Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

memorie RAM - periferic RAZER

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Am niste casti Razer pe usb. Am instalat softurile razer (cortex si etc) iar de atunci memoria ram mereu este folosita in prostie. undeva la vreo 4GB. Cei care aveti periferice razer, la fel va face? Acum am dezinstalat tot ce aveam de la razer iar memoria ram s-a eliberat cu vreo 4GB.

Edited by MembruAnonim, 27 August 2021 - 22:23.


#2
NelsonMandravela

NelsonMandravela

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,567
  • Înscris: 10.01.2012
am mouse Razer Mamba Tournament, însa consumul e acceptabil pe Windows10 - cred că nu mai mult de 50 mb.
Ar fi o idee să dezactivezi de prin opțiuni sau instalezi doar câte un modul Razer, poate izolezi bug-ul la unul din ele.

Edited by NelsonMandela, 27 August 2021 - 22:54.


#3
Sephh

Sephh

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 688
  • Înscris: 28.04.2006
La mine arata asa https://www.screencast.com/t/pWte8HCra

4 gb nu cred ca ar consuma niciodata.
Daca ai doar casti, instaleaza doar Razer Synapse 2.0 si razer surround, daca sunt mai vechi.

#4
Leo2006

Leo2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,808
  • Înscris: 30.08.2006
Cam 200 de mega consuma toate procesele de la Ryzer, in cazul meu.

#5
vasy86le

vasy86le

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 674
  • Înscris: 18.03.2008
Salut, imi cer scuze anticipat pentru ca postez pe topicul altcuiva dar daca tot e legat de memorii, as avea o intrebare pentru cei care se pricep mai bine. Situatia sta in felul urmator, am 2 placute ram (goodram 8gb 2133mhz ddr4), din bios, le-am pus pe 2400 mhz, functioneaza foarte bine etc, intrebarea este urmatoarea: Tinand cont ca nu mai gasesc nicaieri inca 2 placute la fel, adica la frecventa 2133, e vreo problema daca mai pun 2 placute de ram, de la acelasi producator, doar ca de frecventa 2400mhz  (goodram 8gb 2400mhz ddr4)? Dupa mine, ar trebui sa fie ok de indata ce placutele de 2133 functioneaza foarte bine si pe 2400 mhz, dar nu as vrea sa fac vreo nefacuta si sa se strice vreo ceva..
Am atasat 2 capturi de ecran unde se vede ca odata ce am schimbat in bios de pe 2133mhz pe 2400 mhz, s-a schimbat si latenta pe cl17, exact cat au si cele de 2400mhz pe care vreau sa le cumpar.

Attached Files

  • Attached File  1.PNG   33.01K   4 downloads
  • Attached File  2.PNG   30.29K   3 downloads

Edited by vasy86le, 30 August 2021 - 16:05.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate