Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa 20 ani de facultate, am uita...

Mobile.de ofera imprumut de bani ...

problema test grila

Digi24 a disparut de pe TV Lg
 Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K

Dacia 1316 cu 6 usi ...
 Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...

Dupa renuntarea la aparat dentar
 pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade

Probleme accesare nr test telefon
 

Drept proprietate

- - - - -
  • Please log in to reply
21 replies to this topic

#19
apocalipsul

apocalipsul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,482
  • Înscris: 26.01.2014
nu e necesar s-ati ceri scuze, ai actionat cum ai crezut ca e mai bine, iar replica ta nu m-a atins.
dar am sa le accept politicos.
lucrurile nu sunt intodeauna simple. si in cazul tau... daca ar interveni o mostenire, excluzi posibilitatea de a-ti strica linistea conjugala? stiut fiind faptul ca mostenirile nu intra la comun...

Attached File  WhatsApp Video 2021-07-02 at 22.56.27.mp4   2.64MB   4 downloads
cam are dreptate...

#20
Namidee

Namidee

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,249
  • Înscris: 02.06.2021
Nu am ce sa stric, functioneaza f bine de aproape 20 de ani, fiecare cu ale lui si uite ca merge. Legat de mosteniri, dpmdv, atat timp cat nu am muncit pentru un lucru, nu am de ce sa am pretentii. Doar ca sunt parte dintr.o uniune, nu inseamna ca am drepturi, dar evident ca nu multi se bucura de moralitatea mea.

#21
popicoo

popicoo

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 893
  • Înscris: 07.03.2012

View Postadisz, on 29 august 2021 - 11:56, said:

Banuiesc ca in aceea familie respectul si increderea reciproca sunt la loc de cinste.

Exact la subiect răspunsul! De la un român adevărat! Ca să continui în ton cu ceea ce ai scris tu: bănuiesc că obtuzitatea și îngustimea de perspectivă sunt la loc de cinste în familia și în gândirea ta!

#22
Olteanul_sfios

Olteanul_sfios

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,507
  • Înscris: 22.08.2012
Este foarte simplu: ambii soti apar pe contractul de V-C, dar unul este proprietar iar altul declarant.
Chiar eu am fost declarant intr-un contract, deci nu zic din auzite.
Motivele pot fi multe, nu tin neaparat de ascunsul caselor intre soti.  :)
Deci se poate fara probleme.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate