Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

GIGABYTE GeForce GTX 1050 Ti, cerinte sistem ?

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
LaurentiuSerban2002

LaurentiuSerban2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 29.08.2020
Va salut cu enorm respect, am achizitionat un GTX 1050, insa calculatorul meu este din anii 2013`

Pot sa o bag si rulez fara probleme, ori exista riscuri in cazul in care placa de baza / sursa sunt slabe ? nu as vrea sa o stric, insa nu ma pricep la acest aspect, doresc sa joc un singur joc sa fac un stream, ce mi-a cerut niste specs mai bune in speta pe GPU

mentionez urmatoarele :

MOTHERBOARD : MSI MS7788 pciexpress 2
PSU : 450 w

Cu multa stima.

#2
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,623
  • Înscris: 07.02.2003
N-are ce sa pateasca, e o placa veche de 75W asa ca merg perfect impreuna.

#3
LaurentiuSerban2002

LaurentiuSerban2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 29.08.2020
Ironic, ca nu imi dau seama ? GTx nu e tocmai veche

#4
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,948
  • Înscris: 15.04.2019
A iesit in oct. 2016. Pentru multi, 5 ani inseamna vechi. Si eu am una in desktop, si pentru WoWS imi ajunge.

#5
PiticVerde

PiticVerde

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,751
  • Înscris: 12.09.2015
Merge fara probleme.Nu ai specificat ce componente ai.Singura chestie ar fi sursa ,dar aceasta placa video asa cum spunea mai sus andreic ,are un consum mic de energie.

#6
LaurentiuSerban2002

LaurentiuSerban2002

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 267
  • Înscris: 29.08.2020

View PostPiticVerde, on 18 septembrie 2021 - 18:25, said:

Merge fara probleme.Nu ai specificat ce componente ai.Singura chestie ar fi sursa ,dar aceasta placa video asa cum spunea mai sus andreic ,are un consum mic de energie.

am specificat sursa cat si placa de baza, restul sunt ok

#7
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,027
  • Înscris: 07.11.2006
N-ai specificat sursa,doar puterea ei.
Consumul placii este de 75W,inseamna ca pentru calculatorul tau orice sursa incepand cu 200W este perfecta.Depinde insa de marca/producator.
Daca ai deja placa asta,iti vei seta jocurile pe care le vei juca in functie de capabilitatea placii si in acest fel nu vei avea niciodata probleme.
Vechimea de 5 ani este relativa.Sunt maniaci carora deja trei luni de folosire reprezinta o viata de om.Exista ponderati carora 10 ani reprezinta normalul.
GTX 1050Ti este o placa relativ slabuta ca si caracteristici,n-a fost niciodata ceva deosebit.Limita de jos pentru jocuri la placile nVidia a fost GTX 1060.In fine,azi,la preturile extraterestre ale placilor video practicate,GTX 1050 Ti este o placa decenta chiar daca pretul ei este foarte-foarte mare (fata de cel cu care a intrat pe piata).

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate