Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Iasi -> Sighisoara

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
makima

makima

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 16.04.2011
buna tuturor,
care ar fi traseul optimal, dpdv al calitatii carosabilului?

sanatate!

#2
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Alege tu:

http://proinfrastruc...8/46.088/25.145

#3
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010
Cu menţiunea că harta aceea nu a mai fost actualizată deloc cel puţin din 2020. Şi sunt destule diferenţe pe teren.

Am stat 5 nopţi în Sighişoara imediat după Rusalii (acum o lună jumate'), şi drumul de la Odorhei la Sighişoara e bun, la fel cel de la Corund la Sighişoara şi cel de la Bălăuşeri la Sighişoara. În rest nu mă pronunţ.


Sănătate şi toate cele bune !

Edited by OvidiuNS, 04 September 2021 - 09:18.


#4
horny_hornet

horny_hornet

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,445
  • Înscris: 15.10.2020
Pe la Bicaz e ok, dar drumul e cam praf pe lângă lacul roșu dacă-mi amintesc bine. Eu aș merge pe acolo în locul tău, e traseul sugerat și de Google Maps.

P.S. Probabil că drumul e mai bun pe traseul Iași-Pașcani-Tg.Neamț-Borsec, dar nu știu dacă merită ocolul (338 vs 375 km, 36 minute în plus).

Edited by horny_hornet, 04 September 2021 - 11:54.


#5
zile_san

zile_san

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,671
  • Înscris: 10.10.2011

 horny_hornet, on 04 septembrie 2021 - 11:45, said:

Pe la Bicaz e ok, dar drumul e cam praf pe lângă lacul roșu dacă-mi amintesc bine. Eu aș merge pe acolo în locul tău, e traseul sugerat și de Google Maps.

P.S. Probabil că drumul e mai bun pe traseul Iași-Pașcani-Tg.Neamț-Borsec, dar nu știu dacă merită ocolul (338 vs 375 km, 36 minute în plus).

eu la iasi de la cluj pe acolo ma duc. toplita-borsec-tg neamt pascani . e bun drumul.

#6
horhescu

horhescu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,594
  • Înscris: 14.05.2018
am fost acum o luna la Sighisoara (veneam din Brasov) iar inapoi spre Iasi waze m-a dus pe Sighisoara - Lupeni - Praid - Gheorgheni - Bicaz - P Neamt - Iasi.

cel putin partea Lupeni - Praid mi s-a parut obositoare, full de plombe, sate, curbe, poate mi s-a parut asa si pentru ca veneam de pe E60..

Praid - Gheorgheni - Bicaz e drum prin munte, bun cu exceptia portiunii Gheorgheni - Lacu Rosu unde e ca dupa bombardament, dar nu prea ai cum sa eviti drumul asta..

#7
adisz

adisz

    Targu Mures

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 24,030
  • Înscris: 07.11.2006

 OvidiuNS, on 04 septembrie 2021 - 09:18, said:

Am stat 5 nopţi în Sighişoara

Ce ai putut face atata timp in Sighisoara.In timpul ala puteai sa vizitezi absolut toata Sighisoara,casa cu casa + cetatea de cel putin 63 de ori Posted Image
Iar satele saseti din imprejurimi deja au devenit locuri de pelerinaj,iar multi inghit in sec in momentul cand ajung acolo si ...cam atat.Inghesuiala cat cuprinde.

#8
OvidiuNS

OvidiuNS

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,855
  • Înscris: 04.07.2010

 adisz, on 04 septembrie 2021 - 12:51, said:

Ce ai putut face atata timp in Sighisoara ...

Citeşte la topicul "Sighişoara şi împrejurimi" de la "Vacanţe în România". Am pus 3 posturi detaliate cu tot ce am făcut. Şi la "Peisajul zilei" am pus câte 2 poze din multe locuri de acolo.
Dacă era după mine mi-ar mai fi trebuit cel puţin încă o săptămână. Aşa ţi-aş fi urmat recomandarea cu băile de la Vlăhiţa. Cu ocazia aia măncam la Hun Tania - sunt convins că ştii locul.
În cele 4 zile pline de anul acesta nu am apucat să fac nici măcar o singură baie (nici la Sovata, nici la Praid, nici la Vlăhiţa, nici la Corund), iar biserici săseşti au rămas o groază de văzut.


Sănătate şi tcb !

Edited by OvidiuNS, 04 September 2021 - 17:43.


#9
makima

makima

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 386
  • Înscris: 16.04.2011
multumesc tuturor pentru raspunsuri!

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate