Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Dade, dade

Parola la lock screen

Deparazitare externa pisici fara ...

Seriale turcesti/coreene online H...
 Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 

Schimbare. Posturile TV Telekom Sport trec la Orange România

- - - - -
  • Please log in to reply
53 replies to this topic

#19
s_ducu

s_ducu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 229
  • Înscris: 26.11.2006
nu cred ca Orange va intra in lupta cu Digi+Look pentru drepturi sportive in exclusivitate. Mai degraba vad inchiderea posturilor, iar programele sportive sa fie de la Look.

#20
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
Si logica unde este?

#21
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,980
  • Înscris: 18.09.2008

 s_ducu, on 21 iulie 2021 - 18:17, said:

nu cred ca Orange va intra in lupta cu Digi+Look pentru drepturi sportive in exclusivitate. Mai degraba vad inchiderea posturilor, iar programele sportive sa fie de la Look.

Si atunci de ce nu au solicitate intreruperea emisiei si au solicitat schimbarea actionariatului?

#22
COS_TUG

COS_TUG

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,350
  • Înscris: 29.05.2017

 AleXXander00, on 21 iulie 2021 - 19:43, said:

Si logica unde este?
Logica e in cat mai detinea sau nu pana azi din TS-uri Telekomul si cat sau in ce forma fusese cedat catre Clever...

Se pare ca cei de la Cluj s-au instalat bine in studiourile TS, studioul TS e frecvent uzitat de Prima la emisiuni, echipele, unii oameni lucreaza in paralel.

Daca cei de la Cluj au cumparat spatii, echipamente sau sunt pe punctul de face acest lucru cand T iese definitiv din peisaj, nu ar fi logic sa le mai ia Orange inapoi, iar un proiect de la zero de genul acesta nu e anuntat de nimic.

Ce a fost azi poate ramane o simpla formalitate de acte, iar, personal, nu cred in ideea cu posturile de sport ale Orange, cu toate ca mi-ar placea in ideea de diversitate in peisajul mass-media...

Oricum, eventualele schimbari se vor face, cred, abia dupa uniformizarea serviciilor, dupa cum si Dolce Sport a devenit Telekom Sport la mai bine de un an dupa preluare.

As zice ca exista doar 2 certitudini dupa anuntul de azi:
1. Telekom nu isi va inchide canalele pana sa paraseasca piata, anuntul asta va putea fi facut insa de Orange intr-un mod foarte banal, gen Competitiile sportive pe care le indragesti poti sa le urmaresti de acum pe canalele Look.
2. Telekom Info va deveni/ va fi inlocuit de Orange Info.

Edited by COS_TUG, 21 July 2021 - 20:21.


#23
misanul

misanul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 17.09.2010
Tekekomsport= Orangesport ce tot o ardem ca n-au oamenii studiouri etc. Dacă vroiau să le închidă solicitau retragerea licenței punct .La cati banii au francezii vor face cred niște canale de sport premium...timpul ne va demonstra daca au fost sau nu inspirați cu ideea de a prelua aceste canale de la telecom.

#24
FValeriu

FValeriu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 726
  • Înscris: 01.04.2021
Foarte interesant de văzut ce se va întâmpla

#25
IceCoolExtreme

IceCoolExtreme

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,833
  • Înscris: 06.11.2018

 marcel201, on 21 iulie 2021 - 13:07, said:

Probabil asta se va intampla:

[ https://futbolwtv.pl/wp-content/uploads/2012/11/Orange_Sport.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]
Sigla asta era folosita in Polonia dar si Orange Sport Polonia a fost inchis la sfarsitul lui 2016 https://pl.wikipedia...ki/Orange_Sport

#26
SuporterulX

SuporterulX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,054
  • Înscris: 08.10.2017
Și eu cred ca schimbarea acționariatului a fost făcută mai mult pentru acte. Orange va prelua acțiunile Telekom pentru prețul la care au negociat, preț în care erau incluse și canalele de sport. Telekom nu avea cum și de ce sa le închidă sau vândă altcuiva.
De asemenea, dacă Look va prelua in totalitate sau parțial tot ceea ce tine de Telekom Sport (echipamente, oameni, competiții etc.), atunci aceasta negociere se va face între Orange și Look. Probabil de aceea Telekom nu a făcut nicio mișcare, doar a așteptat sa se facă schimbarea de acționariat.

#27
iRunaway

iRunaway

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,796
  • Înscris: 10.10.2011
Clever Media OPEREAZA canalele Telekom Sport, nu DETINE nimic din ele. Adica e ca si cum eu detin o masina si imi angajez sofer pt ea. Soferul ala ma duce pe mine si isi mai rezolva si el treburile cu masina mea. Cand ii vand masina lui Gigel, ii transfer si contractul cu soferul. Gigel poate pastra lucrurile asa cum sunt, sau poate sa renunte la sofer cand expira contractul cu el etc etc.

Eu zic ca, cel putin in viitorul apropiat, Orange nu va schimba mare lucru la canalele respective in afara de brand. E destul de comod sa-si bata altii capul iar tu sa ai canalele tale de sport cu brandul tau, mai ales ca ai de-a gata totul. Ii zice outsourcing, si Orange o face si cu departamentul de relatii clienti samd.

#28
AleXXander00

AleXXander00

    XX

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,427
  • Înscris: 21.02.2009
Oricum eu zic ca aceasta veste e de bun augur. Francezii ar putea crea o diversitate mult dorita, cel putin de mine, pe piata media, dar mai ales de sport.

#29
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,980
  • Înscris: 18.09.2008

 AleXXander00, on 22 iulie 2021 - 10:39, said:

Oricum eu zic ca aceasta veste e de bun augur. Francezii ar putea crea o diversitate mult dorita, cel putin de mine, pe piata media, dar mai ales de sport.

Ar fi interesant. Pentru ca pana acum avem 2 "clone" Digi Sport si toate trei transmit aceleasi competitii, cu mici variatii.

#30
Fly_85

Fly_85

    #5

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,263
  • Înscris: 15.06.2014
cum ar fi ca prima lovitura sa fie Premier League ! Posted Image Posted Image

#31
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,980
  • Înscris: 18.09.2008

 Fly_85, on 22 iulie 2021 - 11:07, said:

cum ar fi ca prima lovitura sa fie Premier League ! Posted Image Posted Image

Nu stiu ce sa zic...

#32
K-Bobby

K-Bobby

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,709
  • Înscris: 28.02.2010
Slabe șanse, premier e cel mai scump campionat. Daca nici Eurosport nu isi mai permit care au in spate grupul Discovery si unde eurosport se vede in toate rețelele, ce sa faca orange cu Telekom sport, sa ii duca si mai rau in faliment.

#33
Pololica

Pololica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,806
  • Înscris: 04.01.2015

 misanul, on 21 iulie 2021 - 21:08, said:

Tekekomsport= Orangesport ce tot o ardem ca n-au oamenii studiouri etc. Dacă vroiau să le închidă solicitau retragerea licenței punct .La cati banii au francezii vor face cred niște canale de sport premium...timpul ne va demonstra daca au fost sau nu inspirați cu ideea de a prelua aceste canale de la telecom.

Doamne ajuta sa aduca si alte sporturi in afara de fotbal si tenis! Parca as vrea Hochei (dada Antena sau ProTV pe la inceput de 2000 finala), poate rugby (transmitea TVR anul trecut, daca tin minte, campionatul national), poate atletism (stiu ca transmite si Eurosport ceva, dar nu stiu ce competitii), poate MLB/baseball (ca tot are drepturile TS pentru NBA).

Daca ar fi dupa mine, as lasa perioada de drepturi sa curga de la sine, dar as modifica pe ce canale se difuzeaza si, in functie de ce auditente se fac, as inchide din ele (ca exemplu: prioritar fotbal pe 1, handbal si tenis pe 2, pe restul de canale si ore libere stiri si emisiuni). 4 canale de sport sunt multe pentru reluari. Nu au cu ce sa umple timpul. Totusi, as accepta scuza pentru evenimente sportive care sunt simultan (Olimpiada, Campionate Europene/Mondiale), dar sunt la distante mari si nu cred ca sunt justificabile (o luna la doi ani...) sa la tina tot timpul anului.

#34
donmarinica

donmarinica

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,468
  • Înscris: 17.06.2007
Unul din canale sa il faca Orange Sport Info iar celelalte 3 sa incheie contracte cu televiziunile consacrate care dau sporturi americane, gen NFL, NBA, MBL, NHL etc. Nu ar strica si un canal gen Nautical Channel romanesc.

#35
daniel1976

daniel1976

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,528
  • Înscris: 30.04.2006
Sunt curios daca vor ramane in continuare la iNES, canalele Telekom Sport, viitoare Orange ..😇

#36
mariusica24k

mariusica24k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,033
  • Înscris: 24.01.2013

 K-Bobby, on 22 iulie 2021 - 13:09, said:

Slabe șanse, premier e cel mai scump campionat. Daca nici Eurosport nu isi mai permit care au in spate grupul Discovery si unde eurosport se vede in toate rețelele, ce sa faca orange cu Telekom sport, sa ii duca si mai rau in faliment.
Nu prea as crede ca din cauza banilor, renunță la Premier League, mai degraba cred din cauza audientei scăzute probabil. Asa a fost cu Moto Gp, probabil o sa urmeze si Wimbledonul sa renunțe la el si sa revină la Digi

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate