Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Hirsutism

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
Incognito2021

Incognito2021

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 27.09.2021
Bună tuturor, am o problemă destul de stânjenitoare în sensul că îmi cresc fire de păr pe barbă și pe gât. Eu sunt bruneta și firele de păr sunt f negre, groase, înțeapă și deci zona respectiva nu îmi este fină. Am fost la dermatolog, mi-a recomandat epilarea definitiva după ce am făcut câteva analize. Rezultatul: testosteron, prolactina în limite normale. Ovare polichistice nu am, în schimb am hipotiroidism și iau euthyrox de 100 mg. Și la endocrinolog am fost si a zis ca hirsutismul nu are legătură cu tulburarea mea endocrina. Ce as putea sa fac ca să scap de aceasta problema? Am încercat creme, epilare definitiva (recomandata în urma consultului dermatologic) , și tot nu am scăpat. Va multumesc

#2
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Nu sunt medic dar așa ochiometric zic ca tot epilare definitiva, făcută periodic :)

Asta pe care ai făcut-o n-a dat rezultate deloc ?

#3
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,990
  • Înscris: 18.12.2007
Daca asa e geneticul nu ai ce face.
Ce anume nu a mers la epilara definitiva? Trebuie facute cel putin 6 sedinte ca sa se vada rezultate si apoi o data sau de 2 ori pe an intretinere iar cel putin sedintele initiale sa fie facute la salon fiindca au aparate mai performante decat cele de utilizare casnica.

#4
rickysyv

rickysyv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,620
  • Înscris: 08.03.2008
Păi ori e definitivă ori trebuie făcută periodic?

#5
AlexEn

AlexEn

    Spoiled brat

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,990
  • Înscris: 18.12.2007
Nu e locul pentru discutii despre epilarea definitiva.
Sunt multe informatii disponibile despre ce presupune.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate