Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Pagina Wikipedia

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 Notebook HP 840G2 - Upgrade RAM, ...

Defect ciudat Videorecorder Panas...

lege de reglementare a shrinkflat...

Care este cota parte la succesiun...
 

V-ati alege o partenera cu copil?

* * * - - 10 votes
  • Please log in to reply
1380 replies to this topic

Poll: V-ati alege o partenera care are deja copil? (254 member(s) have cast votes)

V-ati alege o partenera care are deja copil?

  1. Voted Da, chiar si daca nu am mai face alti copii (118 votes [46.46%] - View)

    Percentage of vote: 46.46%

  2. Voted Nu, sub nicio forma (107 votes [42.13%] - View)

    Percentage of vote: 42.13%

  3. Da, doar daca am mai face inca un copil impreuna (29 votes [11.42%] - View)

    Percentage of vote: 11.42%

Vote Guests cannot vote

#1351
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 10.04.2009
am intrebat fix la subiect, dar pare ca ai expus un caz imaginar

e usor sa vorbesti ”vorbe” din moment ce nu ai trait pe propria piele o experienta de genul :)

nu am insinuat nimic, din expresia ”lasau impresia” dai de inteles ca nu i-ai cunoscut de fapt... sau aveai tangente ”salut” si ”la revedere”

#1352
CUCUL

CUCUL

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 252
  • Înscris: 21.04.2022
"Partenerele" cu copii sa-si creasca copiii singure, deci nu.

#1353
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,804
  • Înscris: 15.06.2007

 beavis03, on 01 aprilie 2023 - 12:16, said:

am intrebat fix la subiect, dar pare ca ai expus un caz imaginar

e usor sa vorbesti ”vorbe” din moment ce nu ai trait pe propria piele o experienta de genul :)

nu am insinuat nimic, din expresia ”lasau impresia” dai de inteles ca nu i-ai cunoscut de fapt... sau aveai tangente ”salut” si ”la revedere”
imaginar sau nu, este fix problema fiecareia cum isi vede de viata. Si daca arata bine, chiar daca are 2-3 copii, care sunt mai importanti decat un castravete, tot isi gaseste cu cine sa si-o traga daca are chef.
Si nu, nu exista doar femei cu copil, exista si barbati singuri cu copil.  
In Romania exista zeci de mii de copii abandonati de parinti pe la rude, ei fiind plecati in "eldorado".
Am si o cumnata cu doi copii din doua casnicii diferite, si la cat de bine arata tipa, nu cred ca sta ea nef#@#ta prea mult.

#1354
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,829
  • Înscris: 09.05.2008

 vrajitoruldinoz, on 31 martie 2023 - 16:48, said:

La 50 de ani mai ai aproape jumătate de viața înainte. Trebuie sa fii prost să-ți trăiești urit ultimii ani. Oamenii se căsătoresc și la 70-80 de ani, chiar frecvent ca atunci ramin singuri.
Chiar asa.
Ce poate fi mai frumos decat o mireasa de 79 de ani?

Juma' de viata?
Pai si in prima jumatate ce-ai facut?


#1355
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

 beavis03, on 01 aprilie 2023 - 11:36, said:



o fi si cum zici tu, dar am intalnit 3 cazuri fix cum am zis :)



dar cum se comporta acea colega cu el? isi facea timp si pentru ei doi sau ii baga placa ”am copil, stiai de la inceput, bla bla”

asta e cheia unei relatii de genul... altfel iti spun eu ca nu mai ramanea cu ea, dar sa mai faca alt copil ;)

nu trebuie generalizat, dar in ziua de azi multe fete/ femei cu copil nu stiu sa se poarte cu un barbat care vor o relatie serioasa cu ele

nu spune nimeni ca trebuie sa neglijeze copilul, dar sa imparti timpul ca fiecare sa fie multumit eu cred ca nu e ceva SF
Asta cu "isi facea timp pentru el" denota o relatie din obligatie. Probabil asa ai fost educat, cu relatii din obligatie, nu din placere, altfel nu ai insista la nesfarsit, prosteste cu asa o idiotenie. Tu te gandesti ca daca are ea copil, gata, ai un fel de servitoare/animatoare angajata, care nu stiu ce trebuie sa faca ptr tine, fiindca tu esti "barbatul".
Orice om normal se gandeste sa placa celuilalt, sa petreaca timp cu el "din placere", nu "din obligatie".
Daca nu te plac femeile, ghinion, mai straduieste-te, uita-te in jur ce fac ele sa le placa barbatii, cati bani cheltuie pe frumusete, intretinere. Si nu se apuca ca proastele sa scrie pe forumuri, ca sunt barbatii obligati sa faca aia si ailalta, cum fac barbatii pe care nu-i plac femeile, de frustrati ce sunt.

Edited by Cr1spy, 01 April 2023 - 15:53.


#1356
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 10.04.2009

 tfmercedez, on 01 aprilie 2023 - 14:41, said:

imaginar sau nu, este fix problema fiecareia cum isi vede de viata. Si daca arata bine, chiar daca are 2-3 copii, care sunt mai importanti decat un castravete, tot isi gaseste cu cine sa si-o traga daca are chef.

Am si o cumnata cu doi copii din doua casnicii diferite, si la cat de bine arata tipa, nu cred ca sta ea nef#@#ta prea mult.

pai nu despre asta era vorba in titlul topicului, ca de f***t e usor...

 Notsure, on 16 iulie 2021 - 09:46, said:

Nu am zis casatorie, ci parteneriat, pentru ca sunt si persoane care intra intr-o relatie serioasa fara casatorie, dar in special la casatorie ma refer. Sau la ceva la fel de serios cum e casatoria, dar fara acte.

dar cand vine vorba de ceva serios, parca e altceva...

 Cr1spy, on 01 aprilie 2023 - 15:44, said:

Asta cu "isi facea timp pentru el" denota o relatie din obligatie. Probabil asa ai fost educat, cu relatii din obligatie, nu din placere, altfel nu ai insista la nesfarsit, prosteste cu asa o idiotenie.

obligatie? dar cand a pus botul la vrajeala si a ramas cu burta la gura (cel cu care era fiind insurat) a fost placere nu? Posted Image

sau credea ca isi lasa sotia si o ia pe ea ”de buna” ? cate cazuri de genul am intalnit...

eu zic sa ai grija cu limbajul, ca nu ma cunosti Posted Image altfel te-as cataloga o mahalagioaica/ feminista la modul cum postezi pe unele topicuri

Edited by beavis03, 01 April 2023 - 15:53.


#1357
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
A... aici este buba, invidia pe barbatii cu care fac femeile copii din placere.
Da, da, da... o mare problema de fapt.
Pai tu ai vrut sa te faci cunoscut prin ce scrii despre femei. Ca altfel nu ai umple topicurile cu hatereala. Tu ai impresia ca daca scrii dejectii intr-un limbaj civilizat, esti perceput ca fiind civilizat?

Edited by Cr1spy, 01 April 2023 - 15:58.


#1358
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 10.04.2009
da, da, fix asta era Posted Image

vezi ce spune titlul topicului Posted Image

PS: cum se numeste o femeie care face copil cu un barbat insurat? :)

Edited by beavis03, 01 April 2023 - 15:57.


#1359
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

 beavis03, on 01 aprilie 2023 - 15:56, said:

PS: cum se numeste o femeie care face copil cu un barbat insurat? :)
Si un barbat care o alege si asteapta sa fie "satisfacut" de ea cum se numeste?

Edited by Cr1spy, 01 April 2023 - 16:03.


#1360
pielea

pielea

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,035
  • Înscris: 14.08.2010
Beavis are dreptate, 90% din femeile cu copil cauta banutul si viata usoara, din restul de 10% fac parte fetele cu copil serioase si







nimfomanele...

#1361
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009
Atunci sa se impace cu soarta nedreapta.

Sau nu poate nici asta?

#1362
vrajitoruldinoz

vrajitoruldinoz

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 32,872
  • Înscris: 21.06.2016

 futurist, on 01 aprilie 2023 - 15:17, said:

Chiar asa.
Ce poate fi mai frumos decat o mireasa de 79 de ani?

Nimic, pentru ala care o ia. Ca atit conteaza.

Quote

Juma' de viata?
Pai si in prima jumatate ce-ai facut?

Ce conteaza? Oamenii se schimba, se instraineaza, mor etc. E irelevant, indiferent ce ai facut in prima jumatate de viata nu te opreste nimeni sa iti traiesti bine ultima jumatate, treime, sfert, 10%.

#1363
beavis03

beavis03

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,640
  • Înscris: 10.04.2009

 Cr1spy, on 01 aprilie 2023 - 16:01, said:

Si un barbat care o alege si asteapta sa fie "satisfacut" de ea cum se numeste?

ai citit titlul topicului?

 Notsure, on 16 iulie 2021 - 09:46, said:

Intrebarea este exclusiv pentru barbati.

Nu am zis casatorie, ci parteneriat, pentru ca sunt si persoane care intra intr-o relatie serioasa fara casatorie, dar in special la casatorie ma refer. Sau la ceva la fel de serios cum e casatoria, dar fara acte.

nu era vorba de ”satisfacut” ca nu e dama de companie, ci de o relatie/ casatorie... am impresia ca nu intelegi/ nu vrei sa intelegi si muti discutia spre alta tema ;)


si incerca sa ma eviti pe viitor (daca nu e greu), altfel ai report pentru fiecare postare care nu are legatura cu subiectul

#1364
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,923
  • Înscris: 17.08.2022
O partenera de plimbari, discutii, spectacole, da.
Nu mai mult.

#1365
Cr1spy

Cr1spy

    Pixie

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 28,252
  • Înscris: 22.11.2009

View Postbeavis03, on 02 aprilie 2023 - 08:09, said:



ai citit titlul topicului?



nu era vorba de ”satisfacut” ca nu e dama de companie, ci de o relatie/ casatorie... am impresia ca nu intelegi/ nu vrei sa intelegi si muti discutia spre alta tema ;)


si incerca sa ma eviti pe viitor (daca nu e greu), altfel ai report pentru fiecare postare care nu are legatura cu subiectul
A, in lipsa de argumente incepi cu amenintari.
Spre tema obligatiei satisfacerii barbatului ai dus-o tu, cu obstinatie... Barbatul da banii, iar femeia trebuie sa-l satisfaca. Si tu numesti asta relatie de cuplu si te oftici ca altcineva ii spune troc sau exact ce este.
Ia sa-mi arati unde ai vorbit despre altceva, la tema topicului.
Si cum vine asta, sa repeti la nesfarsit aceeasi idee fixa, sa atragi atentia tuturor si dupa aceea, hai, la plimbare, ignorati-ma, ca nu-mi convine si va dau raport... pe un forum de discutii?

Edited by Cr1spy, 08 May 2023 - 22:06.


#1366
althea

althea

    Guru Member

  • Grup: Super Moderators
  • Posts: 11,660
  • Înscris: 30.10.2009

View Postbeavis03, on 02 aprilie 2023 - 08:09, said:

si incerca sa ma eviti pe viitor (daca nu e greu), altfel ai report pentru fiecare postare care nu are legatura cu subiectul
Nu poți alege cine să răspundă la ce scrii și cine nu. Iar rapoartele au și ele rostul lor. Te rog să analizezi bine dacă e cazul sau nu să tot apeși butonul. Faptul că te enervează cineva nu e motiv de ștergere a mesajului atunci când nu încalcă regulamentul.
Folosește funcția Ignore dacă nu îți place să discuți cu cineva sau să citești ce scrie, că de-aia a fost introdusă.

#1367
vio69c

vio69c

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,923
  • Înscris: 17.08.2022

View Postbeavis03, on 01 aprilie 2023 - 15:56, said:



PS: cum se numeste o femeie care face copil cu un barbat insurat? Posted Image

Eu ii zic "mama "

#1368
futurist

futurist

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 29,829
  • Înscris: 09.05.2008
Nu esti in trend.
Se numeste personaj cu dizabilitatea de a naste pui vi.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate