Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Zgomote creepy inregistrate pe laptop

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
37 replies to this topic

#19
ClaudiuCC

ClaudiuCC

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 980
  • Înscris: 13.09.2007
la min 2:35 se aude un zgomot. umbla cineva prin casa la ora aia ca sa faca acel zgomot ?
la 4:54 se repeta

zgomotul de fundal inregistrat e clar produs de echipament.

faptul ca luminile palpaie, tine de bec. probabil trebuie sa-l schimbi. e defect

Edited by ClaudiuCC, 01 September 2021 - 20:40.


#20
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Ascult mîine în sistemul audio și îți spun dacă ai moroi  👻🤭

În imagine, se vede la geam o lumină ca de bec, o reflexie.
Ce este?
Că ai zis că a filmat camera de laptop.
Camera de laptop nu are bliț, nici infraroșu.

View Postmaryus75, on 01 septembrie 2021 - 19:45, said:


Ehe, dacă ar fi așa ușor...

#21
valirex

valirex

    Muzeul Lampilor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,746
  • Înscris: 30.07.2006
Trimite-l repede la antena 3 sa vada toata tara minunea.

#22
malmoth

malmoth

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,850
  • Înscris: 11.10.2006
Luminile de pe etajera, lampi solare cu joc de culori.si mai e ceva pe pat care straluceste. Sigur in casa nu mai era si altcineva la ora aia, e vila, bloc; poate umbla cineva prin apartamentul vecin, mai scapa pe jos ceva, inchide tare vreo usa. Ce, daca e Germania e musai sa faci nani intre 23-05?. Fulgerele si declansarea inregistrarii pe camera tine de faptul ca prin camera zboara ceva, vreo insecta care activeaza senzorul de miscare. Mai trosneste vreo mobila, sau vreun monitor de calculator. In geam poate sa fie reflexia sursei de lumina de pe pat.

#23
der25

der25

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,478
  • Înscris: 01.12.2017
Eu zic că moroii nu sunt așa de "liniștiți".
Ți-ar fi "arătat" mult mai clar că ei sunt pe acolo si vor să te deranjeze. Așa că nu te mai teme, că nu e nimic!

#24
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,532
  • Înscris: 30.10.2003
Transmit din Germania: vecinii indieni (cumsecade dealtfel) au o usa la un dulap care scartaie. Dar scartaie nene ca se aude de zici ca-s pe hol la mine in apartament.
Dar cel mai mult ma dispera cand aud cum se pisha noaptea (nu indienii) la 22:00, mai ales ca sunt femei vecine si nu pot decat sa dea cu jetul in apa din WC. Posted Image

Edited by Bursul, 02 September 2021 - 13:15.


#25
GaBogdan

GaBogdan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 625
  • Înscris: 02.09.2020
Inca nu am apucat sa vizionez videoclipul, o sa dau o geana mai tarziu. O intrebare, sigur n-ai invocat tu spiritele cu otetul ala si lamaia?

#26
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Am ascultat, fondul ăla cred că este de la interferențe, electromagnetice sau de altă factură.

Bufniturile rare se aud probabil de la vecini, mai merg oamenii la toaletă, sau să bea apă, inevitabil se produc zgomote.
Nu am simțit piele de găină, nu ai nimic anormal  🤭

#27
Tomaso

Tomaso

    Superior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 57,714
  • Înscris: 11.04.2005
Salut,  am analizat primul minut.  Pierdere de timp.
Înregistrarea este editată.  Nu-i originală.   I-a fost aplicat un filtru de zgomot cu noise sample.   Adică este irelevantă și reprezintă un fake.

Dacă ai o înregistrate autentică,  adică FĂRĂ nicio editate ulterioară,  pune-o.
Dacă nu ai,  lasă-ne.   K?

Macule,   ceea ce se aude sunt artefacte tipice prelucrării prin mixarea cu un noise sample întors în fază.  Rejecția nu este perfectă și de aceea se aud acele sunete.

#28
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Posibil să fie făcătură.
Eu m-am bazat pe buna credință a colegului.

#29
maryus75

maryus75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,273
  • Înscris: 25.08.2006
N-am mai avut timp sa intru,fiind foarte ocupat.Singura editare facuta a fost decuparea filmarii in 20 de videoclipuri si uploadarea unuia pe Youtube,nici macar cel mai reprzentativ pt. ca dupa ce am avut timp sa analizez fiecare clipulet am gasit unele chiar ciudate,o sa-mi fac timp sa le urc pe youtube si o sa pun linkulcu luminile  surprinse de laptop nu am nici o treaba,le stiu si sunt normale,cea din poza e un snapshot luat de camera ip.Nu am invocat si nu ma ocup de magie neagra si chestii oculte ,dimpotriva sunt crestin convins.@tomaso,filmarea originala are 5 gb,softpedia te lasa sa urci 32 mb,iar Youtube-ul dupa ce m-a facut sa astept 3 ore a zis ca e prea mare,de aia am taiat filmarea,nu e facuta nici o editare .

#30
waterman

waterman

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,372
  • Înscris: 17.05.2004
Cheama un exorcist mai bine.

#31
maryus75

maryus75

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,273
  • Înscris: 25.08.2006
Am avut timp si am mai urcat un clip.Mentionez ca vecinul are un caine,cu latrat mult,mult diferit(mult mai gros)si care personal nu l-am auzit niciodata prin zid.ori aici pare a fi un caine in camera[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/ygIFkreVDmI?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ] .Mai spun odata ca nu s-a editat nimic la sunet sau imagine,efectiv doar impartirea filmarii in segmente egale.

#32
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011
Am auzit cîinele, nimic ciudat, nah, se aude denaturat prin perete.
Fundalul ăla cred în continuare că este o anomalie tehnică.
Doar nu sînt nepoliticoși cei din altă dimensiune, să vorbească unii peste alții, doar avem pretenția că sînt mai înțelepți decît noi  🤭

Din cauza subiectului tău, mi-a apărut și mie o anomalie în poza făcută de camera de la ușă, care vede în afară  🤣 pe la ora 04:34.

#33
Bursul

Bursul

    alias Petrov, zilier in DE

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 51,532
  • Înscris: 30.10.2003
Hint: YT prelucreaza si el clipurile.

#34
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011

View PostBursul, on 02 septembrie 2021 - 22:03, said:

Hint: YT prelucreaza si el clipurile.

Zici că șoșoteala aia susținută este de la ei?  🤭

#35
vinciun

vinciun

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,664
  • Înscris: 24.10.2015
Am ascultat cu atentie inregistrarea. Baiete, casa voastra e bantuita grav! Exact asa au avut niste cunoscuti si in jumate de an si-au iesit din minti toti membrii casei. Doar prin niste proceduri poti sa-i scoti afara dar e nevoie de un pic de curaj, nu-i simplu. Va trebui sa iesi 3 nopti la rand in strada gol pusca fix la 00.00 cu un pisic in mana dreapta si un ou fertil de gaina in mana stanga, numeri 330 de pasi dupa care te intorci acasa. Doar asa scapi de ei!

#36
glassofwine

glassofwine

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,032
  • Înscris: 17.11.2011
E destul de liniște acolo. Se pare că strigoii nemțești sunt mai civilizați decât cei românești. Și dacă pățeai în România așa ceva, te căcai demult pe tine de frică. Fugeai direct la patriarhul Daniel să te binecuvânteze.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate