Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...
 switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa
 cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS
 Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine
 

Stie vreunul dintre voi ceva de firma Skiptrans (din Cluj)?

* - - - - 3 votes
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
baiatulsimplu2019

baiatulsimplu2019

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 15.09.2019
E serioasa aceasta firma (Skiptrans)? Ca aud tot felul de pareri.
Recent am fost la ei la probe si la interviu. Totul bine. Ar urma sa plec săptămâna viitoare in Belgia.
Am discutat, online, cu unii soferi de la aceasta firma, si spun ca ar fi multumiti de conditii si de salarizare, si ca nu se pune problema sa mergi cu cardul scos sau alte chestii similare. Da, stiu acel articol, in care scrie ca, aceasta firma, a avut probleme, in ceea ce priveste timpii de conducere.
Insa, in afara de parerile acelor soferi, s-a intamplat, tocmai acum, sa dau de un video de pe YouTube, postat de acel tirist- Badea Cimpoeru (pentru cei care ati auzit de el), care vrea sa scoata in evidență lipsa de seriozitate a acestei companii.
Daca stiti ceva de Skiptrans, astept cu drag parerile voastre.

#2
britneysbitch

britneysbitch

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,295
  • Înscris: 06.01.2012
Tu săptămânal mergi la interviuri cu firme de transport și cădeți de-acord "de principiu" doar ca mai apoi să revii pe forumuri cu tot felul de întrebări?

#3
foreverbanned

foreverbanned

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,965
  • Înscris: 06.05.2020
Ai deschis N topicuri despre permisul de conducere, apoi alte N topicuri despre examene, acum despre locuri de muncă.
Următoarele topicuri vor fi despre cum să lucrezi, iar mai apoi cum să te pensionezi?

#4
m-amintors

m-amintors

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 378
  • Înscris: 26.07.2021
ai intrebat daca ti se ofera apa calda pe tir?

Edited by m-amintors, 21 August 2021 - 17:03.


#5
Mike1alike

Mike1alike

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,010
  • Înscris: 02.08.2020

View Postforeverbanned, on 21 august 2021 - 16:30, said:

Ai deschis N topicuri despre permisul de conducere, apoi alte N topicuri despre examene, acum despre locuri de muncă.
Următoarele topicuri vor fi despre cum să lucrezi, iar mai apoi cum să te pensionezi?
Asta ca vorbele unui om caruia i s-a nascut un nepot. El insa, cam realist asa. Si a fost sfatuit sa ii povesteasca nepotului cand e mai marisor si intelege, cum a fost si pe vremea lui, cum a trait el, cum era lumea, lucruri din astea... Si spune omul: "Ei, ce sa ii povestesc eu despre bunicu... A fost tractorist, a trait, a muncit si a murit! Ce atatea povesti?!"

#6
AztecWarrior

AztecWarrior

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,011
  • Înscris: 17.02.2020
Uite aici tot ce vrei:
https://www.listafir...s-srl-21756040/
https://www.risco.ro...ns-cui-21756040
Datorii relativ mici fata de cifra de afaceri si profit, angajati multi dar eficienti in 2020 au facut profit dublu cu 100 de angajati mai putin ca in 2019 - ceea ce insemana ca aia ramasi lucreaza bine, in 2020 aveau 11 milioane lei in conturi - ceea ce inseamna ca daca lucrurile merg la vale o sa aiba bani de salarii si nu o sa dea afara imediat.

#7
cristian_puscasu

cristian_puscasu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 282
  • Înscris: 21.09.2020
Nu există firmă serioasă. Nici în România, nici în altă parte.
Skiptrans este biroul românesc al Jost. Și au fost în grupul de firme investigat de francezi vis-a-vis de dumping-ul social (cred că au avut și ceva camioane cu sechestru administrativ).
Banii vor fi puțini și vei fi constant bombardat cu tot felul de informații și păreri de la colegi, unele mai contradictorii ca altele. Și de departe cel mai aiurea aspect este birocrația. Fiind firmă mare, stânga nu știe ce face dreapta, dacă îi spui dreptei ce-a zis stânga, până să verifice dreapta, stânga se răzgândește sau nu mai recunoaște (sau zice că ai înțeles tu greșit).
Prieten care s-a dus la Cluj și le-a spus că merge la ei, dar exclusiv cisternă. OK, au zis la Cluj. A ajuns în Belgia și i-au dat container...
Plus ”greșeli” la plata salariului...
Încă am cunoștințe ce lucrează la acolo (cisternă), dacă te hotărăști să mergi, te pot pune în legătură cu ei.

#8
EMPP

EMPP

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,783
  • Înscris: 12.01.2018

View Postcristian_puscasu, on 22 august 2021 - 10:36, said:

Nu există firmă serioasă. Nici în România, nici în altă parte.
Skiptrans este biroul românesc al Jost. Și au fost în grupul de firme investigat de francezi vis-a-vis de dumping-ul social (cred că au avut și ceva camioane cu sechestru administrativ).
Banii vor fi puțini și vei fi constant bombardat cu tot felul de informații și păreri de la colegi, unele mai contradictorii ca altele. Și de departe cel mai aiurea aspect este birocrația. Fiind firmă mare, stânga nu știe ce face dreapta, dacă îi spui dreptei ce-a zis stânga, până să verifice dreapta, stânga se răzgândește sau nu mai recunoaște (sau zice că ai înțeles tu greșit).
Prieten care s-a dus la Cluj și le-a spus că merge la ei, dar exclusiv cisternă. OK, au zis la Cluj. A ajuns în Belgia și i-au dat container...
Plus ”greșeli” la plata salariului...
Încă am cunoștințe ce lucrează la acolo (cisternă), dacă te hotărăști să mergi, te pot pune în legătură cu ei.
initiatorul nici permis n-are

#9
baiatulsimplu2019

baiatulsimplu2019

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 263
  • Înscris: 15.09.2019

View PostEMPP, on 22 august 2021 - 15:58, said:

initiatorul nici permis n-are
Daca iti dau categoriile mele, iti ia mintea razna.

Edited by RealThing, 22 August 2021 - 23:10.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate