Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Eroare steering

Recomandare service pentru repara...

Premier Energy se listeaza la bursa

Unde recomandati un CT cu Casa de...
 Adaptare masina pentru o persoana...

Bios laptop Myria MY8315

Folie display laptop in Bucuresti?

Incalzire cu Boiler cu PDC + IPAT...
 Salariu de șofer Uber 8000 l...

Problema token semnatura electron...

Incarcator diy China

Unde au disparut tancurile federa...
 RMN Decontat

Jgheab clasic forma "U"- ...

Reparatie plafoniera LED

Problema PC - se blocheaza sau re...
 

Lufthansa spre Germania

- - - - -
  • Please log in to reply
7 replies to this topic

#1
andreeuu

andreeuu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 07.01.2009
Salutare! Voi avea curand zbor cu Lufhansa spre Germania si am vazut, ca pe langa bagajul de mana standard, pe majoritatea site-urilor ca iti poti lua si o geanta extra(pt laptop)  dar marimile difera intre ele. Cineva care a zburat cu Lufthansa in ultimul timp ma poate lamuri si pe mine. Nu iau bagaj de cala, cu bagajul de mana normal am vazut ca e 55x40x23 si 8 kg dar pentru geanta de laptop am vazut mai multe variante si nu stiu dupa care sa ma iau.

#2
Ann0nyym0us

Ann0nyym0us

    Arrogant bastard

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,417
  • Înscris: 15.12.2009
Bai, cat timp compania de zbor are site oficial, de acolo iti iei informatiile, nu de pe alte site-uri.

Quote

Another small item of baggage (max. x=30 cm y=40 cm z=10 cm, e.g. handbag, laptop bag).

https://www.lufthans...arry-on-baggage

Edited by Ann0nyym0us, 12 July 2021 - 18:10.


#3
Naijax

Naijax

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,259
  • Înscris: 13.03.2017
Eu car si bagaj de mana + geanta laptop (de fapt e un set geanta laptop + troller)
BONUS - am si o borseta umar (mai mare  Posted Image ) in care tin actele + banii
NO PROBLEM

#4
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,520
  • Înscris: 19.04.2009
Dap, asa ii la companiile de linie :D

Eu am chiar un troller de cabina de la LH luat din magazinul lor. Si pe langa ala rucsacul (cu electronice).

#5
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,908
  • Înscris: 14.11.2004
Da, la imbarcare te vor ruga sa depozitezi troller-ul in cusetele de deasupra scaunelor iar laptopul sub scaunul din fata ta.

@Lex, te referi la nebuniile alea de la Rimowa? Ca-ti dau lacrimile cand vezi preturile cerute de ei.

#6
Lex404

Lex404

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 35,520
  • Înscris: 19.04.2009
Nu Rimowa.

Asta: https://www.worldsho.../?p=aNmkzZFmpt4

Si chiar imi place. Cam scump, dar ii super comod Posted Image (nvm, e chiar ieftin pe langa rimowa :lol: )

 connectorxp, on 12 iulie 2021 - 20:25, said:

Da, la imbarcare te vor ruga sa depozitezi troller-ul in cusetele de deasupra scaunelor iar laptopul sub scaunul din fata ta.


Eu de multe ori, daca nu ma grabesc, le cer sa mi-l puna la cala.

Gratuit, evident Posted Image

Alt perk misto la LH (si nu numai, doar la LOT au fost batuti in cap). Mai ales cand am escala, mereu il pun la cala ca sa nu ma car cu el peste tot Posted Image

Edited by Lex404, 12 July 2021 - 20:48.


#7
connectorxp

connectorxp

    Avid mountaineer.

  • Grup: Moderators
  • Posts: 14,908
  • Înscris: 14.11.2004
Il iau gratis cand au grad mare de ocupare al cabinei, cel putin asa se intampla la OTP, in "Jermania" ti-l iau cand ii rogi, fara sa tina cont de incarcarea zborului.

#8
andreeuu

andreeuu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 300
  • Înscris: 07.01.2009
Multumesc tuturor pentru raspunsuri!

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate