Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Merita un Termostat Smart pentru ...

Sfat achizitie MTB Devron Riddle

Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik
 Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...

Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...
 Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?

A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?
 Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)
 

Plajele Vadu & Corbu deschise 2021? A fost careva?

* * * * - 3 votes
  • Please log in to reply
27 replies to this topic

#19
LensFlare

LensFlare

    Tin Foil Mask Society

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 14,762
  • Înscris: 09.05.2005

View Postatupi, on 09 iulie 2021 - 12:03, said:

"vegetatia" era plina de rahati ultima oara cand am fost acolo, nu cred ca a curatat cineva intre timp.

View Postunderb, on 09 iulie 2021 - 14:25, said:

Ala e asa ca sa nu calce in kkti altora in fiecare zi. Ca altfel, tot intre alti kkti il golesc.
Ca ma gandesc ca nu-l varsa in mare.

View PostAlltrack, on 09 iulie 2021 - 12:23, said:

Eu merg de multi ani la Vadu dar departe de cherhanale . Acolo e orice , numai liniste nu . Nu bag cortul pe plaja ci imediat in maracini , de multe ori cand ajungi trebuie sa dai la lopata sa cureti si sa ingropi rahatul altora .

Frumos turismul asta cu cortul...

#20
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011
@Alltrack
Da, am văzut deja despre sms, am căutat mai devreme.
Pentru mașini bănuiesc că există o zonă pentru parcare, o platformă" (betonată?!) unde lași mașina, probabil fără pază.

Edited by crisstonne, 09 July 2021 - 15:06.


#21
Alltrack

Alltrack

    Senior Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 4,737
  • Înscris: 01.08.2020

View PostLensFlare, on 09 iulie 2021 - 15:02, said:

Frumos turismul asta cu cortul...
Nu e frumos , e superb ! Problema e cand astia care pleaca cu cortul , se c...a si p....a in spatele cortului ca ''e bio''Posted Image  , fac focuri pe pamant , sapa gropi pentru alimente , cred ca in natura pot sa urle ca disperatii , isi incearca masinile pe plaja sau pasune , sau mai rau...unii care confunda natura cu ''locuri destinate nudistilor''...deh...cica asta inseamna democratie .
Daca ai WC portabil pe care il descarci frumos acasa , lada frigorifica , miniaragaz si nu vii sa te comporti ca nesimtitul deranjand pe ceilalti , poate fi superb pentru toata lumea care apreciaza natura .

Pentru mine in natura e cea mai frumoasa relaxare , nu in statiunile pline de lume , galagie si...altele !

@Crisstonne , eu nu am vazut nimic betonat , doar la intrare o portiune de drum cu beton preistoric dar in jurul celor 2 cherhanale pe care le stiu e teren mai drept , unde parcheaza multa lume . In rest fiecare cum poate , in functie si de masina , raman multi in nisip in zona !

Edited by Alltrack, 09 July 2021 - 15:17.


#22
LeoT

LeoT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 690
  • Înscris: 07.08.2019
acum 15 ani mergeam la plaja sporadic pe grindul Chituc  (la nord est de Vadu, sa zicem) . statutul de (fosta) plaja salbatica vine la pachet cu: lipsa oricaror amenajari (toalete , a se vedea multiplele comentarii legate de rahati)  ; abundenta de tauni , care pisca rau; abundenta de niste miriapode acvatice, si alea pisca. tantari de mlastina , din aia de inteapa prin tricou; nu e umbra, nu e apa.
niste neinspirati au venit cu masinile si si-au instalat corturile/ gratarul in vegetatia de langa plaja si au dat drumul la manele . la apusul soarelui era distractiv sa ii vezi ferindu-se zadarnic de norii de tantari; la 7 dimineata au impachetat tot si dusi au fost.
pe plaja cu cortul e asa-si-asa , desi nu sunt tantari, sunt tauni, cum ziceam

Edited by LeoT, 09 July 2021 - 15:55.


#23
Phobos

Phobos

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,046
  • Înscris: 23.09.2005
Adevarul e ca manelele pisca mai au decat orice insecta. Posted Image

#24
__Dan__

__Dan__

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,948
  • Înscris: 15.04.2019
E plin de rahati si de tauni. Nu merita sa v-aduceti ATV-urile, skijet-urile și manelele. Veniti daca aveti masini scumpe, cu garda joasa. Si tractoristii care deznisipesc au nevoie de bani.

#25
pufarin

pufarin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,597
  • Înscris: 21.02.2006
O mica recomandare, evitati weekendul, cand apar "baetii" de TL si BR plus alte specimene.

#26
xmanyacs77

xmanyacs77

    *Roman Patriot*

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 36,127
  • Înscris: 10.07.2013
[ https://realitateadetulcea.net/wp-content/uploads/2020/07/2fc1e5ef50dd9b6e020bdf0ccdd5a4d2.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

In trecut in weekend era cam asa....Posted Image

[ https://platformarealitatea.net/index.php?r=open/file&id=5f1eddfd37aebb15b75f0f12 - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Edited by xmanyacs77, 09 July 2021 - 19:05.


#27
LeoT

LeoT

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 690
  • Înscris: 07.08.2019
asta e la Corbu/ Capul Midia. Pe Chituc nu e nici o movila, nimic . ..
cum am zis, pe la finalul anilor '90 nu era nimeni pe grindul Chituc. cat vedeai cu ochii, orizontul si marea, cateva pichete de graniceri abandonate erau singurele puncte de unde puteai vedea cat de cat in jur. drmul de acces auto .. rau , dale de beton, dupa aia drum pe nisip cu balti adanci dupa o ploaie mai zdravana (am lasat o placuta cu numarul intr-o balta din asta) . fosta fabrica de prelucrat minereuri rare de la Vadu.. dezolant
Ne-am lipit de niste pescari si la 5 dimineata vasleam pe lacul Sinoe, am sarit in apa de pe lotca ca sa mai calmez din mancarimile cauzate de piscaturile de tantari.
se putea cumva ajunge la Periboina cu masina, inainte de stavilar.. drum pe nisip, ocazional traversat de serpi, coioti, chiar si mistreti.  
poate fi interesant de mers de 2-3 ori la plaja (nu campat acolo) dar nu mi se pare ceva wow. adica treci granita in BG si gasesti niste plaje muuult peste ce avem noi.
aici ar intra lipsa insectelor si calitatea apei, la noi cu cat e mai aproape de gurile Dunarii cu atat e mai tulbure
am inotat odata in octombrie la Sveti Konstantin i Elena , golf marginit pe padure de pin, alta viata. apa .. ca in Grecia.

Edited by LeoT, 09 July 2021 - 20:16.


#28
crisstonne

crisstonne

    Ἀταραξία

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 40,295
  • Înscris: 13.01.2011

View Postxmanyacs77, on 09 iulie 2021 - 19:05, said:

In trecut in weekend era cam asa....

Din ce spun colegii, nu se mai intră cu auto.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate