Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Ce pom sa fie cand se ridica blocul in fata

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
40 replies to this topic

#37
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,296
  • Înscris: 13.01.2011

View Postgeorge_alexandru, on 10 august 2021 - 13:49, said:

Cred că e chiparos.

Din ce am găsit acum pe net, se pare că da.

#38
george_alexandru

george_alexandru

    Mwe Austria

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,532
  • Înscris: 30.08.2017
Bine ca nu l-ai gasit pe Florin Citu :D

https://www.hotnews....prost-auzit.htm

#39
Obivankenobi

Obivankenobi

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,245
  • Înscris: 25.07.2008

View Postbulkmania, on 10 august 2021 - 08:40, said:

Nu gasesc alt solutie decat sa plantez niste copaci langa gard sa am o protectie minima de intimitate ca toti locatarii sa nu se uite la mine in curte/casa.
As vrea niste copaci pe care sa-i plantez langa gard, sa aibe crengile deasupra gardului (toaletez pana la inaltimea gardului) si sa se inalte cat mai repede si cat mai desfasurat. Intrebarea mea este ce arbori sa fie pentru a creste relativ repede la minim 4-5 m, sa faca fata aerului poluat din Bucuresti, sa nu darame gardul si important, voi avea masina sub el, sa nu o umple de tot felul de lichide (ca si la tei) sau sa o indoaie nucile ce cad pe ea.
Multumesc.

Copacii cresc greu, si au nevoie de ingrijire, soare si apa. Mai ieftin si mai eficient ar fi montarea unor jaluzele exterioare de tip rulou pe geam, in exterior, sau draperii ne-transparente in casa. Pana cresc copacii o sa mori de batranete... iar iarna copacii nu au frunze, deci se vede in casa printre crengi.

#40
subway_guru

subway_guru

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,521
  • Înscris: 27.01.2012
Daca vrei protectie si iarna pui conifere, recomand pinul negru, creste viguros chiar si la umbra, e rezistent si la seceta si la ger…

#41
JAWS

JAWS

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 812
  • Înscris: 22.03.2005

View PostObivankenobi, on 10 august 2021 - 17:09, said:

Copacii cresc greu, si au nevoie de ingrijire, soare si apa. Mai ieftin si mai eficient ar fi montarea unor jaluzele exterioare de tip rulou pe geam, in exterior, sau draperii ne-transparente in casa. Pana cresc copacii o sa mori de batranete... iar iarna copacii nu au frunze, deci se vede in casa printre crengi.

Si in curte ce face? Unde atarna jaluzelele? :)

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate