Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...

Merita un Termostat Smart pentru ...
 Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani
 Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964
 Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...
 

Am castigat bani din scris...

- - - - -
  • Please log in to reply
60 replies to this topic

#55
SmurfK

SmurfK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,149
  • Înscris: 11.04.2015

View Postblacktiti89, on 28 iulie 2021 - 07:43, said:

2 lei si 30 de bani. Atat inseamna cei 0.55$ pe care i-am luat pe singura carte vanduta in 4 luni de self-publish!

Va las pe voi sa comentati/judecati...Posted Image

Măi, depinde de mai mulți factori, precum:
- Subiectul cărții. Nu știu câte cărți ai citit despre meseria de pantofar, de exemplu, dar voi bănui că sunt fix atâtea câte am citit și eu, precum și restul care citesc aici. Dacă ai ceva de o nișă foarte restrânsă, e normal să fie așa;
- Promovarea. Câte cărți ai cumpărat tu doar pentru că ai văzut titlul pe Amazon? Eu n-am cumpărat nici una. Dar știi cum am cumpărat marea parte a cărților? Le-am auzit menționate, ori în podcasturi, ori în liste cu cărți pe diferite subiecte care mă interesau;
- Autorul. Cine e autorul? Am cumpărat cărți scrise de un autor care a scris ceva ce mi-a plăcut;
- Review-uri. Nu lucrez cu cărți, dar am lucrat cu filme. La filme, poate fi foarte important să le trimiți blogurilor, iar acelea să-ți facă review-uri cu filmele respective. Mă gândesc că există așa ceva și în cazul cărților. Forumuri, bloguri, trebuie să fii activ acolo.


Tu zici că ai scris povestiri horror. Hai să te întreb așa. Cum te găsesc pe Creepypasta și ce rating au povestirile tale? Ăla e locul special făcut pentru așa ceva. Dacă răspunsul tău e că nu scrii acolo, cred că e greșit.

#56
blacktiti89

blacktiti89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 25.05.2009

View PostAldulescu, on 30 iulie 2021 - 11:47, said:

M-am uitat la preview-ul de pe scribd, ce e acolo nu par povestiri, mai degraba un fel de rezumate scrise intr-o engleza rudimentara de scoala generala...

Asta e stilul folosit pentru cartea asta, gen "A Haunting", serie din care m-am inspirat. Fiecare carte are un ton, un stil si o voce a autorului...

#57
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018

View Postblacktiti89, on 30 iulie 2021 - 16:01, said:

Asta e stilul folosit pentru cartea asta, gen "A Haunting", serie din care m-am inspirat. Fiecare carte are un ton, un stil si o voce a autorului...

A Haunting, ce e asta - un serial TV?

#58
blacktiti89

blacktiti89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 25.05.2009
E ,,Fenomene Stranii", era pe Discovery o serie de documentare cu intamplari paranormale..

#59
Aldulescu

Aldulescu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,794
  • Înscris: 04.01.2018

View Postblacktiti89, on 30 iulie 2021 - 18:19, said:

E ,,Fenomene Stranii", era pe Discovery o serie de documentare cu intamplari paranormale..

Pai una sunt documentarele si altceva literatura...

#60
ionfacatoru

ionfacatoru

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 581
  • Înscris: 05.05.2018
eu sunt curios

pune si tu o parte din intriga sa vedem

#61
blacktiti89

blacktiti89

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,635
  • Înscris: 25.05.2009

View Postionfacatoru, on 05 august 2021 - 08:21, said:

eu sunt curios

pune si tu o parte din intriga sa vedem


Povestea(de fapt o serie de povestiri cu o tema comuna) il are in centru pe regizorul de documentare Joseph Clicker, care vrea sa filmeze cazuri reale de persoane ce se confrunta cu evenimente supranaturale...

Fiecare episod are in centru alte persoane si povestile lor horror.

La inceput totul merge bine, dar in timp, fortele Raului, nedorind expunere, il ataca pe Joseph in toate felurile...


Totul devine o lupta intre dorinta lui Joseph de a expune aceste entitati si moduri de a le combate, si dorinta lor de a ramane in umbra, fara ca lumea sa stie cum sa se lupte cu ele...

Cum se termina aceasta batalie veti afla citind nuvela...:)

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate