Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Parola la lock screen
 Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle
 Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 

cand omul cu muschi batea pe cel cu creier

  • Please log in to reply
128 replies to this topic

#91
ro_explorer

ro_explorer

    Membru impartial

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,666
  • Înscris: 15.12.2009
Tebuie sa fiu mai atent pe viitor la topicuri din astea ale lui karax. Universul Karaxia evolueaza cu fiecare topic  ...

Karaxe ... muschiul a fost mereu unealta creierului, lucru valabil de la orice nivel ai privi lucrurile.

#92
BaXXXon

BaXXXon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,085
  • Înscris: 10.08.2021
Nu mai e cum era mai demult creiere luminate sau muschi nenumarati.
Acuma o buna parte au si una si alta adica si creier si muschi  dar la polul opus mai sunt si aia fara creier si fara muschi , si aici pe forum sunt cateva zeci - eu i-am dibuit deja..... * de regula au un user cu foarte multe postari in care spun numai cretinatati , care deschid topice pe banda rulanta din plictiseala !

#93
KiloW

KiloW

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,211
  • Înscris: 08.01.2021
Bre Karaxe omu' n-a ajuns in varful lantului trofic pentru ca are muschi. Pentru ca n-are, daca il compari cu restul de fiare, nici macar Arnold nu merita bagat in seama. N-avem nici muschi, nici gheare, si nici cine stie ce colti, la bataie suntem vai de curul nostru in regnul animal. Parte in parte, cu mainile goale, ne bate pana si un ierbivor.
Nu forta fizica a fost trasatura distinctiva care l-a facut sa puna stapanire pe intregul Pamant.   Alta e caracteristica la care nu avem rival pe planeta asta cel putin.

#94
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,880
  • Înscris: 28.11.2006

View Postkarax, on 05 octombrie 2021 - 08:21, said:

Nu neaparat.  Ce oprea ca proletarul sa te bata si sa isi duca femeile la casa lui?  Cu sau fara sa vrea ele

Pai sa se uneasca si proletarii astia. Ca doar asa zice idolul tau, Marx, nu? :w00t:

#95
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
“The Nation that makes a great distinction between its scholars and its warriors will have its thinking done by cowards and its fighting done by fools.”
– Thucydides

#96
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Putin are succes.  Pacat dar asa privesc rusii lucrurile. Si nu doar la rusi au cei cu muschi apreciere

#97
altnume

altnume

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,822
  • Înscris: 30.01.2010

View Postkarax, on 05 octombrie 2021 - 08:09, said:

cand omul cu muschi batea pe cel cu creier
De'aia in America e asa de usor sa iti procuri arme, pentru egalitate de forte intre muschiuleti.
Adica, daca vrea, te pune in 4 labe si un "rahitic".
Reversul se vede.

#98
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Doar ca rahiticul nu va reusi nimic cand e muschiuletele dupa bloc si ii da jos arma

#99
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005
karax, ai niste scenarii...cum o dai, cum o intorci, muschiuletele sa fie al mai smecher dintre smecheri....

Edited by tehnics, 06 October 2021 - 08:35.


#100
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,081
  • Înscris: 20.12.2007
Io cu arcul dau în mușchi sa mi-l gătească femeia după o rețetă de prin Roma antica sau ceva pe acolo. Cam asa am înțeles eu după prima pagina ca nu am avut răbdare sa citesc pana la capăt.

#101
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015

View Posttehnics, on 06 octombrie 2021 - 08:34, said:

karax, ai niste scenarii...cum o dai, cum o intorci, muschiuletele sa fie al mai smecher dintre smecheri....

E mai simplu asa.

Daca te opreste Politia doar pe tine si iti da amenda iti cam strica ziua dar cand ii opreste si pe altii, amenda aia aproape ca e ca un bilet la teatru. Mai ai putin si te bucuri pt politisti.
Daca iti zgarie unul masina in parcare, te necajesti. Daca le zgarie pe toate, dai un mnezeu si iti vezi de ale tale.
Daca unii iti bat echipa, nu mai bei bere. O dai pe rachiu. Daca aia ii bat pe toti si ies campioni, lasi rachiul si treci pe sampanie si devii fanul lor chiar daca i-au batut si pe ai tai.

Problema e cand ti-o iei doar tu si deschizi topice in care te incurajezi sau consolezi cum ca si-au luat-o de fapt toti din cele mai vechi timpuri.
E doar un mecanism de aparare.

Lupta cu mana goala e o inventie moderna si pe undeva comunista. La noi cel putin.
Taria nu a stat nicidata in muschi ci in caracter si determinare. Muschi aveau toti suficienti cat sa ii crape capul oricui cu o coada de lopata sau sa il incinga de il taia la propriu chisarea pe oricare si-o lua pe spinare cu biciul cu care se manau caii sau boii.

#102
Mosotti

Mosotti

    Geniu umil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 33,295
  • Înscris: 21.04.2004
Si acuma omul cu muschi il bate pe cel cu creier. Diferenta este ca cel cu creier poate sa plateasca unu cu si mai multi muschi ca sa-l bata pe cel cu muschi care l-a batut pe cel cu creier. Sau sa-si cumpere un pistol. Sau un topor. Sau o sabie. Sau o brishka…

#103
underb

underb

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,491
  • Înscris: 08.03.2015
Karax, mergi intr-o sambata la tara la discoteca si vei vedea si ce unealta agricola e mai eficienta si ce conteaza mai mult in situatii din alea.

Dar sa fie sat nu comuna.

View PostMosotti, on 06 octombrie 2021 - 21:14, said:

Si acuma omul cu muschi il bate pe cel cu creier. Diferenta este ca cel cu creier poate sa plateasca unu cu si mai multi muschi ca sa-l bata pe cel cu muschi care l-a batut pe cel cu creier. Sau sa-si cumpere un pistol. Sau un topor. Sau o sabie. Sau o brishka…
Acum e mai complicat. Totul se reduce la ce are de pierdut fiecare.

Si daca isi permite sa piarda.

#104
DarthBane

DarthBane

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,486
  • Înscris: 22.03.2021

View Postkarax, on 06 octombrie 2021 - 07:59, said:

Putin are succes.  Pacat dar asa privesc rusii lucrurile. Si nu doar la rusi au cei cu muschi apreciere

Putin are succes pt că e inteligent mă, nu pt că e cel mai mușchiulos din Rusia, l ar bate orice beretă maro din Spetznaz la orice oră.

Rușii privesc lucrurile lucid, iar tu bați câmpii cu aiureli.

Ce ai pățit, ți a dat vreun vecin vreo palmă peste nas ?

#105
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
1 putin are nevoie de spetznaz si le da bani seriosi.  Orice oligarh are nevoie de bodyguarzi sa il apere.  Si le da bani  grei.  De ce?  Orice  bodyguard poate usor sa se duca la rivali  
2 muschiuletele se poate duce la rival si sa ii ceara si lui sa dea bani ca sa scape , si primul care l-a angajat da bani din nou ca sa scape.  Gaborii o pot da la pace cu interlopii/muschiuletii.  Muschiuletele bate mereu pe ala cu creier , ala cu creier da bani la gabor sa il apere, gaborul da bani si la muschiulete si muschiuletele  il bate mereu pe ala cu creier.  Ala cu creier n-are cum sa scape

la discoteca?  De cate ori nu m-am dus.  Si de vreo 2 ori am luat batuta

#106
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005

View Postkarax, on 07 octombrie 2021 - 07:47, said:

Ala cu creier n-are cum sa scape.
Topic solved. Case closed.

#107
karax

karax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 21,839
  • Înscris: 14.10.2017
Eu doar am aratat cum is lucrurile.  La Romania nu vezi mereu asa?  De cate ori "organele" is pe mana cu interlopii?   Si de  cate ori bodyguardu are bani grei ca sa pazeasca pe smecheri?

La rusi e 1000x Romania

#108
tehnics

tehnics

    acolo unde vara-i zi la miezul noptii

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,845
  • Înscris: 01.11.2005

View Postkarax, on 07 octombrie 2021 - 07:59, said:

Eu doar am aratat cum is lucrurile.  
Da karax, ai dreptate. Bine ca ni le-ai aratat. De acum o sa fim atenti la aia cu muschi.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate