Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

ONGuri și org non-profit sunt oficial DEATH VALLEYuri de acum înainte

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Daredevil666

Daredevil666

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 482
  • Înscris: 27.03.2018
Cine mai investește timp în ceva ce nu aduce bani în situația actuală ?
Care corporație mai donează bani la non-profituri când toți strâng din dinți să nu dea colțul ?

Eu sunt investitor într-un ONG non-profit deja de 3 ani în Ungaria și alte 4 ONG non-profituri în România. Ceea ce văd este că dacă până acum scârțâiau, acum au intrat într-un punct mort, doar că membrii organizației nu știu asta încă.
De când a început pandemia mă așteptam să iasă toți, dar absolut toți din organizații, dându-și seama rând pe rând că orice efort este inutil de acum încolo, dar constat cu surprindere că majoritatea nu fac asta, ci continuă să se agațe de o iluzie.
Nu știu dacă printre voi există persoane care sunteți băgați în grupuri de genul, dar dacă da, atunci chiar am curiozitatea să aflu ce vă mai ține acolo.

#2
Kokoshmare

Kokoshmare

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,098
  • Înscris: 20.12.2007
Nu înțeleg ce inseamna pentru tine "a investi" într-un ONG non profit. Sponsorizezi genul asta de organizație din diverse motive dar nu aștepți la cine știe ce profit excepție facilitățile fiscale.
Noi la prăvălie în continuare sprijinim cateva fundații dar nu a pomenit nimeni ca vom avea vreun avantaj material ca rezultat

#3
Kean

Kean

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,883
  • Înscris: 14.09.2016
ONG-urile de 3 bani gen sa nu omoram broasca raioasa ca aduce beneficii,sigur vor intra in faliment,dar cele sprijinite de miliardari gen Soros care au un obiectiv strategic,vor mai exista si de acum inainte mult si bine.

#4
AlexD2

AlexD2

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,589
  • Înscris: 10.01.2019
Omule profitul investitorilor nu rezulta din profitul direct a ONG-urilor ci din influentarea unor decizii (cu urmari economice) pe care activitatea acestor ONG -uri le pot provoca. In ziua de azi si mai ales la noi unde populatia este usor de manipulat, cred ca cea mai profitabila afacere este investitiile in ONG-uri potente.

Edited by AlexD2, 07 September 2021 - 12:38.


#5
pexCom

pexCom

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,250
  • Înscris: 15.01.2014
Corporațiile or sa sponsorizeze în continuare, stai liniștit.

Nu o fac din bunătatea sufletului, sunt obligate ca să-și păstreze imaginea, nu au de ales.

In rest, da, evident că din cauza pandemiei, multe afaceri au avut de suferit. La fel și cu ONG-urile, nimic nou sub soare.




#6
id-forum

id-forum

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 240
  • Înscris: 02.09.2021
De cand cu pandemia s-au inchis destule biznisuri.
Am fost ieri prin provincie si ma uitam pe unde stiam eu statie gpl, biznisuri dastea mai micute, au disparut.

Asa si cu ONG-urile astea, pe perioada crize se reorganizeaza.
Nu am auzit de investit in ONG-uri.
Ma gandeam ca la ONG-uri donezi ca iti plac lucrurile in care cred ei.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate