Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 

Taxă timbru pe care judecătorul nu mi-a cerut-o - poate fi apoi motiv de anulare a acțiunii?

- - - - -
  • Please log in to reply
1 reply to this topic

#1
turbojet

turbojet

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 98
  • Înscris: 19.10.2010
Am un proces civil, la care am depus o precizare de acțiune prin care am adăugat unele cereri suplimentare. Mă așteptam ca judecătorul să-mi ceară să plătesc în plus față de taxa de timbru plătită inițial niște sume pentru capetele de cerere suplimentare. N-a făcut-o.
Întrebarea mea este dacă va putea apoi să respingă capetele de cerere suplimentare pe motiv că nu s-a plătit taxă de timbru. Ori dacă în apel pot fi respinse aceste cereri suplimentare pe motiv de lipsă a plății taxei de timbru, în condițiile în care instanța niciodată nu mi-a învederat că aș avea ceva în plus de plătit.

#2
exqusit_drunk

exqusit_drunk

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,797
  • Înscris: 17.12.2019
Până nu ți se pune în vedere de către instanță să timbrezi poți să stai fără grijă. Nu e motiv de nici o respingere/anulare.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate