Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Pagina Wikipedia

Masina veche sau indatorat in ban...

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...

Salariu de șofer Uber 8000 l...
 Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...

RMN Decontat
 Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...

Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...
 Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...

Camera auto DVR PNI Voyager S2600...
 

Unitate Noua

- - - - -
  • Please log in to reply
22 replies to this topic

#19
WizzBizz

WizzBizz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 430
  • Înscris: 27.09.2005

Citat

Nici eu dar poate peste un una an doi,cine are acum o placa sli si va vrea sa sa obtina un plus de performanta in jocuri fara sa aiba banii sa-si ia o placa video competitiva pt acele vremuri ,va avea posibilitatea sa obtina un plus de performanta 80-90% cumparand la pret mic inca o placa asemeni celei vechi.Nu va fi un avantaj?

Eu zic ca nu ar fi un avantaj. E ca si cum ne-am gandi acum sa punem in SLI doua placi video FX5200 (pentru ca asa am inceput o configuratie acum 2 ani). Mai bine iti iei o placa de baza buna care sa nu suporte SLI si diferenta o adaugi la investirea intr-o placa video performanta.

#20
2Fst4U

2Fst4U

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,732
  • Înscris: 03.11.2003

 radu72, pe Apr 5 2006, 21:08, a scris:

Eu nu stiu pe nimeni care are o configuratie SLI. Voi stiti?

Eu stiu, dar e un moft.  <_<

#21
andjar

andjar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 841
  • Înscris: 10.01.2006

 2Fst4U, pe Apr 6 2006, 09:29, a scris:

Eu stiu, dar e un moft.  <_<
Asa e domnilor,pentru romania unde azi nu prea sunt maniaci de-aia sa-si permita 2 bucati de 7800gtx sau un kit quad-sli,e un moft.Dar maine nu se stie ce ne asteapta.
Dar cat e diferenta aia dintre una cu sli si una fara?Cand mi-am luat eu a8n-sli era cu 1 milion mai scumpa decat a8n-e  dar in milionul asta mi-au venit si porturi fire-wire(pe care a8n-e-ul nu le avea) nu numai sli-ul.Acum au aparut placi cu sli f. ieftine.De ex asus a8n-sli-se e vreo 380ron fata de a8ne care e 350ron.
Cata economie s-ar face?

Citat

E ca si cum ne-am gandi acum sa punem in SLI doua placi video FX5200 (pentru ca asa am inceput o configuratie acum 2 ani). Mai bine iti iei o placa de baza buna care sa nu suporte SLI si diferenta o adaugi la investirea intr-o placa video performanta.
Mai gandete-te.Sa presupunem prin absurd ca am avea azi un sistem pe skA cu athlonxp1800+ si fx5200 si care  ar avea si SLI.N-ar fi mai bine sa-l carpesc cu inca un fx5200  sa pot juca klumea pe detalii minim-medii jocuri noi pana cand o sa fiu pregatit de un upgrade total, decat sa dau bani pe o super-placa pe agp8x pe care sigur o voi ingropa in sistemul asta expirat?
Un scenariu asemenator cred ca ne asteapta si pe noi astia care am trecut la sk939 peste vreo 2 ani.

Si inca o chestie.Tehnologiile de racire pt placile video se cam apropie de  fundatura.Alternativa cea mai buna si sigur mai ieftina in viitor la super-placi racite cu apa sau mai stiu eu ce va o solutie SLI.Astea sunt profetiile mele :D .
Inca una.Chipseturile nvidia nforce4 si nforce4-sli nu sunt identice.Se zice ca e mai performant nforce4-sli.

Edited by andjar, 06 April 2006 - 12:16.


#22
xfil3s

xfil3s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 21.01.2004
cu SLI sau fara ... ;) nu-i problema un milion la deal sau la vale ...


Astept sa-mi iau un laptop sapt viitoare si dupa aia o sa-mi comand sistemu ... poate pana atunci se mai schimba ceva


Oricum va multumesc pentru idei si sa stiti ca voi tine cont de ele ;)

va tin la curent ... !

#23
xfil3s

xfil3s

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 826
  • Înscris: 21.01.2004
TOSHIBA Satellite M0-192

Fujitsu Siemens V2060

LinkSys wrx54GL

si voi avea totu wireless  2 portabile destul de bune , sa nu mai vad fire si cabluri :P

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate