Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Constructie casa la rosu Pitesti 2022

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
razvansilviu89

razvansilviu89

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.07.2021
Buna seara. As dori recomandari de firme sau echipa de constructie pentru a ridica o casa la rosu in smeura mai exact la 1 km de pitesti. Suprafata desfasurata 240 metri iar suprafata utila 190 metri. Astept oferte.

#2
crocko.dilul

crocko.dilul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,540
  • Înscris: 30.07.2007
Din pacate, nu e asa de simplu....

#3
anothertwo

anothertwo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,906
  • Înscris: 07.06.2019
Ca sa găsesc constructor, eu am fost la plimbare cu soția prin imprejurimi, și am pozat panouri de șantier. A doua zi, am sunat beneficiarii și diriginții de șantier, și așa am dat de o firma recomandata călduros și de beneficiar și de diriginte.
Abia apoi am sunat constructorul sa stabilesc cu el detaliile.

Înainte de a face acest lucru, cerusem oferte peste oferte firmelor de pă feisbuc (am reactivat contul pentru asta), și nu aveam cum sa verific constructorul din prisma beneficiarilor.

#4
razvansilviu89

razvansilviu89

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.07.2021
Si ce ai gasit mai exact? Bine, depinde si acum cat timp pentru ca acum cu scumpirile astea...a crescut si mana de lucru...

#5
anothertwo

anothertwo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,906
  • Înscris: 07.06.2019
Razvansilviu89, eu construiesc la 130km de Smeura, mai exact in Bucuresti. Preturile sunt diferite fata de zona ta, cu siguranță. Ce încerc eu sa îți spun este sa cauți întâi construcții in lucru sau realizate la stadiul de roșu din zona ta, sa vorbesti cu beneficiarii și cu diriginții, și mai apoi sa vorbesti și cu constructorul. Dacă găsești un constructor de la 20-30 km de tine, după vreo doua săptămâni de naveta s-ar putea sa se sature și sa plece.

Nu sunt putini ce care au schimbat 2-3 constructori pana au terminat casa la roșu, și nu e cel mai ușor lucru sa colaborezi cu un constructor. De aceea, îți trebuie întâi părerea celor care au lucrat direct cu acesta.

#6
razvansilviu89

razvansilviu89

    New Member

  • Grup: Candidate Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 19.07.2021
Multumesc pentru raspuns. Pana nu gasesc pe cineva serios, nu ma apuc de nimic. Nu ma grabesc.. oricum vreau pe cineva din zona mea.

#7
anothertwo

anothertwo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,906
  • Înscris: 07.06.2019
Foarte bine gândești! Spor la căutări!

Îți recomand totuși sa nu începi cu căutările pe internet, ci pe teren. Așa, te mai poți inspira din proiectele altora. Eu și consoarta am fost in Chitila, Buftea, Chiajna, Popesti-Leordeni, Bucuresti și ne-am inspirat și am fotografiat case, curți si garduri. Și după ce am obținut AC, am trecut la faza 2, fotografiat panouri de șantier pentru construcții asemănătoare cu a noastră (acoperiș tip terasa).

O poți combina cu o plimbare de seara, ce se poate dovedi utila și pentru a găsi constructor (pe lângă mișcarea zilnică).

#8
kuniva

kuniva

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 456
  • Înscris: 04.08.2008

View Postanothertwo, on 19 iulie 2021 - 21:11, said:

Ca sa găsesc constructor, eu am fost la plimbare cu soția prin imprejurimi, și am pozat panouri de șantier. A doua zi, am sunat beneficiarii și diriginții de șantier, și așa am dat de o firma recomandata călduros și de beneficiar și de diriginte.
Cum zice anothertwo, asta e cea mai valabila modalitate sa dai de constructori ok.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate