Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...
 Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio
 Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik
 Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen
 

Wispr - WhatsApp romaneasc ?

* * - - - 3 votes
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,041
  • Înscris: 26.04.2007
Asa cum spune si titlul acestui topic aici discutam despre bune sau rele vis-a-vis de aceasta noua aplicație numita Wispr lansata cu numai câteva zile in urma.

Mai multe detalii si linkuri de unde puteți descarca chiar pe pagina lor oficială: https://cryptodata.com/wispr
https://curierulnati...-si-securizata/
https://showblitz.ro...e-a-inventat-o/
Tehnologia folosita si tot odată faptul ca aceasta firma este romanească o face si mai interesanta.
Attached File  Wispr.png   304.96K   74 downloads

Am fost surprins sa descopăr câteva contacte in agenda telefonului care o au deja instalata.
Ce părere aveti de ea ? Mai are nevoie de finisaj nu ?

#2
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,494
  • Înscris: 19.04.2009
Nu am auzit de ea. Dar are un nume tare prost…

#3
mihalexmihalex

mihalexmihalex

    Classified

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 29.12.2007
O aplicație românească ce nu are limba română. Așa zic cei care au lăsat comm. Nu am încercat și nu cred că voi fi curios...

#4
Groot

Groot

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,021
  • Înscris: 16.11.2014
Astia platesc impozit pe salariu statului roman? Daca nu, pas.

Edited by Groot, 16 October 2021 - 11:27.


#5
neagu_laurentiu

neagu_laurentiu

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,604
  • Înscris: 30.07.2003
Lumea s-a concentrat in jurul aplicatiilor gestionate de firme mari. Ca asa sunt disponibile N variante. Dar daca la capatul celalalt nu ai partener, degeaba.

Edited by neagu_laurentiu, 16 October 2021 - 11:36.


#6
lool21135

lool21135

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 470
  • Înscris: 09.11.2010
Dacă avea lb. română, poate îi dădeam o încercare.

#7
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,897
  • Înscris: 07.08.2008
La contact au nr de UK si adresa de RO Posted Image buna asta...

Multi promit "securitate"... pana apare prima bresa in sistem sau leak. "State-of-the-art technology" Posted Image

Edited by tigerheart, 16 October 2021 - 11:41.


#8
ursamajor

ursamajor

    Anonymous

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,410
  • Înscris: 08.12.2005

 tigerheart, on 16 octombrie 2021 - 11:37, said:

La contact au nr de UK si adresa de RO Posted Image buna asta...

E a printului Charles. ;)

#9
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,041
  • Înscris: 26.04.2007
de cazut WhatsApp definitiv nu vad posibil asta, si cred ca nu sunt singurul care spune asta.....
insa este bine sa ai si o metoda alternativa, gen Telegram sau orice altceva (chiar si asta)

inițiative tehnologice românești au mai fost insa si am fost neîncrezători insa s-au demonstrat a fi de succes
una din ele este moneda EGLD care dupa cum vedeți este chiar foarte bine "așezată" si chiar a prins ceva avânt

Edited by Mihai_3, 16 October 2021 - 12:37.


#10
oxig3n

oxig3n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,529
  • Înscris: 07.09.2016
Orice schimbare majora, inclusiv pe piata IT - software - mesagerie, vine dinspre vest, indiferent ca e buna sau proasta. Ei dau tonul.
Poate chiar este peste WhatsApp ca securitate, stabilitate, functii etc, dar ce te faci cu lipsa de utilizatori? Cum ii faci reclama si cum ii convingi pe cei care au deja aplicatii care fac acelasi lucru ca asta e mai buna? Viber a fost peste WhatsApp la constructie, calitate, performanta. Skype, la fel, a fost peste WhatsApp la capitolele astea si totusi aceste aplicatii nu se pot duela cu WhatsApp.

#11
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,041
  • Înscris: 26.04.2007
corect, si asta datorita faptului ca lumea este obișnuită cu simplu si funcțional si nu este nimic greșit in asta.....
eu întotdeauna ma uit si la alternative nu merg numai cu capul înainte ignorând totul si plec urechea si ce se întâmplă in jurul meu

#12
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
CRYPTODATA... ohooo, da, hai, cu totii la'mbulzeala. Sigur e ceva crypto bun p'acolo. Niste monede nu ne da si noua? Doua sticle macar?!

Si bani de platit dezvoltatorii si infrastructura din ce fac, daca nu sunt indiscret?

Edited by dexterash, 16 October 2021 - 14:28.


#13
Comandorul

Comandorul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 582
  • Înscris: 12.09.2021
Există pe lângă WhatsApp, alternative super, Telegram, Signal... eu mai folosesc în paralel Telegram, nu mă mai încurc și cu minunea asta. Și mi se pare cam ciudat siteul de download... dacă îți bagă vierme din ăla și te trezești că minezi pentru careva, se poate și mina de pe mobil... nu râdeți prea tare de mine, zic și eu așa, o teorie a conspirației, n-am downloadat aplicația și nici nu-s curios...

#14
DarkUser

DarkUser

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 686
  • Înscris: 29.03.2011
Slabe sanse de reusita pt ca intra in competie cu aplicații deja consacrate (Telegram, Signal, Uațap).

#15
oxig3n

oxig3n

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,529
  • Înscris: 07.09.2016

 Comandorul, on 16 octombrie 2021 - 14:39, said:

Există pe lângă WhatsApp, alternative super, Telegram, Signal... eu mai folosesc în paralel Telegram, nu mă mai încurc și cu minunea asta. Și mi se pare cam ciudat siteul de download... dacă îți bagă vierme din ăla și te trezești că minezi pentru careva, se poate și mina de pe mobil... nu râdeți prea tare de mine, zic și eu așa, o teorie a conspirației, n-am downloadat aplicația și nici nu-s curios...
Sunt aplicatii care mineaza, dar aici nu cred ca e cazul.
A aparut intr-o dimineata un reprezentat sa o prezinte la I Like IT la Protv.

Edited by oxig3n, 16 October 2021 - 15:13.


#16
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,041
  • Înscris: 26.04.2007
Comandorul: stim deja multi de aici de pe forum cum privești vis-a-vis de conspirație Posted Image
eu zic ca aici nu este cazul pur si simplu.

eu am testat-o si calitatea imaginilor trimise sau video este muuuuult peste WhatsApp...
stim bine toti ca WhatsApp modifica mult calitatea....

mie se spre exemplu nu imi place tema pe albastru,
nu ma lasa sa trimit un cod sau invite link
nu generează un QR pentru Join

Edited by Mihai_3, 16 October 2021 - 15:23.


#17
dexterash

dexterash

    --something---

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 22,912
  • Înscris: 19.08.2004
Din nou, intreb: din ce traieste aceasta companie care da moca, cu de toate, chestii pentru toti? Sau aceasta intrebare trebuie evitata?

#18
MKdens24kw

MKdens24kw

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,859
  • Înscris: 02.02.2014

 oxig3n, on 16 octombrie 2021 - 15:13, said:

Sunt aplicatii care mineaza, dar aici nu cred ca e cazul.
A aparut intr-o dimineata un reprezentat sa o prezinte la I Like IT la Protv.
Acolo am vazut si eu si mi-am descarcat aplicatia. Numai ca imi trimiteau SMS-ul de activare dupa timpul limita. Am dezinstalat-o imediat.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate