Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Afacere online

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,783
  • Înscris: 12.01.2018
tu vrei oamenii dar nu zici pentru ce că-i lungă vorbăria

#20
gazeluta

gazeluta

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 154
  • Înscris: 23.10.2013
mai cunosc eu pe unu , Mario Mocan  de la PDU , care vrea multi si prosti .....

#21
papagalu_motzat

papagalu_motzat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 16.10.2021

View Postwaterman, on 29 octombrie 2021 - 13:45, said:

Nișă de net unde faci bani mai e onlyfansu sau twitchu sau youtube dacă ai muuuuuulț falauărși.

În rest, țepe sau timp pierdut.



Cunoștințele tale.
La 1000 de euro cum  zici tu o să se bată care să fie primu.
Și după aia aduce și neamurile




Faci un site, scrii cerințele acolo, îi faci reclamă pe fb.
Dacă e ceva veridic, nu ai timp să răspunzi la toți.



Tu vrei de fapt grup de unde să pescuiești idei.

Dacă aveai nevoie de oameni care să facă x lucru, descriai aici acel X, te contactau oamenii și gata.


Bani sunt gramada pe internet , insa foarte putini reusesc sa si intre in posesie.
Uite un exemplu fara legatura cu nisa sau discutia dinainte.
Sunau toti vagabonzii acu niste ani si propuneau investitii de mii de euro la brokeru de forex FRAIEREALA SA.
Majoritatea oamenilor ii trimiteau la plimbare dar ei sunau si sunau pana gaseau gusteru care baga 5000 de euro.
Automat , el ca l a adus isi lua 500 de euro de la firma .

Nu mai insist ca toata lumea presupun ca stia teapa,
Iti dadea un pont sigur , pune ca creste petrolu si altuia ii dadea pontu ca scade petrolu.
Si mizerii de genu.

E , omu care vrea sa faca afiliere adevarata pe net , se duce si trateaza cu firme de forex adevarate si se inscrie ca afiliat.
Te intreaba aia de unde trimiti traficu , tu le zici ca din Romania si ei te trimit la plimbare .
Nu vor traderi din Romania ca au putini bani etc .

Pana la urma tot cautand ca sunt mii de forexuri pe net gasesti care sa te accepte ca afiliat si sa le dai trafic din RO.
Stabilesti comision CPA pe fiecare trader adus la 250 sau 300 de eur ca mai mult nu ti da.
Daca le aduci din Suedia iti da 700 asta ca exemplu.

Acuma sa zicem ca esti mare meserias si faci un site beton , care creste organic pe nisa forex.
Pui pe site linku de afiliere , nu se inscrie cici draqu.
Cumperi trafic de mii de euro targetat pe forex de la cine vrei de la facebook , etc

Vin 20 000 de clckuri comandate , nu se inscrie nici draqu.

Pai daca firma plateste 300 sau 500 sau 1000 de usd la afiliat , inseamna ca ei n au nici o sursa de trafic care sa le genereze un trader la pretu asta .
In general ii costa peste 2000 de usd ca sa gaseasca un trader care sa si deschida cont la ei si sa faca un depozit minim de 300 usd.

E , in conditiile astea , sunt destui care trimit traderi si isi incaseaza comisioane lunare , cate 300 de usd pentru fiecare care depoziteaza 300.
Comisionu se plateste in functie de activitatea indeplinita de trader.
Daca ala deschide si inchide pozitii astfel incat firma sa incaseze 50 de usd comision , atunci iti da si tie 300 de usd ca l ai adus .
Interesant , nu?Posted Image

#22
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Exact asta am vrut sa zic și eu.

Ce dracu bre, lumea nu are bani de plătit curentu și tu visezi investiții , pana găsești tu un gușter sa îl convingi sa investească  in prostiile alea îmbătrânești

#23
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,783
  • Înscris: 12.01.2018

View Postpapagalu_motzat, on 29 octombrie 2021 - 15:24, said:

Daca ala deschide si inchide pozitii astfel incat firma sa incaseze 50 de usd comision , atunci iti da si tie 300 de usd ca l ai adus .
Interesant , nu?Posted Image
intersant dar acolo totu-i fals.cum ai bagat banii cum ti-au bagat graficul ca scade petrolul si ti-ai pierdut toti banii

daca ti-ar da 300 pe bune la fiecare inregistrare asa ti-ai face 10 conturi zilnic si le-ai lua astora banii dar aici tu trebuie sa fi  fraierul si nu ei

Edited by EMPP, 29 October 2021 - 22:38.


#24
papagalu_motzat

papagalu_motzat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 16.10.2021
Nu e nimic fals.
Firmele alea platesc sumele alea sau mai bine zis plateau pentru ca in 2016 le au reglementat in asa masura incat aproape toate s au inchis.
A nu se intelege ca putea oricine sa ia 300 de USD ca l a adus pe altu care a bagat 300 de usd , a deschis si inchis niste pozitii , firma si a luat comision 50 usd si mie imi da 300 usd.
In primul rand se uita pe fiecare cont de afiliat .
Ai adus 3 in luna asta , au facut putina activitate , nu ti plateste nici un comision pe nici unul.
Ai adus doi care au facut activitate mai mult decat minimul cerut si nu au retras banii , atunci iti platesc comisionul.
In luna urmatoare mai aduci doi , repeti figura , dar primii doi retrag banii .
Posibil sa ti plateasca comisionul posibil sa nu ti plateasca.
Depinde de la firma la firma , de cat au oamenii activitate si sa vada ei ca nu si retrag banii foarte repede.

Dar eu vorbeam de altceva.
Daca pe un om pe o nisa se poate scoate profit 1000 de euro , daca mai ai inca 3 sau 4 nise chiar volatile , atunci profitul total e altul.

Una e sa vorbesti cu 1 persoana uite facem asa si partea ta e atat adica 100 de euro si alta e cand ii spui , uite tu nu faci nimic si partea ta e 500 de euro.

Deci mecanismul conteaza , nu aducerea prosteasca de oameni.
Cand sistemul e profitabil oamenii ii aduci foarte usor.
Platesti cu 250 de euro un intermediar si iti aduce ala impartind banii cu el.
Am facut asta , ani de zile , stiu cum merge , nu ma intereseaza.

#25
papagalu_motzat

papagalu_motzat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 16.10.2021

View Postwaterman, on 29 octombrie 2021 - 17:50, said:

Exact asta am vrut sa zic și eu.

Ce dracu bre, lumea nu are bani de plătit curentu și tu visezi investiții , pana găsești tu un gușter sa îl convingi sa investească  in prostiile alea îmbătrânești
Omu cand moare de foame se mobilizeazaPosted Image

#26
AnaMariaMaier

AnaMariaMaier

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 04.08.2021
Buna seara, am făcut o comanda pe Alibaba, într-adevăr nu prea ma dus capul să ma interesez mai bine cum sta treaba. Ideea este ca am comandat 348 de cercei, am plătit comanda, a ajuns in România, dar cei de la FedEx nu au vrut sa mi-o înmâneze pentru ca eram suspecta de comercializare pe persoana fizica(asta după ce am plătit TVA-ul)…. Problema nu e asta, între timp am făcut PFA, coletul a fost făcut retur la expeditor, urmează sa fi retrimis, dar aceștia nu au certificate de conformitate pentru cercei, și nici un fel de licența pentru produse… mi-a spus ca trebuia sa cer înainte sa fac comanda asta, pentru ca ei nu au… da am verificat sa aibe trade assurance si anumite calificative furnizorul înainte sa fac comanda….  
Nu știu cum pot sa rezolv, plus ca plata a fost făcută de pe alt cont, neavând atunci PFA… poate a mai întâmpinat cineva astfel de probleme si ma poate ajuta. Nu de alta dar sa știu dacă se mai merita sa îmi bat capul cu produsele, dacă tot așa nu am certificatele de conformitate, măcar sa îmi iau gândul de la el. Mulțumesc seara buna.

#27
wertyck

wertyck

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,601
  • Înscris: 13.03.2005
Nu cred că e o problema, daca plata e făcută dintr-un cont pe numele tau, dar rămâne problema certificatelor de conformitate.

#28
papagalu_motzat

papagalu_motzat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 612
  • Înscris: 16.10.2021
Cine verifica certificatul de conformitate al produsului?
Stiu pe cineva care lua tot pe firma de pe Aliexpress produse pentru potenta , marathon sau cum le mai zice de genu asta.
Ma intreb la astfel de produse care pot dauna sanatatii sau chiar mai grav , ce fel de certificate avea omu ala date de vanzatorul de peliespress?
Marfa o vindea prin Emag.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate