Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Colet blocat "in prelucrare" la BSI

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
57 replies to this topic

#19
sherbibv

sherbibv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 07.06.2013

View Postpufffi, on 20 octombrie 2021 - 22:22, said:

Pentru ca am 14 colete blocate in bucuresti din 28.
Si mai am 20 ajunse in tara dupa 15 dar nescanate de bsi
deci e clar ca au oprit coletele din afara u.e. de vreo 3 saptamani

Vreun update la coletele tale?

#20
pufffi

pufffi

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 18.10.2021
Da
Au inceput sa prelucreze din ele de ieri

#21
sherbibv

sherbibv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 07.06.2013

View Postpufffi, on 22 octombrie 2021 - 16:25, said:

Da
Au inceput sa prelucreze din ele de ieri

La mine nici acum nu a plecat coletul din prelucrare bsi București. E acolo din 16. Iar coletul care a ieșit din UK pe 16 și ar fii trebuit sa ajungă în ro următoarea zi încă nu a fost scanat de posta romana. Pot fii mai lenți de atât? Am un colet comandat din China pe 14 și cred ca ajunge ala înaintea coletului din UK care a ajuns la bsi pe 16.

#22
yezzus

yezzus

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 20.10.2021
Inca nimic, s-a schimbat statusul de 2 ori in aceeasi chestie, tot "In prelucrare". E bataie de joc. Va rog nu-imi spuneti ca toate pachetele din afara trebuie sa treaca pe la astia mai intai

#23
Adm

Adm

    Property Caretaker

  • Grup: Administrators
  • Posts: 24,137
  • Înscris: 22.05.2003
Mda, eu am colete in prelucrare la BSI din 24.09.21


#24
sherbibv

sherbibv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 07.06.2013

View Postyezzus, on 27 octombrie 2021 - 11:15, said:

Inca nimic, s-a schimbat statusul de 2 ori in aceeasi chestie, tot "In prelucrare". E bataie de joc. Va rog nu-imi spuneti ca toate pachetele din afara trebuie sa treaca pe la astia mai intai

Exact asa și la mine. Încă de doua ori "în prelucrare" la bsi și pauza. Asta era pe 23 la 23:39 seara.
Bătaie de joc. Iar coletul din UK care încă nu a fost scanat în România deși a plecat din UK pe 16 are același status: nescanat în sistem.

#25
yezzus

yezzus

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 20.10.2021
Toate coletele care vin din exteriorul UE trebuie sa treaca neaparat pe la BSI respectiv Posta Romana?

#26
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,574
  • Înscris: 15.06.2004
Nu. Depinde cu ce curier vin.

Daca vin cu posta...

#27
cipx2

cipx2

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 200
  • Înscris: 17.01.2005

View Postsherbibv, on 28 octombrie 2021 - 09:47, said:

...coletul din UK care încă nu a fost scanat în România deși a plecat din UK pe 16 are același status: nescanat în sistem.
Cand gasesti ca a fost inregistrat in baza de date, te rog da un semn si p-aici. Am si eu un colet plecat pe 16 oct din UK (Item Leaving the UK) si intepenit pe undeva.

#28
yezzus

yezzus

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 20.10.2021
Asa se asteapta tot timpul? Sau e din cauza ca sunt niste schimbari in softurile lor in ultima vreme? Asa am inteles.

#29
pufffi

pufffi

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 62
  • Înscris: 18.10.2021
Este din cauza decretului dat de stapanii din UE care ii obliga sa colecteze tva de la 1 iulie la toate coletele extracomunitare.
Au fost luati pe nepregatite ca nu a fost anuntat decat cu 2 ani inainte si nu au apucat sa faca softul acela de 20 de linii de cod care prea electronic informatia daca tva a fost sau nu platit deja la sursa

#30
sherbibv

sherbibv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 07.06.2013
Am un feeling ca nu ajung coletele anu asta. Sunt mult prea incompetenți.

#31
infoadvice

infoadvice

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.11.2021
As dori sa va cer sfatul. Am si eu un colet trimis din India, si se afla la BSI Bucuresti.

14.10.2021 23:05 Sosit in Romania - BSI Bucuresti
15.10.2021 14:09 In prelucrare - BSI Bucuresti (acesta este ultimul status)

Are vreun sens sa imi incerc norocul la posta vamala din orasul meu, pe considerentul ca poate nu este corect statusul dat de tracker-ul celor de la posta Romana, sa vad poate este deja ajuns coletul?

#32
sherbibv

sherbibv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 07.06.2013

 infoadvice, on 04 noiembrie 2021 - 15:32, said:

As dori sa va cer sfatul. Am si eu un colet trimis din India, si se afla la BSI Bucuresti.

14.10.2021 23:05 Sosit in Romania - BSI Bucuresti
15.10.2021 14:09 In prelucrare - BSI Bucuresti (acesta este ultimul status)

Are vreun sens sa imi incerc norocul la posta vamala din orasul meu, pe considerentul ca poate nu este corect statusul dat de tracker-ul celor de la posta Romana, sa vad poate este deja ajuns coletul?

Cu toții avem același status. Cel mai probabil nu este la oficial vamal din orașul tău.

#33
infoadvice

infoadvice

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 04.11.2021
Multumesc. Ma intreb daca este vreo solutie prin care am putea grabi procesul. Sau ramanem la mana lor si vor livra la anul ...

#34
sherbibv

sherbibv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 07.06.2013

 infoadvice, on 05 noiembrie 2021 - 10:15, said:

Multumesc. Ma intreb daca este vreo solutie prin care am putea grabi procesul. Sau ramanem la mana lor si vor livra la anul ...
Probabil ca nu avem ce face pt a grăbi procesul. Eu sunt resemnat ca anu asta nu primesc nici un colet. Poate fac o surpriza ăștia de la posta romana și îi dau drumul de Crăciun. Chiar ar fii o surpriza!

#35
bai3tzash

bai3tzash

    Membru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,542
  • Înscris: 01.08.2006
https://stirileprotv...n-afara-ue.html
A fost reportaj la pro tv saptamana trecuta, legat de coletele din afara UE. Aruncati un ochi, sa vedeti unde sunt coletele noastre si cum lucreaza posta anului 2021.

#36
mirceacra

mirceacra

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 517
  • Înscris: 24.03.2005
Am si eu un colet de primit  din SUA prin USPS, a ajuns la Otopeni si se pare ca a plecat de acolo dar ...nu stiu unde. Pe site ul postei romane nu apare. Acesta este ultimul status:
''October 30, 2021, 5:52 am
Departed
BUCHAREST, Romania
Your item departed a transfer airport in OTOPENI INTERNATIONAL, BUCHAREST, Romania on October 30, 2021 at 5:52 am. The item is currently in transit to the destination. ''
Aveti idee cam pe unde ar fi ? Multumesc!

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate