Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 

MyVodafone app - indisponibila pe iOS (doar in AppStore RO)

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
seatosummit

seatosummit

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 22.08.2021
Draga Vodafone RO,

Sunteti singura companie de telecomunicatii mobile din Romania care ofera aplicatiile de customer-care clientilor cu iPhone doar in AppStore RO.

Concurenta (Orange Romania, Telekom Romania, Digi) toti ofera apps (MyOrange, MyAccouny, DigiCare) TUTUROR clientilor din Uniunea Europeana asta insemnand AppStore Olanda, AppStore Italia, AppStore Ungaria etc.

In caz ca va intrebati de ce aveti clienti putini straini & o graza de nemultumiri este  PENTRU CA degeaba promovati MyVodafone app peste tot daca app NU ESTE DISPONIBILA DECAT IN APP STORE DE Romania !!!!

Cum ar putea un cetatea strain cu iPhone sa-si instaleze faimoasa app daca voi il obligati sa-si faca mai intai cont de AppStore Romania

sau

De ce acelasi cetatean strain poate instala linistit cu contul lui de AppStore Ungaria/Olanda/Italia etc. apps ale concurentei in RO precum MyOrange, MyAccount sau chiar Digi?!!

Asta e intr-o reclama cu prosti “uite ce simplu este in app, uite ce rapid & cool” dar stai…app MyVodafone NU exista pentru ca devs au fost lenesi si nu au setat pe regiune EU sa fie disponibila for download tuturor ci doar strict in AppStore RO ceea ce este o idiotenie avand in vedere legislatia EU precum si faptul ca ceilalti operatori din RO ofera apps ale lor de ani buni tuturor fara probleme…Vodafone Romania e mai cu motz se pare & uite asa … se pierd clientii si se mai mira de ce nu le functioneaza marketing-ul :)))


Am deschis topic asta in caz ca poate poate citeste si cineva de la Vodafone Romania si isi dau seama de idiotenie si ei !!!


Cum app MyVodafone NU este disponibila tuturor cetatenilor europeni = Vodafone Romania NU este o companie europeana  in acest moment ce ar trebui sa promoveze valorile europene si dreptul de acces al cetatenilor la serviciile promovate indiferent de nationalitate asa cum o fac deja My Orange app, My Telekom app & Digi app!!!

Catre moderatori: va rog sa nu stergeti acest topic el aratand o problema reala nerezolvata de Vodafone Romania, in speranta unei rezolvari/citiri de catre Vodafone Romania rog deasemenea abtinere de la comentarii irelevante topic conform reguli forum. Multumesc!

#2
kopilu_198

kopilu_198

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,394
  • Înscris: 25.10.2008
Puteai sa le scrii lor direct, saca vrei sa ia in considerare. Aici ai scris degeaba

#3
rex

rex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,619
  • Înscris: 16.06.2004
asa si? majoritatea celor de pe acest forum suntem in Romania, asa ca situatia descrisa de tine nu ne afecteaza cu absolut nimic.
daca ai o problema si te afecteaza, scrie-le direct celor de la vodafone Romania eventual si celor de la vodafone UK si poate asa va decide careva sa elimine restrictia aia din AppStore, ca mai mult ca sigur e doar o optiune/bifa pusa de cineva cand a configurat contul de AppStore.

#4
ericmario

ericmario

    Fenomembru

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 39,921
  • Înscris: 14.12.2007

View Postseatosummit, on 22 august 2021 - 17:30, said:

Draga Vodafone RO,

Sunteti singura companie de telecomunicatii mobile din Romania...
...și din Germania.

Exact așa e și la nemți. Nu merge pe iOs.

#5
modoran

modoran

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,400
  • Înscris: 08.02.2011
Si ce are deosebit minunea aia de aplicatie si nu poti face din browser ?   Ca majoritatea 'aplicatiilor' asta sunt pana la urma - un browser personalizat ...

Pe tine te intereseaza serviciile operatorului, pretul, etc sau prezenta sau lipsa unei aplicatii ce in mod normal nu cred ca o folosesti prea des si nici nu-i indispensabila ?

#6
albastru

albastru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,914
  • Înscris: 07.05.2003

View Postseatosummit, on 22 august 2021 - 17:30, said:

Draga Vodafone RO,

Sunteti singura companie de telecomunicatii mobile din Romania care ofera aplicatiile de customer-care clientilor cu iPhone doar in AppStore RO.

Concurenta (Orange Romania, Telekom Romania, Digi) toti ofera apps (MyOrange, MyAccouny, DigiCare) TUTUROR clientilor din Uniunea Europeana asta insemnand AppStore Olanda, AppStore Italia, AppStore Ungaria etc.

In caz ca va intrebati de ce aveti clienti putini straini & o graza de nemultumiri este  PENTRU CA degeaba promovati MyVodafone app peste tot daca app NU ESTE DISPONIBILA DECAT IN APP STORE DE Romania !!!!

Cum ar putea un cetatea strain cu iPhone sa-si instaleze faimoasa app daca voi il obligati sa-si faca mai intai cont de AppStore Romania

sau

De ce acelasi cetatean strain poate instala linistit cu contul lui de AppStore Ungaria/Olanda/Italia etc. apps ale concurentei in RO precum MyOrange, MyAccount sau chiar Digi?!!

Asta e intr-o reclama cu prosti “uite ce simplu este in app, uite ce rapid & cool” dar stai…app MyVodafone NU exista pentru ca devs au fost lenesi si nu au setat pe regiune EU sa fie disponibila for download tuturor ci doar strict in AppStore RO ceea ce este o idiotenie avand in vedere legislatia EU precum si faptul ca ceilalti operatori din RO ofera apps ale lor de ani buni tuturor fara probleme…Vodafone Romania e mai cu motz se pare & uite asa … se pierd clientii si se mai mira de ce nu le functioneaza marketing-ul Posted Image))


Am deschis topic asta in caz ca poate poate citeste si cineva de la Vodafone Romania si isi dau seama de idiotenie si ei !!!


Cum app MyVodafone NU este disponibila tuturor cetatenilor europeni = Vodafone Romania NU este o companie europeana  in acest moment ce ar trebui sa promoveze valorile europene si dreptul de acces al cetatenilor la serviciile promovate indiferent de nationalitate asa cum o fac deja My Orange app, My Telekom app & Digi app!!!

Catre moderatori: va rog sa nu stergeti acest topic el aratand o problema reala nerezolvata de Vodafone Romania, in speranta unei rezolvari/citiri de catre Vodafone Romania rog deasemenea abtinere de la comentarii irelevante topic conform reguli forum. Multumesc!


Chestia asta le-am adus-o la cunoștință și eu acum 2,3 ani și am primit răspuns ca este din rațiuni din securitate ( în timp ce aplicațiile Vodafone din diverse tari de pe diverse continente sunt disponibile bine-mersi fără a exista teama de securitate și alte chestii). Ce nume mai are acum Reteua Rețelelor Maxymia?

#7
seatosummit

seatosummit

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 22.08.2021

 albastru, on 30 august 2021 - 12:29, said:



Chestia asta le-am adus-o la cunoștință și eu acum 2,3 ani și am primit răspuns ca este din rațiuni din securitate ( în timp ce aplicațiile Vodafone din diverse tari de pe diverse continente sunt disponibile bine-mersi fără a exista teama de securitate și alte chestii). Ce nume mai are acum Reteua Rețelelor Maxymia?

Discutat si la RC, emails etc. Pur si simplu NU le pasa decat daca li se aplica vreo amenda de la EU pentru discriminare si reclama mincinoasa AppStore in loc de AppStoreRO. Orange spre exemplu au all apps chiar si aia de banking disponibile in orice AppStore country si nu bifa locala strict Romania! Unii sunt mai destepti si deschisi la principiile EU, altii nu!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate