daca il aveti, si l-ati filost deja, l-ati cumpara inca o data?
2. Ati intampinat ceva probleme la semnalul wireless (wifi)?
3. Bateria tine catre 2 zile in caz de utilizare normala (fara jocuri, doar facebook, mail, messenger, WhatsApp navigare net)?
4. Credeti ca e mai ok decat un Samsung Galaxy A52 5G?
5. L-ati folosit in reteaua 5G (ce operator?) si daca da, se simte diferenta fara de 4G)?
6. Sistemul de operare vi se pare stabil, a dat rateuri, s-a blocat?
7. A avut vreo husa in pachetul de livrare? Daca nu, ati gasit accesorii pt el?
8. La 1500 de lei, cat costa acum telefonul, recomandati o alta achizitie?
9. ALTE PARERI, IMPRESII.
Multam

Edited by apollodollce, 22 November 2021 - 21:06.


#2
Pacolino7

Pacolino7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 885
  • Înscris: 28.10.2021
Samsung A52 5G are camera cu stabilizare optica , e de departe cea mai importanta caracteristica .

#3
MrLion

MrLion

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 13.08.2020
La 1500 vezi dacă mai e pachetul de a52s + galaxy buds pe altex. Eu am vrut un poco f3 dar m-am răzgândit la spusele oamenilor de aici și nu regret..îl am de 1 săptămână aproape și se mișcă excelent. Poze chiar ok + bateria mă ține 1 zi și ceva lejer. Fără jocuri. Doar, tik tok, facebook, whatsapp și dual whatsapp (deoarece am două cartele) instagram, waze și alte aplicații de genul...nu regret sincer. Din ce am înțeles am 3-4 ani update-uri garantat.

https://versus.com/e...-galaxy-a52s-5g

#4
xew

xew

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,569
  • Înscris: 30.12.2007
Nu am GT Master Edition, am un X50 5G. Ce as putea sa-ti spun despre soft este ca e relativ ok, actualizarile sunt mai rare, o singura data mi s-a blocat si nu mai raspundea la nicio comanda, i-am dat inchidere fortata. Il folosesc in 4g pe Orange momentan, urmeaza sa iau sim 5G, wifi ok, semnal gsm ok, al meu a venit cu husa in pachet.
GT Master are avantaj incarcarea mai rapida, 99% are husa in pachet.
A52s are avantaj actualizari de soft mai dese, suport mai bun, OIS, IP67. Dezavantaj, posibil lag dupa minim 1 an, vine fara husa.

O zi, maxim o zi jumatate te tine bateria la oricare dintre ele, acum nu stiu cite ore stai pe el, ca una e sa stai 2-3 ore/zi per total pe telefon, alta e sa stai 2-3 ore/aplicatie si in cazul asta nu iti ajunge bateria nici macar o zi. Ma gindesc sa iau si eu un a52s 5G, in zona asta de pret/camera/performante mi se pare ok. Nu as lua alte branduri, cistigi componente relativ ok, dar pierzi la OS ca e cu probleme sau actualizari rare.

#5
YOUR_GOD

YOUR_GOD

    Not assigned

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,920
  • Înscris: 01.01.2010
De mult, Samsung nu mai vinde pe cati bani cere. Am recomandat cunostintelor telefoane Oppo, de exemplu, care fac mult mai multe decat Samsung, la bani mai putini. Au accesorii in pachet, huse, folii, casti, incarcatoare.
Eu recomand Realme GT Master Edition. Arata bine, are CPU peste A52 (este normal, Samsung vinde firma), baterie este cu 200 mili mai mica, dar cine stie, optimizarea si CPU mai nou, poate fac diferenta.

#6
Florin_lou

Florin_lou

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,559
  • Înscris: 26.03.2006
Eu am GT 5G, neașteptat de bun la bani lui, recomand Realme.

#7
Pacolino7

Pacolino7

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 885
  • Înscris: 28.10.2021
Recomand Samsung A52 S 5G, deci cu litera S care are acelasi procesor ca si Realme.
Stabilizarea optica face toti banii la camera.
Restul specificatiiilor nu  merita  caruta de bani.

#8
apollodollce

apollodollce

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 151
  • Înscris: 03.09.2012
Dar are cineva Realme GT Master Edition, si daca da, cum e ?

#9
Andrei4948

Andrei4948

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 20.12.2021
Salut. Detin eu un GT Master Edition 8/256 gb de mai bine de o luna. Sunt fan Oppo, Oneplus iar mai nou si Realme pe care chiar voiam sa il incerc iar acum am avut in sfarsit ocazia.
Telefonul este peste asteptarile mele, se descurca cu brio aproape in orice situatie (la camere nu este wow).
- display amoled cu 120hz destul de luminos si de calitate
- incarcare 65W care este bestiala, in aprox 30 min ai telefonul incarcat full
- se misca rapid in orice aplicatie, chiar si in gaming unde se descurca excelent si nu se incalzeste (am testat doar Call of Duty mobile)
- bateria tine foarte bine (eu fac in general cel putin 5 ore SOT)
- camerele sunt ok ziua cu lumina buna dar la capitolul video sta destul de slab
- la capitolul semnal sta foarte bine pe Orange

Daca mai are cineva acest telefon, am si eu o intrebare legata de update-uri. Eu am versiunea RMX3363_11_A.05 cu security patch 5 august. Nu este disponibil un alt update si mi se pare ciudat, voi ati primit vreunul? Am vazut ca versiunea RMX3360 (India) a primit inclusiv update la patchurile din decembrie si softul A.08 parca.

#10
Andrei4948

Andrei4948

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 297
  • Înscris: 20.12.2021
Intreba cineva mai sus daca are husa in pachet, da are si husa in pachet + folie pe ecran. Sotia are un Samsung A52s care a venit fara husa, fara folie si cu un incarcator de 10w foarte lent, telefonul avand incarcare 25W. Mi se pare o mare prostie, a trebuit sa cumpar un alt incarcator ca sa se poate bucura de o incarcare rapida.
Cat despre A52s telefonul este excelent. Se misca foarte bine (parca e o idee mai fasnet fata de GT Master), ecaranul este foarte bun, bateria de asemenea tine bine iar camerele sunt bune (peste Realme GT Master).

#11
maiokoti2

maiokoti2

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,310
  • Înscris: 18.11.2009
Ai primit update-ul?

#12
Epidaurus

Epidaurus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,505
  • Înscris: 13.02.2014
Am dat si eu comanda astazi pentru sotie. Lapartea cu foto si video ar fi de incercat alta aplicatie. Am inteles ca re la camera din spate modelul Omnivision ov64b iar in fata senzor sony. Vine de la un Iphone SE . Dezamagit de problema  lor cu acumulatori. Scade de la 80% in 5 % instantaneu. Hua Iphone

Edited by Epidaurus, 29 December 2021 - 19:00.


#13
Epidaurus

Epidaurus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,505
  • Înscris: 13.02.2014
https://forum.xda-de...-edition.12487/

Gasiti acolo si Google Cam

#14
Epidaurus

Epidaurus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,505
  • Înscris: 13.02.2014
Telefon nou sa actualizat la Android 11 plus unele rezolvari de bug-uri : camera etc conform imagini.

#15
Epidaurus

Epidaurus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,505
  • Înscris: 13.02.2014
Sotia multumita de telefon. Am instalat toate aplicatiile pe care le folosea banci, magazine , carduri fidelitate fara probleme si functionale. Totusi am impresia ca cateodata ia comanda de touch la a doua apasare pe ecran.

#16
marius8982

marius8982

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 82
  • Înscris: 02.08.2010
Salutare și la mulți ani!!!

Acest telefon are volte pe Vodafone ?
Își menține bine semnalul ? Se aude bine/tare în timpul convorbirilor ?

Mersi.

#17
Epidaurus

Epidaurus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,505
  • Înscris: 13.02.2014
Nu stiu de vodafone dar pe digi este ok si volte. mai urmeaza sa probez 5G cand ajung intr-o zona cu semnal 5G.

#18
Epidaurus

Epidaurus

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,505
  • Înscris: 13.02.2014
04.01.2022 a mai venit un update cu reparare diverse bug-uri la wifi, camera etc.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate