Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

iPhone 13 Pro / 13 Pro Max

- - - - -
  • Please log in to reply
1900 replies to this topic

#37
blacksun77

blacksun77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,263
  • Înscris: 12.04.2006
Precomanda lansată pe 01 Oct la 7 dimineața, estimată să ajungă azi între 10-18 in showroom. Am trecut pe acolo si au zis ca nici nu a plecat din București. Au zis ca probabil pe marți -miercuri ajunge. Mi se pare jenant pt un magazin de talia eMag.

#38
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,023
  • Înscris: 25.12.2005
Am fost aseara la Altex.

Imi puteau aduce cu comanda din magazin anumite modele de 13 .

Ce am vrut eu iphone 13 pro 256 gb nu mai sunt pe stoc. Nu primesc nici comanda pentru el (sierra blue).

Mi s-a spus sa revin peste 1 luna.

Am sa incerc si comanda din magazin emag maine.

Edited by alex321, 17 October 2021 - 08:54.


#39
morogan

morogan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,478
  • Înscris: 14.04.2002
13 pro max 256. Are 1 saptamana, s-a asezat bateria. 21% in 24h. Nu folosit foarte intens. In aceleasi conditii in primele zile a mancat 45% apoi 30% in 24h

#40
Buyk

Buyk

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 113
  • Înscris: 21.11.2013
Am pus și eu mâna in sfârșit pe un Iphone 13 pro, făcusem precomandă pe 1 octombrie cu plata integral, pe 8 octombrie am primit mesaj ca estimat 15 octombrie, m-am enervat și am anulat comanda ca sa îmi iau banii înapoi! Apoi am plasat o precomandă pe 11 octombrie, iar ieri 16 octombrie am mers in show-room emag ca sa întreb dacă au ceva pe stoc pentru ca in aplicație nu se modificase statusul deloc. Culmea aveau o bucata de 13 pro pe care am și luat-o instant , anulând comanda de pe online :))
Va recomand sa mergeți dacă aveți show-room sau chiar și la magazinele altex sa întrebați pentru ca nu se știe.
Va salut !

#41
bogdanski

bogdanski

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 06.01.2008
Eu intreb de curiozitate, mai este cineva cu PRECOMANDA pentru 13 PRO de la vodafone care nu a sosit ? It's itching

#42
cipi_v

cipi_v

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 474
  • Înscris: 20.02.2007
Bateria la 13pm e geniala. Eu vin de la XS Max si se simte binisor
Totusi caut intens o husa super mega subtire. Se simte marimea

#43
jonnie007

jonnie007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 22.02.2009
Baterie multa, da` iti trebuie o sacosa de rafie ca sa-l cari dupa tine.  Mare si greu de manipulat.

#44
Ovidiu333

Ovidiu333

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 976
  • Înscris: 06.09.2010
Se simte diferența de greutate dintre 12 simplu și 13 pro (de la 164 la 204 grame), atât când îl ții în mână, cât și în buzunarul de la piept.
Eu în aplicația flashscore am observat un efect stroboscopic deranjant (ca un flash scurt) când comut de la Toate meciurile la Meciurile mele și nu numai. Nu știu de ce face așa, o fi defect telefonul meu, sau nu este optimizată aplicația pentru 120 Hz? Am setat și maxim 60 Hz și la fel face. Pe 12 nu apare efectul ăsta.

Edited by Ovidiu333, 18 October 2021 - 16:05.


#45
cipri_matasaru

cipri_matasaru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 14.12.2009

View Postcipi_v, on 18 octombrie 2021 - 15:29, said:

Bateria la 13pm e geniala. Eu vin de la XS Max si se simte binisor
Totusi caut intens o husa super mega subtire. Se simte marimea

Salut, și eu vreau sa trec de XS Max pe 13 Pro Max. E mare diferenta de dimensiuni între ele? De greutate am văzut ca este.

#46
adriahno

adriahno

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 485
  • Înscris: 06.07.2006
13PM este cu doar 3mm mai înalt însă senzația în mâna este complet diferită datorită marginilor ascuțite față de cele rotunjite.

#47
ranit6996

ranit6996

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,034
  • Înscris: 09.06.2017
Salutare.
Are careva idee cum sta istyle cu stocurile si livrarile pe Buc?
Vdf tocmai ce mi-a tras o teapa de zile mari.
Plasat o comanda online cu plata avans 1700 lei pe 11.10 pt un 13 pro max. Diferența de bani ar fi urmat sa fie plătită in rate. In momentul plasarii siteul spunea ca este stoc. Evident ca nu era...
Trec 2..3..4..5 zile...nici o miscare...Ii sun...cica nu e stoc...zic pt ce versiune aveti stoc? Pt 256.
Bun. Schimbați comanda pt un 256. Si ii întreb daca se preda la curier vineri...daaa...procesam czi si sambata :) doar ca tre sa acceptați oferta cu noul abonament online...desigur...in 5 min era acceptata.
Trece wk in speranta ca luni dimineata voi fi sunat de fan curier :))..pauza..
Ii sun eu la 12 și nimeresc la un tip care parea ca e prima lui zi in call center :). Cica tre sa platesc 1000 lei taxa risc pt produse premium pentru a procesa comanda :))
Zic bun...de ce nu mi s.a comunicat de pe 11 acest lucru? Sau chiar si vineri????? Pai ca nu stim ce s.a intamplat :). Intre timp pe site nu mai sunt iarasi stocuri :)))
Si am anulat cda de nervi. Plus ca 7 zile s.au folosit de acei 1700 lei fara ca eu sa beneficiez de ceva....astept returul si vreau sa cumpar de la istyle.
Scuze daca m-am lungit rau dar trebuia sa ma vait si eu undeva :))))


#48
aceton

aceton

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,793
  • Înscris: 11.04.2017
Pe la istyle am trecut ieri după ce am colindat magazinele in speranța unui stoc fizic. Toți zic ca aduc imediat in 2-3 zile dar îmi lasă impresia ca e doar vorbărie ca sa încaseze banii. Am ajuns la istyle și in timp ce butonam un exponat sunt întrebat de un reprezentant dacă doresc sa îl cumpăr. Știți cum este momentul acela când auzi ca nu e pe stoc in toate magazinele parca nu mai procesezi bine informația. Acum sunt posesor de 13 Pro MAX. Încă mai am precomanda activa la eMAG și Altex data in secunda 2 de precomenzi.

#49
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,023
  • Înscris: 25.12.2005
Am comandat in magazin emag 13 pro 256 gb , cu asigurare furt si alte nenorociri Casco...
Livrare intr-o saptamana (daca gasesc sierra blue il inlocuiesc). In momentul cand mi-l aduce iau si genius sa ma joc cu el 60 zile :)

#50
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,023
  • Înscris: 25.12.2005

View Postaceton, on 19 octombrie 2021 - 05:13, said:

Pe la istyle am trecut ieri după ce am colindat magazinele in speranța unui stoc fizic. Toți zic ca aduc imediat in 2-3 zile dar îmi lasă impresia ca e doar vorbărie ca sa încaseze banii. Am ajuns la istyle și in timp ce butonam un exponat sunt întrebat de un reprezentant dacă doresc sa îl cumpăr. Știți cum este momentul acela când auzi ca nu e pe stoc in toate magazinele parca nu mai procesezi bine informația. Acum sunt posesor de 13 Pro MAX. Încă mai am precomanda activa la eMAG și Altex data in secunda 2 de precomenzi.
nu platesti decat in momentul cand il ridici din magazin

asa e la emag , altex...

#51
jonnie007

jonnie007

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 22.02.2009

View Postalex321, on 19 octombrie 2021 - 11:07, said:

Am comandat in magazin emag 13 pro 256 gb , cu asigurare furt si alte nenorociri Casco...
Livrare intr-o saptamana (daca gasesc sierra blue il inlocuiesc). In momentul cand mi-l aduce iau si genius sa ma joc cu el 60 zile :)
Cred ca trebuie sa ai genius in momentul plasarii comenzii.

#52
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,023
  • Înscris: 25.12.2005
nu

intotdeauna cu cei din magazin emag m-am inteles mai bine cdecat in alte magazine

gen istyle unde trebuie sa dai bani in momentul comenzii

sunt originali Posted Image

Edited by alex321, 19 October 2021 - 11:58.


#53
Mishufac123

Mishufac123

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 160
  • Înscris: 22.03.2020

View Postaceton, on 19 octombrie 2021 - 05:13, said:

Pe la istyle am trecut ieri după ce am colindat magazinele in speranța unui stoc fizic. Toți zic ca aduc imediat in 2-3 zile dar îmi lasă impresia ca e doar vorbărie ca sa încaseze banii. Am ajuns la istyle și in timp ce butonam un exponat sunt întrebat de un reprezentant dacă doresc sa îl cumpăr. Știți cum este momentul acela când auzi ca nu e pe stoc in toate magazinele parca nu mai procesezi bine informația. Acum sunt posesor de 13 Pro MAX. Încă mai am precomanda activa la eMAG și Altex data in secunda 2 de precomenzi.

Eu am fost ieri la iStyle AFI și Promenada și mi-au zis ca doar la comanda și durează in jur de 20 de zile. 13 PM 256gb graphite sau sierra

#54
alex321

alex321

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,023
  • Înscris: 25.12.2005
de la altex adunate

dai un  ban dar stii ca il ai mai incolo poate :)

Attached Files


Edited by alex321, 19 October 2021 - 13:10.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate