Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 

Xiaomi Redmi Note 8T - Credeti ca se schimba bateria pe garantie?

- - - - -
  • Please log in to reply
20 replies to this topic

#19
Ciubex

Ciubex

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,883
  • Înscris: 03.02.2005
Din pacate nu este o abordare generica a celor ce ofera service in garantie legata de un consumabil.
Sigur bateriile sunt schimbate daca se deformeaza, spre exemplu daca se umfla si deformeaza carcasa.
Totodata metoda prin care va calculati/determinati capacitatea bateriei nu sunt metode oficiale si nu pot fi pretexte oficiale. Nici o aplicatie nu poate calcula asta, doar folosind aparatura de service.
Astfel din pacate trebuie sa vezi tu care e abordarea celor din service.

#20
marcel201

marcel201

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,408
  • Înscris: 21.10.2010
Xiaomi repara oficial la ESD, acolo ai 100% sanse sa-ti schimbe bateria. Trimit aproape zilnic la ei si asa se intampla mereu, insa foarte important este cum pui problema. Sa nu cumva sa scrii la defect ca "uitati, pe accu battery scrie ca am 87% si e cam putin", scrii si tu ceva de genul "autonomie extrem de scazuta, dupa 1 apel telefonul se inchide, telefonul nu se incarca" si prin ceva de genul ti-ai asigurat schimbarea bateriei + mufa de incarcare si daca ai bulan si la telefonul tau bateria vine la pachet cu display-ul ...

#21
crazyalex86

crazyalex86

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 892
  • Înscris: 27.04.2008
Salut,

La un Huawei p10 lite am reusit sa schimb bateria si implicit si display-ul pe garantie, asta cu 7 zile inainte sa expire garantia. Am fost la ESD, cel de pe B-dul Decebal si intr-o ora am terminat. Asta a fost in vara lui 2019. Doar le-am spus ca nu mai are autonomie si daca se poate schimba pe garantie.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate