Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor usb3.1gigabit vs Adaptor ...

La multi ani @Atreides!

La multi ani @KENSINGTON!

La multi ani @burebista!
 La multi ani de Florii!

Stihl fs 70 c-e

Challengers (2024)

Care mai sunt mediile de admitere...
 Laptop cu HDD atasare memorie MMC...

Hartile google nu mai au chenarul...

Tomate in ghiveci la curte?

Idei cale de actiune recuperare g...
 Intoleranța lactoza- vegan v...

Tobe acustice insonorizare in blo...

Cine canta? Fragment din melodie...

Tablou sigurante Dacia Sandero 2012
 

VW Tiguan eHybrid (PHEV si HEV)

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
1110 replies to this topic

#1099
laurentiucl

laurentiucl

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 25.08.2021
Am facut revizia la 2 ani in CT si nu am schimbat lichidul de frana, masina avand sub 30k km, doar uleiul si filtrele.

#1100
r_vlad

r_vlad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 802
  • Înscris: 12.02.2008
Iar eu am facut revizia la 45000 km la ~ 1 an dupa achizitie si iarasi nu a fost nevoie de schimb lichidul de frana.

#1101
danaero

danaero

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 30.09.2021
Nici nu știu ce să mai zic.
Perioadele astea le-am primit de la reprezentanta.

Attached Files



#1102
birau1982

birau1982

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 07.01.2010
Filtru polen și aer la km aia? Pentru ce țară sunt datele alea?

#1103
istratepingui

istratepingui

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 93
  • Înscris: 19.11.2009
Voua cum va merg stergatoarele de parbriz si luneta? Ale mele sunt zgomotoase si nu curata chiar bine.

#1104
birau1982

birau1982

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,787
  • Înscris: 07.01.2010
Înseamnă ca îmbătrânit cauciucul, schimbă-le.

#1105
r_vlad

r_vlad

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 802
  • Înscris: 12.02.2008
In primul rand mie mi s-au parut zgomotoare stergatoarele chiar si cand erau noi. Le-am schimbat pe cele din fata dupa aprox. un an cu unele ieftine pe care le-am gasit la Dedeman dupa ce mi-au fost furate cele cu care a venit masina. Stergeau bine dar parca au devenit putin mai zgomotoase dupa aproape un an. Am pus Bosch, in primele zile au fost foarte silentioase iar apoi au inceput sa suna ca si cele pe care le-au inlocuit.
In cazul de fata prin zgomotos inteleg un oarecare zgomot la capat de cursa care poate fi deranjant daca esti obisnuit cu stergatoare care nu fac niciun zgomot. Nu ma refer la zgomotul puternic facut de stergatoare care "sar" pe parbriz.

Stergatorul din spate a inceput sa faca zgomot la cateva luni de la livrarea masinii. Inca nu l-am schimbat dar acum face foarte urat. O sa il inlocuiesc zilele astea.

#1106
Cumulus

Cumulus

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,790
  • Înscris: 08.01.2010
VW nu stie sa faca stergatoare spate. Zgomotos si prost. Eu nu il folosesc deloc (la revizie mi-au spus ca e uzat :) ). Avem o Kia in familie si ala cred ca e cel original (masina e foarte veche) si sterge impecabil.

#1107
vcs_silviu76

vcs_silviu76

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 08.07.2021
Am facut revizia de 60000km și au schimbat ulei motor+filtre, bujii,ulei cutie de viteze,lichid de frâne.Pana acum toate reviziile și schimburile au fost făcute la dealerul VW dar acum am solicitat oferta la service-ul Skoda.Au fost aceleași piese ofertate dar diferenta de preț era de 1600ron.

#1108
laurentiucl

laurentiucl

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 25.08.2021
Noul Tiguan! Ati face un upgrade pentru range-ul electric de 80km si motorul de 1.5 tsi pentru  aprox 15.000e? Reducerile de la stat sunt la jumatate deja....

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zdr8KFhzoJc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#1109
Inyhrysto

Inyhrysto

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 237
  • Înscris: 25.07.2021
Arata mult mai bine dar și diferența de 15.000....
Și asta e varianta R....
Elegance cum o fi?

 laurentiucl, on 01 martie 2024 - 13:47, said:

Noul Tiguan! Ati face un upgrade pentru range-ul electric de 80km si motorul de 1.5 tsi pentru  aprox 15.000e? Reducerile de la stat sunt la jumatate deja....

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/zdr8KFhzoJc?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]


#1110
laurentiucl

laurentiucl

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 25.08.2021
R-ul este stanga iar Elegance este cea din dreapta ( in alte video este culoarea verde)

#1111
laurentiucl

laurentiucl

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 45
  • Înscris: 25.08.2021
In aceasta perioada, dupa aprox 3 ani de la achizitie, observati o scadere a range-ului electric? Folositi un soft pentru verificare sanatate baterie?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate