Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Digi24 a disparut de pe TV Lg

Drept de proprietate intelectuala...

Jante noi shitbox

Trinitas TV 4K
 Dacia 1316 cu 6 usi ...

Frecventa modificata radio

Un nou pericol pt batrani

Ar trebuii sa vindem imobiliarele...
 Dupa renuntarea la aparat dentar

pelerinaj in Balcik

Noul format Jpegli iși propu...

Dade, dade
 Probleme accesare nr test telefon

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 

Recomandare carti despre depresia post-despartire.

* - - - - 2 votes
  • Please log in to reply
41 replies to this topic

#1
radu92paul

radu92paul

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 22.01.2020
Salut. Au trecut 6 luni de cand am fost respins intr-un mod foarte neplacut si sunt intr-o depresie foarte severa.Am facut terapie si nu prea m-a ajutat.Am nevoie de niste recomandari de carti despre acest subiect.Multumesc!

#2
FreemanG1

FreemanG1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 724
  • Înscris: 14.07.2014
Nu de carti ai tu nevoie ci de un anturaj , o prietena vesela careia-i place viata.

#3
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Ti-au fost respinse avansurile sau te-ai despartit ? sunt 2 lucruri destul de diferite...

#4
RangerBoy

RangerBoy

    Cea mai mare jigodie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 08.11.2020
Tie iti trebuie testosteron, nu carti pentru a rezolva problema.

#5
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 radu92paul, on 25 iulie 2021 - 23:29, said:

Salut. Au trecut 6 luni de cand am fost respins intr-un mod foarte neplacut si sunt intr-o depresie foarte severa.Am facut terapie si nu prea m-a ajutat.Am nevoie de niste recomandari de carti despre acest subiect.Multumesc!

Sa citesti carti nu te va ajuta sa treci peste acea despartire. Tu ai nevoie de stimulent "palpabil". Un surplus de oxitocina si alte substant de acest fel. Care se pot obtine prin sex. Adica te duci si dai la buci. In acest fel corpul se va umple de acesti hormoni. Incet incet vei uita. Iti zic eu ca in momentul cand vei da la buci nu iti va mai sta mintea la fosta.
f... TOT CE PRINZI O PERIOADA. dUPA TE STABILIZEZI.

#6
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Nu la toata lumea functioneaza regresia la statusul animalic...

#7
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Cr1spy, on 27 iulie 2021 - 03:16, said:

statusul animalic...

"Statusul" animalic? Omul este printre putinele primate care face sex de placere. Unde vezi tu urma de comportament animalic???

Apropo," statusul" este altceva.

Edited by MembruAnonim, 27 July 2021 - 03:19.


#8
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Poate imi explici unde este placerea in "a fute tot ce prinde", daca esti atat de intelept... alta decat "a da la buci", animalic.
Preponderent animalic, se subintelege, ca doar vorbim totusi de oameni, nu de animale...

Poate observi totusi ca omul a solicitat titluri de carti, nu sfaturi de genul "Da la buci!"

Edited by Cr1spy, 27 July 2021 - 03:32.


#9
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Cr1spy, on 27 iulie 2021 - 03:21, said:

Poate imi explici unde este placerea in "a fute tot ce prinde", daca esti atat de intelept...

Vorba vine, "a f tot ce prinde". Sau tu ai luat-o ad litteram? Ca doar nu iese pe strada si incepe sa f. tot ce ii iese in cale?!?!

Sfatul se refera la situatia in care el sa nu refuze nicio ocazie care i se ofera. Adica sa nu se gandeasca "hmm, fata asta vrea sa iasa cu mine. hmm.. o refuz pt ca nu am de gand sa am o relatie de lunga durata cu ea". El trebuie sa profite de orice ocazie i se ofera, multe nu vor vrea decat o aventura de o nopate, acum ca este vara, cald , mare, nisip, plaja etc.
Astfel o va uita pe fosta.

Sau daca nu doreste sa o uite, pai in cazul asta sa ignore sfaturile de aici si sa isi petreaca noptile privind pozele cu el si fosta, clipurile cu ei doi din concediu etc. Dar din cate zice, vrea sa o uite. Deci sfatul meu este cat se poate de potrivit. Daca vei citi carti care vorbesc despre subiectul asta, vei vedea ca toti recomanda ca respectivul sa iasa, sa relationeze, sa cunoasca fete etc. adica exact ce zic si eu.

Edited by MembruAnonim, 27 July 2021 - 03:30.


#10
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Vai, cata intelepciune de viata...

#11
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Cineva mai sus ii spune bine "Tie iti trebuie testosteron, nu carti pentru a rezolva problema." Un sfat foarte ok. Cresterea nivelului de testo se face prin sport, sala, sex etc

 Cr1spy, on 27 iulie 2021 - 03:31, said:

Vai, cata intelepciune de viata...

Daca ai sfaturi pertinente pentru initiator, esti rugat sa il ajuti. In caz contrar, abtine-te ;)

#12
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Sa nu dai niciun sfat este mult mai pozitv decat sa sugerezi ca omul este prost si nu stie ce are nevoie. Si stii tu mai bine.
Si sa nu mai vorbim iar si de "complexitatea* sfatului...

Edited by Cr1spy, 27 July 2021 - 03:38.


#13
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 Cr1spy, on 27 iulie 2021 - 03:37, said:

Sa nu dai niciun sfat este mult mai pozitv decat sa sugerezi ca omul este prost si nu stie ce are nevoie. Si stii tu mai bine.
Si sa nu mai vorbim iar si de "complexitatea* sfatului...

Incepi sa faci offtopic. Daca nu te potolesti iti dau report.
Eu i-am sugerat, ca de altfel toti de aici. Daca intiatorul accepta sa urmeze sfatul sau nu, este alegerea lui.
Sfatul meu este sa iasa cat mai mult, sa intalneasca foarte multi oameni, multe fete. Doar asa va uita de fosta.

Edited by MembruAnonim, 27 July 2021 - 03:57.


#14
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Este jenant sa profiti de oamenii aflati in depresie ptr a-ti da aere de superioritate si sa mai si ameninti...

#15
RangerBoy

RangerBoy

    Cea mai mare jigodie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 08.11.2020
Inca ceva, nu te refugia in beuturica, consumata in exces si zilnic iti va scadea capacitatea organismului de a absorbi vit. B.
Asta te va face sa te simti si mai deprimat.
De unde esti? Daca esti de la mine din oras te chem la un gratar sa-ti treaca doru' de pasarica.

#16
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015

 RangerBoy, on 27 iulie 2021 - 03:55, said:

Inca ceva, nu te refugia in beuturica

Corect. Foarte important sa nu se apuce de baut. Trebuie sa se mentina tare, sa reziste.

#17
RangerBoy

RangerBoy

    Cea mai mare jigodie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,358
  • Înscris: 08.11.2020

 MembruAnonim, on 27 iulie 2021 - 03:58, said:



Corect. Foarte important sa nu se apuce de baut. Trebuie sa se mentina tare, sa reziste.
https://m.youtube.co...h?v=UI8ZsaSYAms

#18
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

 MembruAnonim, on 27 iulie 2021 - 03:58, said:


Corect. Foarte important sa nu se apuce de baut. Trebuie sa se mentina tare, sa reziste.
Vechea si sinistra marota, ca te apuci de baut din cauza femeilor...

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate