Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
betano.ro

Poveste fara sfarșit

I-auziti voi! - nu vor romani...

Colon iritabil
 Perioada de gratie inexistenta

Cel mai ieftin TV LED mic

Reverse proxy si htaccess pe Raps...

Statie de epurare sau fosa septic...
 "enerlux p" afisaj interm...

Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!
 La multi ani @burebista!

La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)
 

Analize pt tipa inainte de sex

* * - - - 14 votes
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#55
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011
Ce surprinzător că sănătatea e luată la mișto în România.

Sănătate sexuală, safe sex, infecții virale, prevenție?

Mistere.

#56
petit_christian

petit_christian

    Homo mirabilis

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,834
  • Înscris: 15.08.2014
Exista  prezervative. Si apoi, zi mi si mie, in are tara din lumea asta ceri analizele partenerului/partenerei inainte de sex ? Daca ti e frica de boli, nu te f... i sau iti faci partener/à stabila.


#57
Jayanti

Jayanti

    in and out

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,659
  • Înscris: 08.03.2011
Există risc acceptabil și risc prea mare.

Și cu partenera stabilă nu e un moment când ai o discuție pe tema asta la început? Când e doar o necunoscută a cărei analiză celulară nu i-o poți face cu scanner-ul din ochii de balcanic șmecher și spiritual? A, nu, 93% din români merg pe: ghici, "încredere", intuiție, deducție, analiză ochiometrică statistică, probabilistică superstițioasă, și tot felul de inepții de rușinoși da' maciomeni, gen dacă am luat hiv fac sex cu o virgină să mă vindec, 10% din românce merg la tăiere de col uterin și chimioterapie ca panseluțele. Procente din burtă.


View Postalexandersch, on 03 noiembrie 2021 - 16:11, said:

Daca am o amanta, ca sa ma asigur ca totul este ok, ce analize ar trebui sa ii cer inainte sa am relatii cu ea?
Dacă ai o amantă, dacă vrei neapărat să faci și sex, dacă nu mai vrei cu prezervativul, dacă te-ai lămurit cu lista de anălizuțe pe care le vrei, te duci frumos și te testezi tu întâi și îi spui "fata mea, vreau să facem chestia asta în deplină siguranță, până mă prinde nevastă-mea, când te-ai testat ultima oară pentru infecții transmisibile sexual? uite eu am avut herpes acum 20 de ani, sunt bine, nu mai am nimic, uite rezultatele mele proaspete". Ea ar trebui să facă în plus test de HPV genotipare.

Le faceți pentru voi, nu ca să f....i. Tu pentru tine, ea pentru ea.

#58
207cc

207cc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 895
  • Înscris: 28.02.2021

View Postromanasu, on 03 noiembrie 2021 - 17:10, said:

Bolile cu transmitere sexuală pot fi clasificate astfel:
cauzate de bacterii: gonoree (N. gonorrhoea), sifilis (Treponema pallidum), Chlamydia trachomatis, Gardnerella vaginalis etc.
cauzate de protozoare: Trichomonas vaginalis
cauzate de paraziți externi: Sarcoptes scabiei (scabie), Pthirius pubis (păduchi lați)
de tip viral: Herpes simplex, Human Papilloma Virus (HPV), HIV, virusul hepatic B, virusul hepatic C


Nu stiu daca e un pachet cu toate analizele BTS. Stiu din surse sigure ca HIV, sifilis si hepatita exista si se fac din sange. Unele e posibil sa se fac din analiza secretiilor.

Later: exista https://www.laborato...alize-bts-femei si https://www.laborato...ize-bts-barbati
gizas, atat de multe?! da e pestera de lilieci? incep sa-mi vad dreapta cu alti ochi...

de ce nu renunta la nevasta?

Edited by 207cc, 05 November 2021 - 22:31.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate